5. května 2018 • 20:25

SESTŘIH: Slavia - Plzeň 2:0. Lídr titul neslaví, video zrušilo gól i penaltu

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Žádné oslavy! Fotbalisté Plzně propásli první šanci, jak potvrdit titul, když prohráli ve šlágru 27. kola Het ligy na půdě druhé Slavie 0:2. Rozdíl mezi nejlepšími týmy soutěže se zmenšil tři kola před koncem na šest bodů. Viktorii tak stačí uhrát čtyři body bez ohledu na další výsledky. O sobotním výsledku v Edenu rozhodl vlastní gól Radima Řezníka a trefa Stanislava Tecla. V akci bylo opět video, rozhodčí po konzultaci neuznal gól Plzně a jednu ze dvou penalt pro Slavii.

Domácí: 16. Řezník (vl.), 58. Tecl

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Hromada (8. Danny) – Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (C) (87. Kúdela) – Tecl (76. Milan Škoda).

Hosté: Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský (77. J. Kovařík) – Hořava, Hrošovský – Zeman, Čermák (81. Chorý), Kopic – Bakoš (46. Krmenčík).

Domácí: Kovář, Sobol, Danny, Kúdela, Škoda, Necid, Pokorný

Hosté: Hruška, Petržela, Krmenčík, Chorý, Kovařík, Hájek, Ivanschitz

Domácí: Frydrych, Hušbauer, Sýkora

Hosté: Bakoš, Hubník, Havel, Hořava, Limberský

P. Franěk – J. Kubr, J. Kříž (M. Nenadál)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

15 674 diváků

Do plzeňské sestavy se vrátil uzdravený obránce Limberský , větší překvapení ale přichystal slávistický kouč Trpišovský, který nasadil záložníka Sýkoru netradičně do středu pole na podhrotu. V útoku nastoupil bývalý hráč Viktorie Tecl a na pravém kraji obrany po delší době Frydrych.

Slavia na soupeře vlétla a celý první poločas měla mírně navrch. Červenobílí se dostali do vedení v 16. minutě z rohového kopu, z něhož před rokem rozhodli o domácím vítězství nad Plzní 1:0.

Stochův centr zasáhl hlavou Tecl, trefil Řezníka a od něj se míč odrazil do sítě. Hostující bek se tečí nechtěně podepsal i pod jeden ze dvou inkasovaných gólů v nedávném duelu s dalším pražským celkem Spartou.

Pak se dlouho hrálo bez větších šancí, až minutu před přestávkou se obtočil kolem obránce Tecl a jeho slabý pokus se dokutálel těsně vedle. Frydrych se míč marně snažil tečovat do sítě.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Plzeň 2:0. Lídr titul neslaví, v Edenu kralovali domácí

Po přestávce nahradil hostujícího útočníka Bakoše uzdravený Krmenčík a ve 49. minutě mohl srovnat Kopic, jeho křížná střela ale minula tyč. Na druhé straně slávisté o chvíli později nevyužili velkou šanci na zvýšení. Po faulu Havla na Sýkoru nařídil rozhodčí Franěk penaltu, ale Stochovu střelu vychytal brankář Kozáčik .

V 58. minutě už Pražané druhý gól přidali. Po brejku tří na jednoho našel Zmrhal volného Tecla, který obešel vybíhajícího Kozáčika a střelou do prázdné branky zvýšil.

Třetí trefu mohl přidat Frydrych, ale Kozáčik ještě udržel hosty ve hře. V 67. minutě po centru překonal domácího gólmana Koláře z dorážky Havel, sudí Franěk ale celou situaci ještě zkonzultoval s videorozhodčím a snižující branka kvůli ofsajdu nakonec neplatila.

Nová technologie byla ve hře i čtvrt hodiny před koncem. Franěk nejprve po zákroku Limberského na Tecla nařídil penaltu pro Slavii, ale video odhalilo, že plzeňský bek vypíchl míč.

Sýkora po skvělém výkonu: "Plzeň jsme nepustili téměř k ničemu."

Gólový Tecl: Když předvedeme ve finále poháru stejný výkon, vyhrajeme

Hubník po odložených oslavách v Edenu: Když video, tak na všech zápasech

Klíčové momenty zápasu

Slavia - Plzeň: Stoch si vyšlápl na o dvě hlavy většího Chorého, konflikt řešil rozhodčí

Slavia - Plzeň: Dva kontakty s míčem a pak dělovka! Frydrych ránou vystrašil Plzeň

Slavia - Plzeň: ZNOVU VIDEO: rozhodčí odvolal penaltu, Limberský Tecla nefauloval

Slavia - Plzeň: Velká šance Slavie! Po rohu tvrdě hlavičkoval Frydrych, Kozáčik zachránil

Slavia - Plzeň: Slavia nepolevuje: Stoch přetlačil Limberského a pálil vedle branky

Slavia - Plzeň: Video v akci! Havel dostal míč do sítě, ale sudí po konzultaci gól neuznal

Slavia - Plzeň: Zabijácký brejk. Stoch poslal míč k Zmrhalovi, Tecl dal gól na 2:0!

Slavia - Plzeň: Stoch krásně našel naběhnutého Bořila, jeho centr Kozáčik lapil

Slavia - Plzeň: V první akci střídající Krmenčík: Ngadeu plzeňského střelce odblokoval

Slavia - Plzeň: Po faulu na Sýkoru kopal Stoch penaltu, ale selhal! Kozáčik podržel Plzeň
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Plzeň: Plzeň zvedá hlavu, Kopic šikovnou střílenou přihrávkou hledal spoluhráče

Slavia - Plzeň: Zmrhalovu střelu srazila obrana Viktorie jen na roh

Slavia - Plzeň: Tecl po souboji s Hubníkem spadl ve vápně a chtěl penaltu

Slavia - Plzeň: Podívejte se, jak si Radim Řezník nešťastně srazil míč do vlastní brány

Slavia - Plzeň: Bořil vyslal netypicky ze středu hřiště dělovku nad branku Kozáčika

Slavia - Plzeň: Po delší době se připomenula Plzeň, Kolář situaci vyřešil

Slavia - Plzeň: Velkolepé choreo Tribuny Sever, která slaví 10 let v Edenu

Slavia - Plzeň: Slibná akce rychlého Tecla, Plzeň zachránil Limberský

Slavia - Plzeň: Slavia vede! Po rohu Stocha si míč do branky srazil Řezník - 1:0

Slavia - Plzeň: Kolář na výletě daleko od branky, Bakoš ho sestřelil. Za žlutou

Slavia - Plzeň: První roh Slavie - a hned nebezpečí, Kozáčik musel na zem

Slavia - Plzeň: Hned po výkopu se domácí hnali do útoku, Stoch střílel těsně vedle

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34