SESTŘIH: Karviná - Jablonec 1:1. Hosté vedli, první výhru jim vzal Akinyemi

Autor: iSport.cz
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?

Fotbalisté Jablonce i po pěti kolech čekají na první ligovou výhru v začínající sezoně. V Karviné sice na začátku druhého poločasu vedli po proměněné penaltě Miloše Kratochvíla, jenže konečnou remízu 1:1 zařídil chvíli před koncem Nigerijec Adeleke Akinyemi.

Látal udělal od minulého domácího debaklu 1:5 od Sparty v sestavě hned čtyři změny. Nastoupili Filip Souček s Polidarem, kteří minule nemohli hrát kvůli dohodě klubů, a navíc Černák a Čanturišvili. Místo nezbylo na nejzkušenějšího útočníka Chramostu, záložník Považanec dokonce vypadl z kádru.

Hosté od začátku potvrzovali, proč před začátkem 5. kola měli se dvěma vstřelenými góly nejhorší ofenzivu ligy. První střelu na branku vyslal až těsně před přestávkou Čanturišvili, ale brankář Ciupa s ní příliš práce neměl.

Karvinští útočili mnohem víc. Po čtvrthodině hry se řítil do šance Ezeh, ale Filip Souček ho včas dostihl. Domácí se domáhali penalty, protože míč zasáhl Součkovu ruku. O pět minut později moc nechybělo, aby Doležal pokořil svůj bývalý klub, ale jeho hlavičku zastavilo břevno.

Pak se ale na dlouhé minuty hra rozdrobila do soubojů uprostřed hřiště bez jakéhokoliv náznaku šance. Až v závěru prvního poločasu vypálil z dálky domácí Mikuš a míč přeletěl těsně nad břevnem.

Po změně stran přibývalo faulů i žlutých karet. V 55. minutě domácí Boháč v šestnáctce srazil Černáka a Kratochvíl proměnil penaltu střelou do středu branky. Pro jabloneckého záložníka to byl první ligový gól od loňského srpna, kdy zařídil remízu 1:1 na Spartě.

Kratochvíl poté mohl ještě přidat pojistku, ale trefil pouze tyč. Blízko k vyrovnání byl v 69. minutě Ezeh, jenže také zamířil pouze do brankové konstrukce. Skóre nezměnil ani střídající Čavoš, který v týdnu přestoupil do Karviné z Českých Budějovic.

Vyrovnat dokázal až v 84. minutě další náhradník Akinyemi. Po dlouhém Svozilově centru k němu propadl míč a pětadvacetiletý útočník využil nedorozumění v obraně hostů.

Akinyemi do karvinské hry vnesl oživení a mohl dokonce strhnout vedení na stranu domácích. Slezané ale ani s jeho pomocí vítězný gól nedali a Jablonec v nejvyšší soutěži neporazili poosmé za sebou od prosince 2018.

Domácí: 84. Akinyemi

Hosté: 56. Kratochvíl

Domácí: Ciupa – Mikuš, Krčík, Svozil (C), Ražnatović (83. Bederka) – Boháč (63. Bartl), D. Žák (71. Čavoš) – Memić, Ezeh (71. Málek), Papalelé – Doležal (63. Akinyemi).

Hosté: Hanuš – Tekijaški, Martinec, Hurtado – Černák (76. Slávik), F. Souček, Houska (76. Hübschman), Kratochvíl (C), Polidar – Čanturišvili (90+4. Jovović), Drchal (67. Pleštil).

Domácí: Neuman, Hošek, Málek, Bederka, Akinyemi, Bartl, Budínský, Čavoš

Hosté: Fendrich, Hübschman, Štěpánek, Chramosta, Pleštil, Jovović, Slávik, Alégué, Krulich

Domácí: Papalelé, Ezeh, Memić, Ražnatović, Hejdušek

Hosté: Houska, Čanturišvili, Martinec, Hurtado

Zaoral – Caletka, Hurych.

Městský stadion Karviná, Karviná

2340 diváků

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Karviná - Jablonec 1:1. Domácí vyrovnali v závěru, hosté dál bez vítězství

Karviná - Jablonec: Je vyrovnáno, Akinyemi přetlačil Martince a skóroval, 1:1!
Karviná - Jablonec: Kratochvíl pojistku nepřidal, hlavou trefil tyč

Karviná - Jablonec: Boháč sestřelil Černáka, penalta pro hosty!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Karviná - Jablonec: Chladnokrevný Kratochvíl poslal Ciupu na druhou stranu, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.