SESTŘIH: Plzeň - Příbram 1:1. Obhájce titulu remizoval s nováčkem

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Plzně v 15. ligovém kole doma senzačně jen remizovali s Příbramí 1:1. Nováček na západě Čech vedl od 19. minuty po trefě Antonína Fantiše, ve 32. minutě vyrovnal Milan Petržela, ale další gól už favorit nedal. Obhájce titulu poprvé v ligové sezoně doma nevyhrál a Slavia mu v případě vítězství může na čele tabulky odskočit na dva body. Příbram bodovala po čtyřech kolech a zůstala třináctá.

Plzeňský trenér Vrba udělal čtyři změny v základní sestavě oproti utkání s Realem. Zraněné Kopice s Havlem nahradili Ekpai s Petrželou, kvůli kartám chyběl Limberský, místo něhož se vrátil po zranění Kovařík, a místo kapitána Hubníka začal Pernica.

Plzeň v úvodních minutách podle očekávání dominovala, vedení ale z úvodního náporu nevytěžila. V sedmé minutě pálil Petržela těsně vedle a pak Chorý v dobré pozici těsně nedosáhl na míč.

V 19. minutě nečekaně udeřili hosté. Na Rezkův centr si naběhl Fantiš a zblízka nedal Hruškovi šanci. Příbram v lize dala Plzni gól po dlouhých 430 minutách.

Odpovědět mohl Čermák, ale trefil jen Kočího. Vyrovnat se Viktorii povedlo až v 32. minutě, kdy si na Procházkův centr naběhl za obránce Nového Petržela a zblízka poslal míč do odkryté branky. Domácí křídelník se trefil poprvé od května.

SESTŘIH: Plzeň - Příbram 1:1. Západočeši doma překvapivě ztratili

Příbram sice většinu času bránila, ale když se dostala do útoku, byla nebezpečná. V 37. minutě si na další Rezkův centr naběhl Průcha a hlavičkoval jen těsně vedle.

Deset minut po pauze si naskočil na centr domácí Čermák, ale v mírném záklonu hlavou přestřelil. Domácí pak přece jen vystupňovali tlak a v 70. minutě měl na noze vedoucí gól Chorý, jenže přestřelil. O sedm minut později pak bývalého příbramského útočníka Řezníčka vychytal Kočí.

Hosté, kteří v předchozích čtyřech kolech dostali 18 gólů a mají nejhorší ligovou obranu, se na hřišti obhájce trofeje nečekaně drželi a cennou remízu už uhájili. Řezníček totiž v 90. minutě hlavičkoval vedle.

Domácí: 32. M. Petržela

Hosté: 19. Fantiš

Domácí: A. Hruška – Řezník, Pernica, Hejda, J. Kovařík – Procházka, Hrošovský (C) – Ekpai (60. Ma. Zeman), Al. Čermák (70. Jakub Řezníček), M. Petržela (82. Hořava) – Chorý.

Hosté: Kočí – Nový, Kodr, Nitrianský, Antwi – Hlúpik (90+4. Pejša), Soldát – Katidis (71. Keita), Průcha, Jan Rezek – Fantiš (C) (90. Skácel).

16. Dukla 30 5 5 20 25:62 20

Plzeň - Příbram: Petržela těsně minul cíl!

Plzeň - Příbram: Ránu Kovaříka hosté odvrátili na roh

Plzeň - Příbram: Chorý zakončit patičkou, ale netrefil se

Plzeň - Příbram: Fantiš hlavou posílá Příbram do vedení, 0:1

Plzeň - Příbram: Kočí vyrazil jedovku Čermáka

Plzeň - Příbram: Centr Procházky propadl na Petrželu, ten uklízí míč do sítě, 1:1

Plzeň - Příbram: Plzeň měla kliku, Průcha zblízka hlavičkoval těsně vedle

Plzeň - Příbram: Čermákova hlavička skončila nad!

Plzeň - Příbram: Zakončení Chorého hosté odvrátili na roh

Plzeň - Příbram: Palič Chorý z jasné pozice pálil na tribunu

Plzeň - Příbram: Kočí reflexivně vyrazil koncovku Řezníčka

Plzeň - Příbram: Ani hlavička Hejdy se neujala

Plzeň - Příbram: Řezníček hlavou těsně minul!

Plzeň - Příbram: Hrošovský z dálky neuspěl

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905