Karviná vykročila za návratem vítězně, zdolala Třinec. Slaví i Vyškov

1
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Karviné po jarním pádu z nejvyšší soutěže zvládli vstup do druholigové sezony a v úvodním kole vyhráli vysoko 3:0 ve slezském derby v Třinci. Účastník baráže o nejvyšší soutěž z minulého ročníku Vlašim překvapivě prohrála s Jihlavou 0:2, Příbram remizovala s Táborskem 1:1 a Vyškov ve svém domácím azylu v Drnovicích porazil Chrudim 3:0.

Zatímco největší favorit na postup do ligy Dukla Praha v pátek na úvod sezony prohrála doma s Líšní 0:1, další z aspirantů na nejvyšší soutěž nezaváhal. Favorita poslal ve 22. minutě do vedení střelou k tyči Mikuš a v poslední dvacetiminutovce se za hosty prosadili ještě Zedníček a v nastavení do odkryté branky Bartl.

Vlašim proti Jihlavě nepotvrdila roli favorita a utrpěla teprve druhou domácí porážku od loňského září. Zápas ve prospěch exligové Vysočiny rozhodl už v prvním poločase dvěma góly Selnar. Jihlavští venku zvítězili poprvé od začátku dubna.

Vyškov rozhodl už v úvodních 17 minutách, kdy se dvakrát trefil burundský křídelník Kanakimana. Krátce po změně stran přidal pojistku Fofana. Loňský nováček druhé ligy i v této sezoně bude hrát domácí duely na stadionu v Drnovicích.

1. kolo druhé fotbalové ligy:

Třinec - Karviná 0:3 (0:1)
Branky:
22. Mikuš, 71. Zedníček, 90.+2 Bartl. Rozhodčí: Batík - Dresler, Mikeska. ŽK: Hýbl, Jursa, Straňák, Kateřinák - Nešický, Krčík, Papadopulos, Rezek, Durosinmi. Diváci: 1162.

Vyškov - Chrudim 3:0 (2:0)
Branky: 11. a 17. Kanakimana, 56. Fofana. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Líkař. ŽK: Lahodný (Vyškov). Diváci: 625.

Příbram - Táborsko 1:1 (1:1)
Branky: 44. vlastní Bezpalec - 42. Tolno. Rozhodčí: Petřík - Váňa, Kotalík. ŽK: Čejka, Zeronik - Mezera, Bezpalec. Diváci: 868.

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46
6. Varnsdorf 30 12 7 11 54:46 43
7. Táborsko 30 11 9 10 39:43 42
8. Chrudim 30 8 15 7 32:32 39