Příbramské kolečko! Signály vymýšlím u pivečka, směje se Tobiáš | iSport.cz
Pavel Janega
8. listopadu 2014 • 04:10

Příbramské kolečko! Signály vymýšlím u pivečka, směje se Tobiáš

TOP VIDEA
SE SIMONOU na MS: Prohru sledoval i Jágr. Rusko je ještě zklamanější, můžeme toho využít, říká legenda SE SIMONOU na MS: Prohru sledoval i Jágr. Rusko je ještě zklamanější, můžeme toho využít, říká legenda
Kouč Hynek: Rozhodl druhý gól Kanady. Uvidíme, kdo půjde proti Rusům do branky Kouč Hynek: Rozhodl druhý gól Kanady. Uvidíme, kdo půjde proti Rusům do branky
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Zase překvapili soupeře netradičními signály. Fotbalisté Příbrami v pátečním utkání s Teplicemi (1:1) před rohovými kopy obíhali pomyslné kolečko a v momentě kopu v rychlosti vyrazili do volných prostorů. „Hlavní je, že to baví hráče a fanoušky. Fotbal se přece hraje pro ně,“ říká trenér Pavel Tobiáš. Jeho svěřenci zahrozili secvičenými kombinacemi po rohovém kopu hned dvakrát.Jak Tobiáš signály vymýšlí? „Sednu si ke stolu, dám si pivčo a přemýšlím o práci jako každý jiný člověk. Něco napadne mě, něco kolegy. A pak to dáme spolu dohromady,“ prozrazuje kouč příbramských fotbalistů.

Kolečko při rohu nakonec nevyšlo proti Teplicím ani jedno. „Chtěli jsme soupeře zmást, ale standardky nám tentokrát létaly moc dozadu a příliš jsme branku neohrozili,“ lituje jediný střelec Příbrami Jakub Řezníček.

Ale nápad je sám o sobě originální. Smyslem je, aby signál pomohl odkrýt prostory, z kterých by Příbram mohla udeřit. „Jednoduše chceme rozhodit soupeře. Těžší by to bylo, kdyby ty kolečka běhal s námi,“ usmál se Tobiáš.

Netradiční signály Příbrami! Před rohem hráči běhali kolečka
720p 480p 360p 240p

Naučit hráče všemožné signály prý není nijak náročné. „Fillo, Zeman, Zápotočný – to jsou fotbalisté, kteří by je i vyžadovali, kdybychom to nedělali. Mají pro to mentalitu a kvalitu. Jsou ochotní a vyhovuje jim to. Kdyby dal některý z nich v oči sloup a řekl, že je to blbost, tak to neudělá,“ oceňuje trenér Příbrami.

Na hřišti dává povel k signálům kapitán Tomáše Zápotočný. To on řekne, co a kdy se provede.

„Ale já teď prozrazuji naše taktické věci, to si vypněte!“ směje se Tobiáš a ukazuje na zapnuté diktafony novinářů. „Do konce sezony teď nebude žádný signál!“ varuje. Nebo spíš blafuje.

MATCH OVERVIEW LEGACY
7. 11. • 18:00
1. FK Příbram vs. FK Teplice 1. FK Příbram vs. FK Teplice 1. FK Příbram 1. FK Příbram
1. FK Příbram
1. FK Příbram
1:1
ONLINE
7. listopadu
18:00
FK Teplice
FK Teplice
Góly

Domácí: 45+1. Řezníček

Hosté: 69. D. Jablonský

Sestavy

Domácí: Boháč – Sus, Zápotočný (C), Deli, Neves – Hnaníček, Krameš – Pilík, Fillo (81. Krbeček), Zeman – Řezníček.

Hosté: Grigar – Vondrášek, Matula (C), D. Jablonský, Krob – Nivaldo, Takács, Ljevakovič, Vůch – Litsingi – Mahmutovič (81. Kapolongo).

Náhradníci

Domácí: Krbeček, Matějů, Ajrapeťan, Tarczal, Suchan, Mareš, Krbeček

Hosté: Lipš, Lüftner, Hošek, Jirásek, Richter, Táborský, Kapolongo

Karty

Domácí: Krameš

Hosté: Vondrášek, D. Jablonský

Rozhodčí

Orel – Wilczek, Dobrovolný

Stadion

Energon aréna (kapacita 9100), Příbram, Česká republika

Od současné Příbrami nikdy nevíte, co čekat. S jistotou se dá říct, že v dalším duelu předvede zase něco nového. Signálů má připraveno mnoho. Kolik přesně? „Trenér říkal, že jich je kolem stovky, ale to se dá ještě zapamatovat,“ usmívá se Řezníček.

„Nějaký zásobník mám, to je pravda,“ potvrzuje Tobiáš. „Variant je spousta, v zápase s Teplicemi jsme měli připravenou ještě jednu, byla by dobrá, ale tu jsme neuplatnili. Škoda,“ doplnil.

Tak tedy příště.

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Příbram - Teplice 1:1
720p 480p 480p 360p 240p

LIGA NARUBY: Příbramská bezva finta při rohu a gratulace Slavii
720p 480p 360p 240p

Dobrotka se snaží odkopnout míč před Matějem Hanouskem.
Dobrotka se snaží odkopnout míč před Matějem Hanouskem.

 


Články odjinud


Články odjinud