CELÝ SESTŘIH: Karviná - Boleslav 1:1. Hosté čekají na výhru již sedm zápasů

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Mladé Boleslav neukončili čekání na výhru ani pod novým trenérem Martinem Svědíkem. V 17. kole první ligy jen remizovali 1:1 na hřišti Karviné a vítězství čekají od října už sedm utkání. Karviná dokonce vedla po gólu Lukáše Budínského, krátce na to srovnal Ladislav Takács.

Jako první zahrozili po šesti minutách hosté, když Přikryl sklepl balon Železníkovi, ten však z výhodné pozice těsně přestřelil. Totéž se dalo říci o střele Wágnera na druhé straně, zimní posila karvinského nováčka však měla těžší úlohu kvůli bránícímu Stronatimu.

V 10. minutě přišla tutovka. Wágner vybojoval míč pro Budínského, ten nasadil Da Silvovi jesličky, ale neuspěl proti gólmanovi Šedovi, který nastoupil poprvé od loňského dubna. Zpoza vápna pak střílel mladoboleslavský Přikryl, i on ale minul.

Šeda poté předvedl několik dobrých zákroků. Především ve 36. minutě, kdy se po kiksu Matějovského řítil na bránu Budínský, jeho ránu ale Šeda zázračně vyškrábl na roh.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Mladá Boleslav 1:1

"Našimi chybami jsme soupeři nalili do žil sebevědomí a navíc postupně prohrávali osobní souboje ve středu hřiště. Karviná hrála na odražené míče, kde jsme propadávali a díky tomu se dostávala rychle do zakončení. Vlastně jen díky Šedovi jsme v poločase neprohrávali," hodnotil trenér Boleslavi Svědík.

Ve 49. minutě se hosté málem radovali, když Laštůvka neudržel střelu Takácse a vyrazil ji pouze k volnému Magerovi. Ten poslal balon do sítě, ale byl v ofsajdu. V 56. minutě zazmatkovali Da Silva s Šedou, ani jeden na míč nereagoval a mladoboleslavský stoper si jej nakonec málem kopl do vlastní brány.

Pak zase vystrašil Laštůvku spoluhráč Dressler, když po rohu Matějovského hlavičkoval na vlastní bránu, karvinský gólman byl ale připraven.

V 73. minutě vybuchl domácí stadion nadšením. Domácí založili krásnou akci, přes Moravce a Janečku se míč dostal na levou stranu k Puchelovi, který odcentroval přesně na hlavu Budínského a ten otevřel skóre. Vzápětí však bylo srovnáno, když domácí nedosáhli na přízemní centr ze strany, balon se odrazil k nekrytému Takácsovi, který se trefil přesně k tyči.

"Z naší aktivity jsme nakonec vedení přece jen vytěžili, bohužel ještě v doznívající euforii jsme udělali chybu a nechali si vyrovnat. Zasloužili jsme si vyhrát, jsme malinko zklamaní, ale dnešek nám ukázal, že máme na čem stavět," mrzelo trenéra domácích Jozefa Webera.

"Cením si toho, že jsme dokázali reagovat vyrovnáním a upřímně musím říct, že jsme dnes za ten bod rádi. Jeli jsme si sem pro tři, ale realita byla jiná a soupeř byl lepší," dodal Svědík.

Hosté: 78. Takács

Domácí: Laštůvka – Dressler, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Šisler – Jan Moravec, Budínský (77. Panák), Puchel (87. Duda) – Wágner.

Hosté: Šeda – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman – Takács, Matějovský (C) (87. Mareš) – M. Vukadinovič (67. Nečas), Železník (46. Magera), Přikryl – Chramosta.

Karviná - Mladá Boleslav: Wágner mohl získat vítězství, před bránou selhal

Karviná - Mladá Boleslav: Pád Panáka těsně za vápnem přinesl Karviné nadějný přímák, Puchel ale mířil do zdi

Karviná - Mladá Boleslav: Přikryl sklepl Takácsovi, ten placírkou vyrovnal

Karviná - Mladá Boleslav: Budínský se dočkal, hlavou prodloužil Puchelův centr do brány, 1:0

Karviná - Mladá Boleslav: Boleslav ustála závar ve vápně

Karviná - Mladá Boleslav: Magerovu gólovou radost zastavil písknutý ofsajd

Karviná - Mladá Boleslav: Budínský ve výskoku po dobrém centru přestřelil bránu

Karviná - Mladá Boleslav: Budínský v samostatném úniku opět nepřekonal skvělého Šedu
Karviná - Mladá Boleslav: Košťál prudce vystřelil po rohu, Šeda byl připraven

Karviná - Mladá Boleslav: Brankář Šeda nadvakrát zachránil Boleslav před šancemi Janečky

Karviná - Mladá Boleslav: Budínský v samostatném úniku překonal brankáře, zasáhla ale obrana Mladé Boleslavi

Karviná - Mladá Boleslav: V první šanci zápasu byl Železník, bránu přestřelil