Drobný druhý nejlepší brankář bundesligy? | iSport.cz
6. ledna 2009 • 18:00

Drobný druhý nejlepší brankář bundesligy?

Autor: ČTK
Jaroslav Drobný
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podzimní výkony v brance Herthy Berlín vynesly českému brankáři Jaroslavu Drobnému i respekt protihráčů. Ti Drobného dokonce zvolili v anketě magazínu Kicker druhým nejlepším brankářem německé bundesligy.Ocenění se od Kickeru dočkal i záložník Filip Trojan ze St. Pauli, jehož magazín vyhlásil nejlepším ofenzivním záložníkem druhé ligy.Brankářskou jedničkou německé reprezentace je Rene Adler z Leverkusenu a stejně tak je tomu i v bundeslize.

Adlerovo jméno zaškrtlo 61,6 procenta hráčů, zatímco druhý Drobný získal 9,2 procenta hlasů. Absolutní hvězdou podzimu byl podle hráčů Franck Ribéry z Bayernu, na druhé místo vynesly výborné podzimní výkony kanonýra Hoffenheimu Vedada Ibiševiče.

O nejlepších hráčích druhé ligy podle Kickeru rozhodovaly statistiky. Mezi ofenzivními záložníky vyhlásil list suverénním vítězem Trojana, který měl na podzim při hodnocení výkonů v jednotlivých kolech velmi solidní průměrnou známku 3,0; navíc přidal i tři góly a čtyři asistence.

Druhý skončil Timo Gebhard z Mnichova, který na počátku ledna přestoupil do Stuttgartu. Zda bude do první ligy následovat i Trojan, to ukážou až další týdny.

 
Články odjinud


Články odjinud