17. února 2018 • 16:51

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Teplice 2:1. Výhru zařídil Chramosta z penalty

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Jablonce porazili v úvodním jarním kole první ligy Teplice 2:1. Hosty poslal v šesté minutě do vedení při návratu do nejvyšší soutěže po zranění Jakub Hora, ale v 36. minutě srovnal Černohorec Vladimir Jovovič a tři minuty před koncem rozhodl z penalty Jan Chramosta, zimní posila domácích. Vítěznou obnovenou soutěžní premiéru na lavičce Jablonce zažil trenér Petr Rada, který v minulosti vedl i Teplice. Domácí o bod přeskočili soupeře v tabulce.

Hosté začali lépe a hned z první nebezpečné akce udeřili. Hanousek odvrátil centr jen před vápno, kde Hyčka procpal míč přes Jovoviče na volného Horu a ten prostřelil brankáře Hrubého. Domácí marně reklamovali ofsajd a teplický ofenzivní záložník už v šesté minutě gólově oslavil svůj návrat do ligy, v níž kvůli zranění nehrál od konce loňského dubna.

Jablonec po inkasované brance převzal iniciativu a ve zbytku první půle jasně dominoval. Zpočátku ale narážel na skvěle chytajícího gólmana Diviše. Teplický brankář po čtvrthodině zastavil v úniku novou domácí posilu Chramostu, vzápětí vyrazil Trávníkův přímý kop k tyči a ve 24. minutě famózním zákrokem zkazil radost i jabloneckému kapitánovi Hübschmanovi, jehož po brejku v ideální pozici našel Masopust.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Teplice 2:1

Hübschman byl jako defenzivní záložník velmi aktivní a za chvíli pálil po zemi jen těsně vedle. Jablonec odčaroval Divišovo kouzlo až v 36. minutě. Jovovič si narazil s Hübschmanem a s pomocí Čmovšovy lehké teče přízemní střelou na zadní tyč srovnal.

Hosté následně srovnali obraz hry a Jablonec začal opět získávat převahu až po hodině hry. V 63. minutě Trávník po rychlé kombinační akci z rohu vápna přestřelil, Masopust pak lízl hlavou balon mimo a na střílený centr za chvíli těsně nedosáhl Chramosta.

Teplice na chvíli otupily domácí nápor a zahrozily dvěma ranami z dálky, závěr ale patřil opět Jablonci. V 86. minutě rozhodčí Královec po zákroku Kučery na domácího Masopusta k velké nevoli hostů nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Chramosta a hned při své jablonecké premiéře zaznamenal vítěznou trefu. Vyrovnat mohl Vaněček, ale nůžkami minul.

Jablonec - Teplice: Chramosta faulován v pokutovém území. Penaltu následně jasně proměnil, Jablonec vedl 2:1

Jablonec - Teplice: Jovovič po Hübschmanově přihrávce srovnal na 1:1!

Jablonec - Teplice: 0:1! Hora 9 měsíců v lize nehrál, teď otevřel skóre

FK Jablonec - FK Teplice 2:1 (1:1)

Branky: 36. Jovovič, 87. Chramosta z pen. - 6. Hora. Rozhodčí: Královec - Hájek, Myška. ŽK: Lischka - Ljevakovič. Diváci: 1710.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec (79. Doležal), Jovovič (87. Zelený) - Chramosta (90. V. Kubista). Trenér: Rada.

Teplice: Diviš - Hyčka, Čmovš, Král, Krob - Ljevakovič, Kučera - Vošahlík (88. Trubač), Hora (67. Žitný), Rezek (88. Červenka) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Domácí: 36. Jovović, 86. Chramosta

Hosté: 6. Hora

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník, Hübschman (C), Považanec (78. Doležal), Masopust – Chramosta (89. V. Kubista), Jovović (87. Zelený).

Hosté: Jakub Diviš – Hyčka, Král, Čmovš, Krob – Ljevakovič (C), Kučera, Vošahlík (87. Trubač), Hora (67. Žitný) – Jan Rezek (87. Červenka), Vaněček.

16. Brno 30 6 6 18 20:43 24

Jablonec - Teplice: Centr Holeše se snesl k nohám Doležala, ten však míč do brány neprotlačil

Jablonec - Teplice: Z dálky pálil Kučera, toho však vychytal gólman Hrubý

Jablonec - Teplice: Další šance Jablonce! Chramosta však Holešovu přihrávku nezužitkoval

Jablonec - Teplice: Po Hanouskově centru hlavičkoval těsně vedle

Jablonec - Teplice: Po přihrávce Masopusta pálil Trávník mimo bránu

Jablonec - Teplice: Jablonecký Pernica mířil vedle

Jablonec - Teplice: S Trávníkovým přímým kopem si poradil gólman Diviš

Jablonec - Teplice: Diviš krásně zlikvidoval Chramostovu šanci!