Fotbalisté Slavie odcestovali k prvnímu duelu skupinové fáze Konferenční ligy do tureckého Sivasu, kde dnes od 21 hodin vyzvou místní Sivasspor. Přinášíme kompletní přehled čtvrtečních zápasů Konferenční i Evropské ligy, které můžete sledovat živě na televizních obrazovkách.
Vše o utkání Sivasspor - Slavia Praha |
Datum a čas: čtvrtek 8. září od 21:00 Místo konání: Yeni 4 Eylül Stadyumu, Sivas Fáze: Konferenční liga, skupina G Rozhodčí: Fran Jovič (Chor.) TV přenos: ČT sport |
Kde sledovat Sivasspor - Slavia v TV?
Přímý přenos prvního duelu skupiny G Konferenční ligy mezi Slavií a Sivassporem vysílá od 20:40 stanice ČT sport.
Góly
Domácí: 27. Saba
Hosté: 4. Olayinka
Sestavy
Domácí: Şaşal Vural – Yalçın (80. Osmanpaşa), Appindangoyé, Goutas, Çiftçi (C) – Keïta, Ulvestad – N'Jie (73. Musa), Saba, Gradel – James (19. Yatabaré).
Hosté: Mandous – Douděra, Ousou, Kačaraba (46. Tiéhi), Masopust (77. Tecl) – Ševčík, Holeš (C) – Usor (63. Schranz), I. Traoré (46. Provod), M. Jurásek (46. Ewerton) – Olayinka.
Náhradníci
Domácí: Yıldırım, Yatabaré, Charisis, Angielski, Musa, Arslan, Erdal, Osmanpaşa, Onaran, Albayrak
Hosté: Dvořák, Tiéhi, Tecl, Provod, Ewerton, Schranz, Labík, Šubert
Karty
Domácí: Keïta, Gradel, Goutas, Keïta
Hosté: M. Jurásek, Masopust, Trpišovský (trenér)
Rozhodčí
Jović – Radić, Pušic (CRO)
Stadion
Yeni 4 Eylül, Sivas
Čtvrteční zápasy Evropské a Konferenční ligy v TV
Čtvrteční večer nabídne kompletní program 1. kola skupinové fáze Evropské a Konferenční ligy. Zápasy začínají v 18:45 a 21:00. Živý přenos ze zápasů nabídnou stanice ČT Sport a Sport 1 a 2.
Datum a čas | Zápas | Soutěž | TV přenos |
čtvrtek 8. 9., 18:45 | Slovácko - Partizan | Konferenční liga | Sport 2 |
čtvrtek 8. 9., 21:00 | Sivasspor - Slavia Praha | Konferenční liga | ČT sport |
čtvrtek 8. 9., 21:00 | Lazio Řím - Feyenoord | Evropská liga | Sport 2 |
čtvrtek 8. 9., 21:00 | Manchester United - Real Sociedad | Evropská liga | Sport 1 |
Slavia Praha v evropských pohárech 2022/23
Fotbalisté pražské Slavie vstoupili do nové sezony zápasy 2. předkola Konferenční ligy s gibraltarským soupeře St Joseph's, kterému ve dvou duelech vstřelili celkem jedenáct branek a pohodlně postoupili do další fáze. Ve 3. předkole pak předčili vítěze řeckého poháru Panathinaikos, když k postupu nakročili především domácí výhrou 2:0. Účast ve skupinové fázi Konferenční ligy pak Slavii zajistili Ivan Schranz gólem ve 120. minutě odvetného duelu.
Play off Konferenční ligy
Raków - Slavia Praha 2:1, 1. zápas
Slavia Praha - Raków 2:0 po pr., 2. zápas
3. předkolo Konferenční ligy
Slavia Praha - Panathinaikos 2:0, 1. zápas
Panathinaikos - Slavia Praha 1:1, 2. zápas
2. předkolo Konferenční ligy
St Joseph's - Slavia Praha 0:4, 1. zápas
Slavia Praha - St Joseph's 7:0, 2. zápas
České týmy v evropských pohárech
Český fotbal má v letošní skupinové fázi evropských pohárů trojité zastoupení. Kromě Plzně v Lize mistrů. si hlavní část Konferenční ligy zahraje Slavia a premiérově také Slovácko.
Tým | Soutěž | Fáze | Zápasy |
Viktoria Plzeň | Liga mistrů | 2. předkolo | 1. zápas: Helsinky - Plzaň 1:2 (20.7. od 18:00) 2. zápas: Plzeň - Helsinky 5:0 (26. 7. od 19:00) |
Liga mistrů | 3. předkolo | 1. zápas: Tiraspol - Plzeň 1:2 (2. 8. od 19:00) 2. zápas: Plzeň - Tiraspol 2:1 (9. 8. od 19:00) |
|
Liga mistrů | 4. předkolo | 1. zápas: Karabach - Plzeň 0:0 (17. 8. od 19:45) 2. zápas: Plzeň - Karabach 2:1 (23. 8. od 21:00) |
|
Liga mistrů | skupina C | Barcelona - Plzeň 5:1 (7. 9. od 21:00) Plzeň - Inter (13. 9. od 18:45) Bayern - Plzeň (4. 10. od 18:45) Plzeň - Bayern (12. 10. od 21:00) inter - Plzeň (26. 10. od 18:45) Plzeň - Barcelona (1. 11. od 21:00) |
|
Slovácko | Evropská liga | 3. předkolo | 1. zápas: Fenerbahce - Slovácko 0:3 (4. 8. od 19:00) 2. zápas: Slovácko - Fenerbahce (11. 8. od 19:00) |
Konferenční liga | 4. předkolo | 1. zápas: Slovácko - AIK Stockholm 3:0 (18. 8. od 19:00) 2. zápas: AIK Stockholm - Slovácko (25. 8. od 19:00) |
|
Konferenční liga | skupina D | Slovácko - Partizan (8. 9. od 18:45) Kolín n. Rýnem - Slovácko (15. 9. od 21:00) Slovácko - Nice (6.10. od 18:45) Nice - Slovácko (13. 10. od 21:00) Slovácko - Kolín n. Rýnem (27. 10. od 18:45) Partin - Slovácko (3. 11. od 21:00) |
|
Slavia Praha | Konferenční liga | 2. předkolo | 1. zápas: St Joseph's - Slavia 0:4 (21. 7. od 19:00) 2. zápas: Slavia - St Joseph's 7:0 (28. 7. od 19:00) |
Konferenční liga | 3. předkolo | 1. zápas: Slavia - Panathinaikos 2:0 (4. 8. od 19:00) 2. zápas: Panathinaikos - Slavia (11. 8. od 19:30) |
|
Konferenční liga | 4. předkolo | 1. zápas: Raków - Slavia 2:1 (18. 8. od 18:00) 2. zápas: Slavia - Raków (25. 8. od 19:00) |
|
Konferenční liga | skupina G | Sivasspor - Slavia (8. 9. od 21:00) Slavia - Ballkani (15. 9. od 18:45) Slavia - Kluž (6. 10. od 21:00) Kluž - Slavia (13. 10. od 18:45) Ballkani - Slavia (27. 10. od 21:00) Slavia - Sivasspor (3. 11. od 18:45) |
|
Sparta Praha | Konferenční liga | 2. předkolo | 1. zápas: Sparta - Viking 0:0 (21. 7. od 19:00) 2. zápas: Viking - Sparta 2:1 (28. 7. od 19:00) |