21. února 2015 • 18:55

CELÝ SESTŘIH: Veterán Blažek má nulu. Jihlava hrála na Bohemians 0:0

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Bohemians 1905 vstoupili do jarní části prvoligové sezony domácí remízou 0:0 s Jihlavou. Hosté v zápase 17. kola dohrávali závěrečnou čtvrthodinu bez vyloučeného obránce Petra Tlustého. Za Vysočinu navíc nastoupil brankář Jaromír Blažek a ve 42 letech, jednom měsíci a 23 dnech se stal nejstarším hráčem, který si zahrál v nejvyšší soutěži. O sedm dnů překonal i československý rekord legendárního Josefa Bicana.

RYCHLÝ SESTŘIH: Bohemians - Jihlava 0:0

První velkou šanci v Ďolíčku si ve 12. minutě vypracovali domácí. Průnik Mikuše však dorážející Jarolím zakončil jen ranou nad břevno. I když měli Bohemians převahu, jejich akce většinou končily u obránců Jihlavy.

Ve třicáté minutě sice Mosquera našel před brankou Mikuše, ale slovenský útočník opět vystřelil mimo. Na druhé straně zase po rohu Krejčí hlavičkoval těsně vedle.

Bohemians - Jihlava: Červená karta Petra Tlustého

Bohemians - Jihlava: Neuznaný gól Bohemians

Druhý poločas nabídl ještě větší boj než v první pětačtyřicetiminutovce a rozhodčí často přerušoval hru kvůli faulům na obou stranách. V 69. minutě dostal do sítě míč domácí Bratanovič, ale rozhodčí gól neuznali kvůli ofsajdu.

V 74. minutě šla Jihlava do deseti, když Tlustý fauloval pronikajícího Mosqueru a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště. Bohemians však ani v početní převaze veterána Blažka nepřekonali. Nejblíže byl Rada, jenž z přímého kopu těsně minul břevno. "Klokani" tak prodloužili sérii bez ligového vítězství na sedm zápasů.

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 0:0

Rozhodčí: Proske - J. Paták, Jiřík. ŽK: Škerle - Kliment, Tlustý, Marek, Mešanovič, Jaromír Blažek. ČK: 74. Tlustý. Diváci: 4502.

Bohemians: Švenger - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl - Bratanovič (71. Lietava), Jindřišek, J. Rada, Mosquera (85. Moravec) - M. Jarolím (62. Bartek) - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Jihlava: Jaromír Blažek - Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí, Hybš - Marek, Kučera - Kliment (90. Marcin), Šulek, Vaculík (77. Demeter) - Mešanovič (63. Harba). Trenér: Klusáček.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41