Dva měsíce smutku jsou pryč! Odměnil nás ten nejvyšší, říká Beránek

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Schválně, kdo z vás si vzpomene, co dělal 23. srpna. To datum není nijak výjimečné, ale pro určitou skupinu lidí ano. Oblékají červenobílé dresy, doma jsou v Edenu… Tehdy Slavia naposledy v lize vyhrála. Nad Plzní 1:0. Černým dvěma měsícům bez toho opojného pocitu dnes odzvonilo, sešívaní porazili Příbram 3:2. Po sedmi zápasech bez výhry.

„Ulevilo se nám všem určitě. A myslím, že tohle vítězství má větší cenu, protože bylo vydřené,“ měl radost po zápase trenér Miroslav Beránek. „Věřím, že nás to nakopne víc, než kdybychom vyhráli pohodlněji o dva o tři góly.“

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Slavia - Příbram 3:2

Od konce srpna slávisté jen prohrávali a prohrávali, akorát dvě remízy stačili udělat. Doma s Jabloncem a v Českých Budějovicích. Na jihu ztratili vedení na konci zápasu, naopak s Příbramí v závěru rozhodli o tom, že si konečně zakřičí vítěznou písničku.

„Byl to velmi dramatický zápas a musím ocenit, že i přesto, že hosté dokázali dvakrát vyrovnat, zůstala nám stále bojovná morálka, chuť po vítězství a nakonec nás ten nejvyšší fotbalový za to odměnil,“ hodil svůj úspěch na vyšší moc Beránek.

Přitom gratulovat může sám sobě. V 84. minutě poslal na hřiště Bekima Balaje a za tři minuty albánský útočník důležitě skóroval.

Slavia - Příbram: Gól Latky z penalty na 1:0

Slavia - Příbram: Gól Tomáše Zápotočného na 1:1

Slavia - Příbram: Gól Jiřího Bílka na 2:1

Slavia - Příbram: Vítězný gól Balaje na 3:2

Fotbalisté Příbrami se v Edenu radovali ze dvou vstřelených branek, na body to ale nestačilo. Slavia vyhrála 3:2.