1. listopadu 2015 • 16:21

Procházkův úlet! Za zkrat šel ven, červenou uznal i Řepka

Autor: ,
Reklama
720p480p360p240p
Plzeň - Sparta: Procházka srazil Matějovského a dostal červenou
TOP VIDEA
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ligový šlágr mezi Plzní a Spartou (2:1) nabídl vyhrocené momenty už v prvním poločase. Těsně před odchodem do kabin došlo k vyloučení Václava Procházky. Západočeský kapitán dostal červenou kartu poté, co strčil k zemi Marka Matějovského. Domácí tak museli dohrávat více jak polovinu utkání o deseti, což jim ovšem spíš svědčilo.K inkriminované situaci došlo ve 42. minutě utkání. Plzeňští faulovali Marka Matějovského, který v pádu ještě podkopl Václava Procházku. Domácí kapitán situaci vůbec neunesl. Vystartoval po Matějovském, který zrovna vstával z trávníku a tělem ho srazil zpět k zemi. Přímo před zraky pomezního Patáka, kterému celý incident neunikl.

Václav Procházka byl po zákroku na Matějovského vyloučen.
Václav Procházka byl po zákroku na Matějovského vyloučen.

Následovaly dohady a strkanice, hlavní sudí Radek Příhoda ale měl hned jasno. Procházka dostal okamžitě červenou, Matějovský vyvázl se žlutým napomenutím. Podle všeho zcela správně, plzeňský kapitán jednal naprosto zkratovitě. Na hřiště tak musel náhradní stoper Baránek, který vystřídal ofenzivního záložníka Koláře. Tohle vynucené střídání se nicméně pro Plzeň ukázalo jako skvělá trefa - Baránek pak totiž ve druhé půli poslal domácí do vedení.

Plzeň - Sparta: Gól Jana Baránka na 1:0
720p 480p 360p 240p

„Matěják to udělal chytře. Za to měl dostat žlutou. Reakci, jakou měl Procházka, jsem míval taky. Ale jasná červená,“ okomentoval celou situaci ve studiu stanice O2 Sport někdejší stoper Sparty Tomáš Řepka, který podobnými "blikanci" během své kariéry proslul.

Sudí Příhoda je známý přísným metrem, což dodržoval v zápase Plzně se Spartou. Jen během prvního poločasu rozdal čtyři žluté hráčům hostí, pro Plzeň navíc nařídil penaltu, kterou však faulovaný Ďuriš neproměnil. Hráči Plzně viděli tři žluté, k tomu přišlo Procházkovo vyloučení.

Příhoda byl původně nominovaný jako brankový sudí, ale Jan Jílek před utkáním onemocněl a komise sudích musela přistoupit k náhradní variantě.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:1, Viktoria vyhrála i v deseti
720p 480p 360p 240p

Plzeň - Sparta: Gól Milana Petržely na 2:0
720p 480p 360p 240p

Plzeň - Sparta: Gól Lukáše Juliše na 2:1
720p 480p 360p 240p

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze