SESTŘIH: Jablonec - Karviná 1:0. Vydřená výhra, rozhodl Malínský

Autor: iSport.cz
1
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Jablonce v 7. kole FORTUNA:LIGY po pěti zápasech bez výhry zabrali a porazili Karvinou 1:0. Vítězství se přitom nerodilo lehce, hosté v prvním poločase trefili břevno a dali gól, který nakonec pro ofsajd neplatil. V samém závěru půlky pak udeřil Tomáš Malínský. Svěřenci Petra Rady ve druhém poločase náskok ubránili a připsali si teprve druhou výhru v letošní sezoně. Karviná stále na tříbodový zisk čeká.

Karvinští se museli v utkání obejít bez potrestaného trenéra Webera, jehož nahradil na lavičce asistent Baránek. Do utkání však měli lepší vstup a ve čtvrté minutě se mohl po chybné přihrávce Považance prosadit Bartošák, v nadějné pozici ale přestřelil.

Ve 20. minutě se už hostům podařilo dostat míč zásluhou Túlia do sítě, sudí Batík však po konzultaci s videorozhodčím branku pro ofsajd neuznal. Karviná následně neuspěla ani o chvíli později, kdy Buchta hlavičkoval po centru Túlia do břevna.

Když už se tak zdálo, že se oba týmy rozejdou do poločasové přestávky smírně, naskočil si ve třetí minutě nastaveného času jablonecký Pleštil na centr Holíka a jeho hlavičku usměrnil do sítě z bezprostřední blízkosti Malínský. Třicetiletý záložník vstřelil svůj 15. ligový gól v kariéře a premiérový v tomto ročníku.

SESTŘIH: Jablonec - Karviná 1:0. Severočeši si připsali druhou výhru, ale přišli o Doležala

Domácí převzali ve druhé části tempo hry a po odvráceném rohovém kopu se mohl trefit znovu Malínský, brankář Bolek však tentokrát jeho povedený pokus vytáhl nad břevno. Vzápětí se po průniku jabloneckého Holíka neprosadil ani Kratochvíl.

Oboustranně bojovné a tvrdé utkání nedohrál domácí útočník Doležal, jenž se po hodině hry zranil po souboji se Stropkem a hřiště opustil na nosítkách. Karvinský záložník viděl za svůj zákrok žlutou kartu.

Severočeši přesto dál nepouštěli soupeře do tlaku a sami mohli jít několikrát do dvougólového vedení. V 69. minutě byl například blízko branky Zelený, jenže jeho pohotovou ránu tečoval bránící Papadopulos na břevno.

Naději hostů na remízu poté držel především brankář Bolek, který zasáhl jak dvakrát proti šancím střídajícího Vaníčka, tak včas zneškodnil i další pokus Zeleného, jenž chtěl karvinského gólmana zaskočit dalekonosným pokusem z vlastní půlky hřiště.

Karviná se naopak k výrazné šanci v závěru nedostala a navíc musela dohrávat i bez zraněného obránce Buchty, jenž utržil po souboji se Surzynem krvavé zranění. Slezané tak prohráli v Jablonci i šestý ligový zápas.

Domácí: 45+3. Malínský

Hosté:

Domácí: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil (78. Martinec), Houska, Kratochvíl (84. Surzyn), Malínský (78. Vaníček) – Doležal (C) (60. Nešpor).

Hosté: Bolek – Křapka, Santos, S. Dramé (77. Zych), P. Buchta (90+2. Šindelář), Šehić (66. Bartl) – Túlio, Qose, Stropek (77. Svoboda), Bartošák – Papadopulos (C).

Jablonec - Karviná: Krásnou pobídku od Surzyna nasměroval Vaníček jen do Bolka

Jablonec - Karviná: Zelený si zahrál na Schicka, Bolek se však lobem z půlky zaskočit nenechal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Karviná: Blízko jablonecké pojistce byl Vaníček, Bolek zasáhl

Jablonec - Karviná: Zelený mohl Doležala pomstít gólem, míč však skončil na břevně!

Jablonec - Karviná: Emoce na hřišti, Doležal musí střídat po šlapáku Stropka

Jablonec - Karviná: Malínský byl blízko druhé trefě, Bolek ale vytáhl míč nad břevno

Jablonec - Karviná: Domácí jdou zničehonic do vedení! Hlavičku Pleštila usměrnil do sítě Malínský - 0:1!

Jablonec - Karviná: V tutovce se zjevil Buchta, hlavou ale poslal míč jen do břevna!

Jablonec - Karviná: Vášně na hřišti! Papadopulos sestřelil Housku a vidí žlutou kartu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.