CELÝ SESTŘIH: Jablonec porazil Liberec 2:0 a stáhl Spartu

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Jablonce zvládli i druhé podještědské derby v této sezoně. Domácí favorit porazil Liberec díky gólům Kopice a Pospíšila 2:0. Baumit tak může nadále doufat ve druhé místo, na Spartu momentálně ztrácí tři body. Naopak Liberec ještě není venku z boje o záchranu. Na Hradec Králové a České Budějovice drží pětibodový náskok.

Liberec přitom celou úvodní půli držel s favoritem krok a potvrzoval, že se po příchodu trenéra Vavrušky dostal do formy. I tak ale jako první zahrozil v šesté minutě po centru ze strany Greguš, jehož střelu z voleje do středu branky s problémy vyrazil hostující gólman Hroššo.

Ve dvacáté minutě si na opačné straně naskočil na roh Pokorný a v dobré pozici mířil nad. Jablonec pak trochu přidal a Mingazov ranou z dálky pořádně protáhl Hrošša.

CELÝ SESTŘIH: Baumit Jablonec - Slovan Liberec 2:0

Liberec ale dál hrozil nebezpečnými brejky. Po centru zakončoval z úhlu Frýdek, ale Hrubý u tyče vyrazil míč na roh. Pak postupoval k domácí brance Delarge, ale Hrubý proti němu dobře vyběhl a hostující střelec si netroufl na lob do prázdné branky.

Vstup do druhé půle Liberci vůbec nevyšel. Pernicovu hlavičku po rohu ještě vytáhl Hroššo nad břevno, ale Slovan nebral varování vážně a ve 48. minutě už inkasoval. Mingazovovu přízemní střelu vyrazil hostující gólman jen do strany před Kopice, který doklepl balon do sítě.

Jablonec - Liberec: Gól Martina Pospíšila na 2:0

Jablonec - Liberec: Gól Jana Kopice na 1:0

Ještě než se Liberec stihl vzpamatovat, dostal druhou branku. Hostující zadáci nedůrazně odvrátili centr ze strany a pohotový Pospíšil dorážkou z rohu malého vápna prostřelil Hrošša.

Hosty inkasované góly srazily a Jablonec kontroloval hru. V 72. minutě mohl zdramatizovat duel Bakoš, ale domácí brankář Hrubý jeho hlavičku vyrazil na roh. Na opačné straně se neprosadil z dorážky Pernica, ale Jablonec to nemuselo mrzet. Závěr jasně ovládl a tři body v klidu udržel.

27. kolo první fotbalové ligy

Baumit Jablonec - Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 48. Kopic, 50. M. Pospíšil. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Hájek. ŽK: Doležal - Karišik, Šural. Diváci: 5840.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Greguš (70. Rossi), Hübschman - Kopic (88. Masopust), M. Pospíšil, Mingazov (74. Crnkič) - Doležal. Trenér: Šilhavý.

Liberec: Hroššo - Coufal, Karišik, Pokorný, Fleišman - Sackey (87. Hadaščok) - Šural, Pavelka, Frýdek - Bakoš (76. Douglas) - Delarge (64. Sus). Trenér: Vavruška.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41