SESTŘIH: Olomouc - Dynamo 3:3. Sigma srovnala poslední střelou zápasu

Autor: iSport.cz
0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Fotbalisté Českých Budějovic ztratili v utkání 4. kola první ligy v Olomouci dvoubrankové vedení a po gólu inkasovaném v sedmé minutě nastavení remizovali na Hané 3:3. V úvodním dějství se za hosty trefili Fortune Bassey a Patrik Čavoš, po snížení Václavem Jemelkou přidal třetí branku Dynama střídající Emmanuel Tolno. V 87. minutě se ale prosadil domácí Pavel Zifčák a v sedmé minutě nastavení vyrovnal Florent Poulolo. Oba celky si připsaly první remízu v sezoně, Jihočeši bodovali se Sigmou v lize popáté za sebou.

Domácí: 52. Jemelka, 86. Zifčák, 90+7. Poulolo

Hosté: 9. Bassey, 41. Čavoš, 61. Tolno

Domácí: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý (46. Vaněček) – Breite (C), P. González (79. Zifčák) – Hála (66. Šíp), Jakub Matoušek (46. Vepřek), J. Sedlák (46. Daněk) – Růsek.

Hosté: Vorel – Králik (C), Talovierov, P. Novák, Sladký (84. Čolić) – Javorek (55. M. Valenta), Čavoš, Mihálik (55. Tolno), Hora (72. Michal Škoda) – Brandner (84. Vais), Bassey.

Domácí: Stejskal, Daněk, Vaněček, Vepřek, Zahradníček, Zifčák, Šíp

Hosté: Šípoš, Hellebrand, Škoda, Čolić, Valenta, Vais, Tolno

Domácí: Hála, Jílek (trenér), Jemelka, Poulolo, Zifčák, Chvátal

Hosté: M. Valenta

Černý – Kotík, Váňa

Andrův stadion, Olomouc

„Byl to velmi atraktivní zápas. Vzhledem k průběhu utkání musíme bod brát, vždyť ještě pět minut před koncem základní hrací doby jsme prohrávali o dvě branky. Je to pro nás malé vítězství, byť jsme do duelu šli s touhou a energií získat tři body,“ řekl na on-line tiskové konferenci trenér Sigmy Václav Jílek. „Přispěli jsme k atraktivitě zápasu výborným výkonem, ale neměli jsme štěstí, závěr jsme si měli pohlídat,“ uvedl kouč Dynama David Horejš.

Olomouc, která před týdnem nehrála odložené utkání na Slavii, začala stejně jako v úvodních dvou kolech ofenzivně. V šesté minutě vychytal Vorel v krátkém sledu střelecké příležitosti Matouška a Zmrzlého.

SESTŘIH: Olomouc - České Budějovice 3:3. Divočina na Hané! Sigma srovnala v nastavení

Hanákům ovšem kvůli zraněním chyběla zkušená a sehraná stoperská dvojice Hubník s Benešem a nesoulad zadních řad se projevil hned v první vážnější akci Jihočechů. Bassey měl v deváté minutě dost času zpracovat si míč uvnitř pokutového území a střelou k tyči otevřel skóre. Ve 14. minutě pak mohl navýšit vedení Brandner. „Bassey hrál výborně, měl přidat další góly, ale to by to za týden nemusel být,“ řekl na adresu nigerijského útočníka Horejš.

Sigmu inkasovaný gól nijak nedeprimoval a nadále diktovala hru. Vytvořila si územní převahu a nejblíže k vyrovnání měl Hála, ovšem ve skluzu zblízka neusměrnil míč do sítě, podobně jako Matoušek při střele z šestnáctky.

Budějovice hrozily z brejků. Bassey svoji druhou šanci nevyužil, ale po dalším zaváhání olomoucké obrany přiťukl Mihálik míč Čavošovi, který jej v 41. minutě poslal do odkryté branky a přinesl Jihočechům dvoubrankové vedení.

Po přestávce Olomouc přeskupila složení formací a brzy se dočkala snížení. Růsek přiťukl míč v pokutovém území stoperovi Jemelkoví, který se v 53. minutě nemýlil. Ovšem příliš dlouho se Sigma neradovala. Další brejk a centr usměrnil za záda Macíka střídající Tolno a vrátil Dynamu po hodině hry dvoubrankové vedení. „Měli jsme přidat ještě čtvrtý gól a bylo hotovo,“ mínil Horejš.

Domácí se ale nevzdali. Velkou šanci měli Hála s Vaněčkem, ale na Vorla nevyzráli. Videorozhodčí pak pomohl Budějovicím, když po jeho zásahu odvolal sudí Černý nařízenou penaltu za hraniční zákrok Škody na Gonzáleze. Domácí přesto v 87. minutě díky střídajícímu Zifčákovi snížili. V závěru si vytvořili velký tlak a dočkali se vyrovnání z kopačky Poulola, jehož pokus o tyč zapadl do sítě.

„Byla to jen otázka času, kdy to tam spadne. Moc jsme chtěli vyhrát, ale bod nakonec bereme a jsme za něj rádi,“ řekl Jemelka. Sigma za tři kola nové sezony vstřelila osm branek, stejný počet jich ale také inkasovala.

Klíčové momenty utkání

Olomouc - České Budějovice: Poulolo zatloukl na 3:3! Pomohl i gólman Macík

Olomouc - České Budějovice: Zifčák zadělal na drama, snížil na 2:3

Olomouc - České Budějovice: Talovierov stáhl Vaněčka, k penaltě ale nedošlo

Olomouc - České Budějovice: Hála trefil břevno, Vaněček dorážel do Vorla!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - České Budějovice: Po Sladkého centru udeřil hlavou Tolno, 1:3

Olomouc - České Budějovice: Jemelka v pádu doklepl míč za Vorla, 1:2

Olomouc - České Budějovice: Bassey se zase řítil sám na bránu - a minul!

Olomouc - České Budějovice: Matoušek se zbavil Sladkého a mířil těsně nad!

Olomouc - České Budějovice: Gól měsíce! Mihálik patičkou přiťukl Čavošovi, ten dával do prázdné, 0:2

Olomouc - České Budějovice: Bassey pláchl obráncům a sólo zakončil střelou do Macíka

Olomouc - České Budějovice: Hála ve skluzu přestřelil prázdnou bránu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.