24. listopadu 2018 • 18:48

SESTŘIH: Bohemians - Příbram 2:2. Hosté v deseti otočili, v závěru srovnal Krch

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

I v dlouhém oslabení fotbalisté Příbrami vybojovali v 16. kole první ligy na hřišti Bohemians Praha 1905 remízu 2:2. Domácí vedli gólem Jakuba Nečase a od 55. minuty hráli v přesile po vyloučení Karla Soldáta, ale Příbram skóre otočila góly Ibrahima Keity a Radka Voltra. Domácí v nastavení alespoň vyrovnali trefou Daniela Krcha a z posledních pěti zápasů získali teprve druhý bod. Příbram má dva body z uplynulých šesti utkání.

Bohemians v posledních třech zápasech inkasovali vždy tři branky, a tak se trenér Hašek rozhodl poprvé od 2. kola vrátit do branky Fryštáka. V základní sestavě Příbrami zase poprvé v sezoně chyběl zkušený Nitrianský.

Dlouho se hrálo především ve středu hřiště bez zakončení. Ve 25. minutě ale napřáhl zpoza vápna domácí Hilál, prudkou střelou trefil sice jen spoluhráče Nečase, od jeho zad se ale míč odrazil ideálně mimo dosah brankáře Kočího a Bohemians šli do vedení.

SESTŘIH: Bohemians - Příbram 2:2. Divočina v Ďolíčku! Příbram pálila v deseti, bod Klokanům zachránil Krch v nastavení

V příbramském dresu byl aktivní zejména Květ, který několikrát zkoušel svou nebezpečnou střelu z dálky. Brankář Fryšták si ale s jeho pokusy poradil, z přímého kopu trefil Květ jen zeď.

Ve 38. minutě se za obranu hostů dostal Nečas a chtěl obejít vybíhajícího brankáře Kočího, ten ale situaci zvládl a Nečasovi v rohu vápna míč pohotově vypíchl.

V úvodu druhé půle dvakrát tvrdě fauloval soupeře Soldát a po dvou žlutých kartách byl v 55. minutě vyloučen. Příbram tak dohrávala v deseti.

Přesto dokázali hosté vyrovnat. Rezek tečovanou střelou vybojoval roh, sám ho rozehrál a střídající Keita hlavou vstřelil svůj první gól v české lize. V minulé sezoně dal dva góly v druhé lize za Olympii Praha.

Bohemians se snažili rozhodnout, trenér Hašek posílil ofenzivu o tři hráče, ale příbramská obrana byla pevná. Naopak osm minut před koncem přišel brejk, Voltr propasíroval míč přes gólmana Fryštáka a poté ho dorazil do prázdné branky. Z ligového gólu se radoval po roce.

Domácí vrhli vše do útoku a v nastavení alespoň vyrovnali, když se po rohu prosadil kapitán Krch.

Domácí: 24. Nečas, 90+2. Krch

Hosté: 64. Keita, 82. Voltr

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Schumacher – F. Hašek, Švec (76. Mašek), M. Hašek, Bartek (68. Vodháněl) – Yusuf Helal, Nečas (68. Záviška).

Hosté: Kočí – Tregler, Kodr, Nový, Antwi – Jan Rezek, Květ (60. Keita), Soldát, Fantiš (C) – Katidis (46. Průcha), Voltr (82. Nitrianský).

Bohemians - Příbram: Hosté otáčí skóre v deseti! Po trefě Voltra vedou 2:1

Bohemians - Příbram: Střídající Keita zužitkoval roh, hosté srovnali, 1:1!

Bohemians - Příbram: Soldát sejmul Bartka, sudí ho červenou kartou vyhnal ze hřiště!

Bohemians - Příbram: Nečas lišácky brnkl míč k tyči, těsně ale minul!

Bohemians - Příbram: Kočí včasným vyběhnutím zneškodnil Nečase!

Bohemians - Příbram: Šťastný střelec Nečas! Dělovka Júsufa ho trefila do zad a zapadla do sítě, 1:0

Bohemians - Příbram: Klokani v náporu, Bartek ale Kočího nepřekonal

Bohemians - Příbram: Júsuf se opřel do míče, z trestňáku mířil nad!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905