6. listopadu 2016 • 18:50

CELÝ SESTŘIH: Karviná – Slovácko 0:1. Vítězství vystřelil po pěkné akci Kone

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve 13. kole ePojisteni.cz ligy na hřišti Karviné 1:0. O jedinou branku utkání se v prvním poločase postaral útočník Francis Kone, který zakončil parádní akci hostů. Nováček nevyhrál na domácí půdě už třetí zápas.

Kouzlo domácího prostředí z úvodu sezony jakoby v Karviné přestávalo fungovat. Už ve čtvrté minutě mohl ztrátu míče uprostřed potrestat Civič, ale nováčka po jeho ráně k tyči ještě spasil Laštůvka. I ten už ale byl ve 13. minutě krátký na dorážku nepokrytého útočníka Koného, který po Šimkově centru na zadní tyč na malém vápně pouze nastavil placírku.

Navzdory stálému dešti se v Karviné hrál svižný fotbal v tempu. Domácí po obdržené brance zvedli hlavy a v silné pětiminutovce dvakrát sahali po vyrovnání. Ale Budínský z přímého kopu trefil břevno a Voltr po akci s Jurčem zblízka Heču už nedokázal přehodit. Pak se musel vytáhnout zase Laštůvka, který vyškrábl trestný kop Havlíka i dobře umístěnou střelu po brejku Koného.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Slovácko 0:1. Výhru trefil Kone

Karvinskou ofenzivu po přestávce na chvíli okysličil a rozhýbal příchod Panáka. Aktivnější Slezané také v 50. minutě už skoro zvedali ruce. Do průniku Zeleného ještě stihl sáhnout rukou Heča, ale vyrovnání zabránil stoper Rada, který z brankové čáry pohotově vykopl dorážku Voltra. Tomu dnes gól nebyl souzen a Heča si čtvrthodinu před koncem poradil i s jeho střelou z šestnáctky.

Domácí se v závěru těžko dostávali do tlaku. Jejich trápení mohl utnout Civič, ale do jeho povedené rány se v poslední minutě postavila tyč. Karviná tak nakonec ze závěrečné akce málem vydolovala bod, jenže Holíkově voleji z velkého vápna chybělo pár decimetrů.

13. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 13. Koné. Rozhodčí: Arnošt - Vít, Julínek. ŽK: Janečka, Budínský - Šumulikoski, Daníček, Reinberk. Diváci: 2912.
Karviná: Laštůvka - Holík, Košťál, Hošek, Zelený - Janečka, Budínský - Moravec (79. Juřena), Voltr, Eismann (46. Panák) - Jurčo (68. Puchel). Trenér: Weber.
Slovácko: Heča - Chvátal, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš (85. Reinberk), Daníček, Havlík, Civič (90. +3 Kerbr) - Koné. Trenér: Levý.

Karviná - Slovácko: Voltr se prodral do vápna, ale vypálil slabě

Karviná - Slovácko: Rada zachránil hosty na brankové čáře, když vykopl Voltrovu gólovku

Karviná - Slovácko: Voltr z dálky prověřil Heču

Karviná - Slovácko: Havlíkův přímák Laštůvka vytěsnil na roh

Karviná - Slovácko: Havlíkovu střelu srazila obrana na roh

Karviná - Slovácko: To byla rána! Budínský rozezvučel břevno z přímého kopu

Karviná - Slovácko: Gól! Slovácko vymíchalo obranu domácích a Kone poslal hosty do vedení

Karviná - Slovácko: Laštůvka neměl problém se střelou Havlíka

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40