SESTŘIH: Slovácko - Baník 3:1. Jurečka vystřídal a rozhodl hattrickem

3
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Slovácka ve druhém kole prvoligové nadstavbové skupiny o titul otočili zápas s Ostravou a doma vyhráli 3:1. Na branku Jiřího Klímy z šesté minuty odpověděl po přestávce hattrickem střídající Václav Jurečka a se 17 brankami poskočil do čela tabulky střelců. Tým z Uherského Hradiště má na Baník náskok 11 bodů a v konečné tabulce nejvyšší soutěže skončí nejhůře čtvrtý. Navíc se vítězně naladil na středeční finále domácího poháru se Spartou.

Přitom autor hattricku Jurečka začal jen na lavičce a do hry naskočil až po přestávce, dnes vůbec nehrál jeho spoluhráč Petržela a až ve druhé půli zasáhl do hry ostravský kanonýr Almási, který rovněž bojuje o titul krále střelců.

Almásiho na ostravském hrotu výborně nahradil Klíma. Už v šesté minutě využil nekoncentrovanosti a nedorozumění domácí obrany a z osmi metrů pohodlně otevřel skóre ve svém 100. prvoligovém zápase.

Slovácko se rychle otřepalo, vytvořilo si územní převahu, z ní se ale neurodily žádné šance. Naopak vyloženou měl hostující mladík Smékal, který ve 24. minutě pláchl domácí obraně a jeho střelu z patnácti metrů vyrazil dobře vyběhnutý Nguyen.

Baník výborně bránil a nepustil domácí ani do přečíslení, ani do šance, jeho hráči hýřili pohybem a byli více nebezpeční Nguyenově brance.

SESTŘIH: Slovácko - Baník 3:1. Jurečkův hattrick za poločas, domácí mají jistou Evropu

Po přestávce posílil ofenzívu Slovácka Jurečka, nicméně vyrovnání měl na kopačce Cicilia, který po rychlém brejku a přihrávce Sadílka trefil tyč. O chvíli později sestřelil Lischka v šestnáctce Daníčka a sudí Radina po konzultaci s videorozhodčím nařídil penaltu, kterou Jurečka bezpečně proměnil.

Výkon Slovácka šel po vyrovnání nahoru. Tým zpřesnil hru, zvýšil pohyb a dočkal se druhé branky. Havlík vyslal do dalšího brejku Jurečku, jenž nezaváhal a sólo bezpečně proměnil.

Třetí gól měl na kopačce Reinberk po centru Holzera, překonal Laštůvku, ale na brankové čáře zabránil pohromě Fleišman. Slovácko vývoj hry kontrolovalo, šance na vyrovnání blýskla Baníku v 85. minutě po hlavičce Fleišmana, která mířila těsně vedle.

V nastaveném čase potvrdil výhru domácích po dalším brejku Vechety do prázdné branky Jurečka. Slovácko tak neprohrálo s Baníkem popáté v řadě, z toho počtvrté naplno bodovalo.

Domácí: 55. Jurečka, 69. Jurečka, 90+5. Jurečka

Hosté: 6. Ji. Klíma

Domácí: Nguyen – Reinberk, Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška (78. Tomič) – Daníček (66. Ljovin), Havlík – Kohút (46. Jurečka), Sadílek (90+2. Vecheta), Holzer (78. Šimko) – Cicilia.

Hosté: Laštůvka (C) – Ndefe, Takács (86. Pokorný), Lischka, Fleišman – Buchta (58. Almási), Kaloč (86. Budínský), Boula (71. Tetour), Jaroň – Smékal, Ji. Klíma (71. Kuzmanović).

Slovácko - Baník: Šimko vyhledal Jurečku, ale ten těsně nezkompletoval hattrick

lovácko - Baník: Reinberk v tutovce! Laštůvku ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Baník: Gól a polibek! Jurečka překonal Laštůvku a otočil skóre, 2:1

Slovácko - Baník: Cicilia sám před Laštůvkou, obstřelem trefil tyč!

Slovácko - Baník: Klímova táhlá rána letěla vedle brány

Slovácko - Baník: Buchta se pokusil o gól z půlky, ale netrefil bránu

Slovácko - Baník: Kohút si sebral odražený míč, ale nestřílel razantně

Slovácko - Baník: Cicilia se opřel do balonu zpoza vápna, táhlá rána zamířila mimo

Slovácko - Baník: Smékal se sólem probil až před Nguyena, ale gólmana neprostřelil!

Slovácko - Baník: Kadlec krásně našel Kohúta, který přehodil Laštůvku, ale byl v ofsajdu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905