19. dubna 2015 • 20:08

CELÝ SESTŘIH: Příbram porazila Hradec 3:2. Pomohl jí i sudí

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté předposledního Hradce Králové ve 24. kole první ligy proti Příbrami ztratili dvoubrankový poločasový náskok a doma prohráli 2:3. Východočeský nováček, který hrál od 54. minuty bez vyloučeného Marka Plašila, ztrácí už pět bodů na čtrnáctý Liberec. Gól z penalty a ze hry vstřelil domácí Pavel Dvořák, stejné bilance dosáhl i Martin Zeman, i když jeho první branka padla po sporném pokutovém kopu, když údajně rukou zahrál domácí Plašil. Vítězný gól dal v 80. minutě Tomáš Pilík. Příbram poskočila na osmou pozici.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Příbram 3:2

Hradec si v úvodu vypracoval několik šancí hlavně ze standardních situací. Po zajímavě rozehraném rohu například zamířil těsně vedle Halilovič. "Votrokům" se aktivita vyplatila ve 12. minutě. Hájovský v pokutovém území nedovoleně zastavil Dvořáka a sám faulovaný útočník nařízenou penaltu s přehledem proměnil.

Vzápětí mohl srovnat Fillo, ale brankář Koubek jeho hlavičku výborně vytěsnil. Ve 21. minutě už vedl Hradec o dvě branky po velké chybě Zápotočného. Příbramský kapitán nezpracoval míč, k němuž se dostal Dvořák a po kličce brankáři Kelemenovi znovu skóroval. Nejlepší střelec Hradce si zlepšil ligovou bilanci v sezoně na devět zásahů.

Ve 30. minutě dostala možnost zahrávat penaltu také Příbram, jenže Bednářovu střelu doprostřed branky vyrazil Koubek.

Komplikace pro domácí přišly až po změně stran. V 54. minutě dostal Plašil hru rukou v šestnáctce druhou žlutou kartu a musel předčasně ze hřiště. Podle opakovaných záběrů iSport TV, se ale o ruku nejednalo. S následným druhým pokutovým kopem hostů už si poradil Zeman.

Hradec Králové - Příbram: Gól Martina Zemana z penalty na 2:1

Šéf pravidlové komise FAČR a delegát zápasu Jiří Kureš

"Z dostupných záběrů není zřejmé, zda se hráč Hradce dopustil nedovolené hry rukou v pokutovém území. Máme k dispozici jediný záběr, z nějž není možné inkriminovanou situaci rozklíčovat a věc je v tuto chvíli složité posoudit."

Středočeši měli v početní výhodě velkou převahu, kterou poprvé zužitkovali v 70. minutě. Zeman snadno přešel přes Holeše a přesnou střelou k tyči vyrovnal. Za deset minut dokonal obrat šťastně Pilík: z velkého úhlu nastřelil Shejbala a od jeho ruky se míč odrazil do sítě. Příbram venku v lize zvítězila poprvé od září, kdy uspěla na hřišti druhého nováčka z Českých Budějovic.

Hradec Králové - Příbram: Gól Tomáše Pilíka na 2:3

Hradec Králové - Příbram: Neproměněná penalta Romana Bednáře

Hradec Králové - Příbram: Gól Pavla Dvořáka na 2:0

Hradec Králové - Příbram: Gól Pavla Dvořáka z penalty na 1:0

Hradec Králové - Příbram: Signál Hradce

24. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 2:3 (2:0)

Branky: 12. z pen. a 21. P. Dvořák - 55. z pen. a 70. Zeman, 80. Pilík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Plašil - Matějů, Pilík. ČK: 54. Plašil. Diváci: 2900.

Hradec: T. Koubek - Holeš, Križko, Chleboun, Plašil - Trubač (77. Vaněček), P. Černý (85. Rolko) - Štípek, Halilovič (57. Shejbal), Čermák - P. Dvořák. Trenér: Barborík.

Příbram: Kelemen - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Hnaníček, Suchan (78. Krameš) - Pilík (86. Moulis), Fillo (90.+2 Tregler), Zeman - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41