17. února 2018 • 16:48

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Dukla 1:1. Mehanovič nedal penaltu, bod Ševcům trefil Hronek

0
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich

Fotbalisté Zlína na úvod jara doma remizovali 1:1 s Duklou, kterou v první lize neporazili posedmé za sebou. Hosty v 62. minutě poslal do vedení Daniel Tetour, v 73. minutě vyrovnal Petr Hronek. Za bezbrankového stavu brankář Dukly Filip Rada zneškodnil penaltu Mirzadu Mehanovičovi. Pražané se ani na devátý pokus nedočkali venkovní výhry v této sezoně nejvyšší soutěže.

Už v páté minutě se do vyložené příležitosti dostal Tetour, ale v pokutovém území selhal a přestřelil Dostálovu branku. Na druhé straně se zpoza šestnáctky dostal ke střele Jiráček, jenže jeho střelu Rada pohodlně lapil.

Zlínští působili čerstvějším a aktivnějším dojmem. Jejich dvě slibně vypadající šance zastavil ofsajd a obrana soupeře si poradila i s dalšími útočnými výpady "Ševců". A tak přišla řada i na Duklu. Miloševič se opřel do míče z velké vzdálenosti a vystrašil Dostála.

Bezbrankový stav mohl změnit Holenda v 56. minutě, ale Dostál jeho hlavičku reflexivně vyrazil. Vpřed tak vzápětí vyrazili domácí a sudí odpískal pokutový kop, když Podaný loktem ve vápně srazil Vukadinoviče. Míč si postavil na penaltu Mehanovič, jenže jeho zakončení k tyči brankář Rada vystihl.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Dukla Praha 1:1. Ševcům zachránil bod Hronek

Zlín - Dukla: Rada vychytal penaltový kop!

Dukla zlínské zaváhání brzy potrestala. V 62. minutě Podaný posadil míč na hlavu Tetoura a ten se zblízka nemýlil. Zvýšit mohli Holík nebo hlavičkující Holenda, ale Dostál domácí tým podržel.

Zlín - Dukla: Tetour hlavou z blízka vstřelil první gól.

Hru Zlína oživil střídající Ekpai. Po jeho odraženém centru to zkusil Traoré, kterého ale ještě vychytal Rada. V 73. minutě už se domácí dočkali. Mehanovič se neukvapil, posunul míč na Ekpaie, který nacentroval na nabíhajícího Hronka. Ten už neměl problém umístit míč k tyči.

Domácí po brance na 1:1 nadále okupovali šestnáctku Dukly. Aktivní Ekpai po rohu málem ještě překvapil brankáře Dukly, který na poslední chvíli vytáhl míč nad břevno. Pod tlakem hrající Pražané ale odolávali a Fastav se jen složitě dostával do dalších šancí. Zlínským fanouškům zatrnulo v nastavení, když se hostům podařilo dostat míč do sítě. Pomezní rozhodčí však odmával ofsajd.

Zlín - Dukla: Hronek odpověděl a taktéž hlavičkou vyrovnal

Fastav Zlín - Dukla Praha 1:1 (0:0)

Branky: 73. Hronek - 62. Tetour. Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Dresler. ŽK: Ostojič (Dukla). Diváci: 3024.

Zlín: Dostál - Kopečný (67. Ekpai), Hnaníček, Gajič, Matejov - Vukadinovič (82. Džafič), Hronek, Jiráček, Holzer - Mehanovič - Beauguel (46. Traoré). Trenér: Páník.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bilovský, Holík (84. Doumbia), Tetour - Brandner (74. Djuranovič), Holenda, Koreš (89. Schranz). Trenér: Hynek.

Domácí: 73. Hronek

Hosté: 62. Daniel Tetour

Domácí: S. Dostál – Kopečný (67. Ekpai), Hnaníček (C), Gajič, Matejov – Hronek, Jiráček – V. Vukadinovič (82. Džafić), Mehanović, Holzer – Beauguel (46. Traoré).

Hosté: F. Rada (C) – Podaný, Jiránek, Ostojić, Milošević – Daniel Tetour, Holík (84. Doumbia), Bílovský – Koreš (89. Schranz), Holenda, Brandner (74. Djuranović).

Domácí: Bartošák, Bijimine, Džafić, Ekpai, Janíček, Traoré, Zlámal

Hosté: Bezpalec, Brejcha, Doumbia, Djuranović, Hruška, Preisler, Schranz

Hosté: Ostojić