SESTŘIH: Slovácko - Baník 0:1. Hosté berou důležitou výhru, trefil se Bitri

1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Ostravy zvítězili ve 26. kole první ligy na Slovácku 1:0 gólem albánského stopera Enea Bitriho ze 30. minuty. Baník ukončil sérii sedmi zápasů bez vítězství v nejvyšší soutěži a teprve podruhé na jaře bodoval naplno. Tým z Uherského Hradiště nevyhrál třetí kolo v řadě a v neúplné tabulce zůstal pátý o dva body za Bohemians. Slezané se posunuli na jedenácté místo.

Ve čtvrté minutě vyslal nepříjemnou střelu těsně nad Nguyenovo břevno ostravský Jan Juroška, úvod zápasu ale jinak patřil domácím. Nicméně střely Havlíka, Daníčka a ani Petrželův pokus proniknout do šestnáctky Baníku slalomem gólem neskončily.

Slovácku chyběla větší přesnost ve finální fázi, která brzdila jejich tlak, a tak hosté postupně převzali iniciativu. Ve 24. minutě po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Tijani a přinutil Nguyena k zákroku u tyče své branky.

Baník se dočkal poté, co přežil šanci Kalabišky. Na rohový kop si vyskočil Klíma, jeho hlavičku stihl ještě domácí brankář vyrazit před sebe, ale na dorážku Bitriho už nedosáhl. Albánský stoper zaznamenal první gól v české lize po zimním příchodu ze své vlasti.

Velkou šanci na vyrovnání měl ve 36. minutě Daníček, jehož za obranou Ostravanů našel jemný centr Sinjavského, leč domácí veterán z šesti metrů přestřelil, podobně jako stoper Hofmann ve skrumáži o pár minut později.

Slovácko ve druhé půli navázalo na tlak ze závěru prvního dějství. V 50. minutě spálil další vyloženou příležitost Sinjavskij, když zblízka netrefil bránu po ideálním centru Kadlece.

Baník přispíval k vysoké kvalitě ligového duelu nebezepečnými standardními situacemi i brejky. Po jednom z nich v 56. minutě pálil tvrdě Tijani a Nguyen musel vytáhnout ze svého repertoáru další dobrý zákrok.

Nebezpečné akce se střídaly na obou stranách, blízko ke druhému gólu byl hostující Klíma po akci Plavšiče, podobně jako Kalabiška s Vechetou.

S přibývajícím časem tlak Slovácka gradoval, ale narážel na pevnou defenzivu Baníku, podpořenou brejky. Almási trefil v 87. minutě břevno, ale mrzet ho to nemuselo. Ostrava zdolala Slovácko i podruhé v ligové sezoně.

Tým z Uherského Hradiště prohrál doma v lize po sedmi utkáních, naopak Baník venku v nejvyšší soutěži zvítězil teprve ve druhém z posledních 19 zápasů.

Domácí:

Hosté: 30. Bitri

Domácí: Nguyen – Reinberk (72. Trávník), Hofmann, M. Kadlec (C) (90. Šimko), Kalabiška (72. Holzer) – Havlík, Daníček (62. Mihálik) – Petržela, Kim (72. P. Juroška), Siňavskij – Vecheta.

Hosté: Letáček – J. Juroška, Bitri, Pojezný, Šehić – Buchta (61. Cadu), Šín (75. Kuzmanović), Kaloč (C), Plavšić – Ji. Klíma (82. Boula) – Mu. Tijani (82. Almási).

Domácí: Šimko, Břečka, Holzer, Trávník, Doski, Mihálik, Brandner, Kudela, Juroška, Borek

Hosté: Boula, Sanneh, Kuzmanović, Jaroň, Smékal, Lischka, Cadu, Fleišman, Svozil, Laštůvka, Almási

Odemknout video

Slovácko - Baník: Zuřivého Tijaniho odtrhli od Svědíka, i souboj Hapal vs. Hofmann

Slovácko - Baník: Kim narýsoval nádhernou akci, pak neudeřil Hofmann

Slovácko - Baník: Bitri hlavou pořádně protáhl Nguyena

Slovácko - Baník: Neobsazený Daníček měl na noze vyrovnání

Slovácko - Baník: Bitri se prosadil z dorážky, 0:1

Slovácko - Baník: Tijaniho hlavičku vyškrábl Nguyen

Slovácko - Baník: Zatím největší šance! Kalabiška prošel do vápna a tvrdě vypálil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905