Premier League | SESTŘIHY: City si zastříleli, Leicester zachránil remízu s United | iSport.cz
24. prosince 2017 • 07:20

SESTŘIHY: City si zastříleli, Leicester zachránil remízu s United

TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo

Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize přehráli Bournemouth 4:0 a po šestnácté výhře za sebou vedou tabulku o 13 bodů před Manchesterem United, který v nastavení přišel o výhru nad Leicesterem a na jeho hřišti jen remizoval 2:2. Třetí Chelsea ztrácí už 16 bodů, poté co si znovu zkomplikovala boj o obhajobu titulu a jen remizovala 0:0 na hřišti Evertonu. Liverpoolský celek bodoval v šestém soutěžním utkání za sebou a pod novým trenérem Samem Allardycem zůstává neporažen. Arsenal remizoval v předehrávce s Liverpoolem 3:3 a v tabulce za ním zůstal o bod pátý. Brankář Petr Čech si musí na rekordní 200. čisté konto v Premier League minimálně týden počkat. Liverpool po půli vedl 1:0, v atraktivním druhém poločase vidělo téměř 60 tisíc diváků na Emirates Stadium dalších pět gólů.

Domácí: 54. Alexis Sánchez, 56. Xhaka, 58. Özil

Hosté: 26. Coutinho, 52. M. Salah, 71. Firmino

Domácí: Čech – Bellerín, Koscielny (C), Monreal (46. Mustafi), Maitland-Niles – Xhaka, Wilshere – Iwobi (79. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez (89. Walcott) – A. Lacazette.

Hosté: Mignolet – Joe. Gomez, Klavan, Lovren, Robertson – Henderson (C) (13. Milner), Can, Coutinho (84. Oxlade-Chamberlain) – M. Salah, Firmino, Mané (80. Wijnaldum).

Domácí: Ospina, Mustafi, Kolašinac, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck

Hosté: Karius, Alexander-Arnold, Lallana, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner, Solanke

Domácí: Iwobi

Atkinson – Child, Nunn

Emirates Stadium, London

Už po necelé čtvrthodině přišel Liverpool o zraněného kapitána Jordana Hendersona, přesto se hosté o několik minut později ujali vedení díky Philippu Coutinhovi. Proti jeho hlavičce byl Čech bezmocný. Těsně před přestávkou vytáhl povedený zákrok proti nejlepšímu střelci soutěže Muhammadu Salahovi, v 52. minutě už ale tečovaná střela téhož hráče skončila za jeho zády. Pro Salaha to byl 15. gól v sezoně.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Liverpool 3:3

Arsenal ale vzápětí předvedl málo vídaný obrat, když se v rozmezí pěti minut postupně trefili Alexis Sánchez, Granit Xhaka a Mesut Özil. Svěřenci trenéra Arsénea Wengera však vedení neudrželi, v 72. minutě rozhodl o dělbě bodů střelou z hranice vápna Roberto Firmino.

Domácí: Pickford – Kenny, Jagielka (C), M. Keane, Cuco Martina – Schneiderlin, Gueye (51. Baningime), Davies (46. A. Williams) – Lennon (46. Sandro Ramírez), Calvert-Lewin, G. Sigurdsson.

Hosté: Courtois – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses (81. Zappacosta), Kanté, Bakayoko, Alonso – Willian (71. Batshuayi), E. Hazard, Pedro (63. Fàbregas).

Domácí: Robles, Williams, Bolasie, Ramírez, Niasse, Holgate, Baningime

Hosté: Caballero, Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Fàbregas, Batshuayi, Hudson-Odoi

Domácí: Calvert-Lewin, Cuco Martina, M. Keane

Robert Madley – Peter Kirkup, Marc Perry

Goodison Park, Liverpool

39 191 diváků

SESTŘIH Premier League: Everton - Chelsea 0:0

Hosté měli celé utkání výraznou převahu, celkem se dostali k 24 střeleckým pokusům oproti pouhým pěti domácím, z nichž ani jedna nešla na branku. Jenže střelci Chelsea si nedokázali poradit s brankářem Jordanem Pickfordem. Tomu navíc v úvodu pomohl spoluhráč, který zaskočil na brankové čáře, a čtvrthodiny před koncem i břevno.

Domácí: 27. Agüero, 53. Sterling, 79. Agüero, 85. Danilo

Hosté:

Domácí: Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph (81. Danilo) – De Bruyne (74. Gündoğan), Fernandinho, Silva – Sterling, Agüero, Sané (67. B. Silva).

Hosté: Begović – S. Cook, Aké, Simpson (72. Mousset) – A. Smith, Gosling, Surman (C), Fraser – Stanislas (12. Pugh), Ibe – C. Wilson (72. Afobe).

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Bournemouth 4:0

Manchester City potvrdil velmi dobrou formu, proti Bournemouthu držel míč 78 procent času na svých kopačkách a na rozdíl od Chelsea dokázal převahu zužitkovat i gólově. Postaral se o to zejména Sergio Agüero.

Ve 27. minutě si argentinský útočník při centru Fernandinha pohlídal ofsajdovou hranici a hlavičkou v pádu poslal domácí do vedení. Po změně stran chytrou přihrávkou připravil gól pro Raheema Sterlinga a deset minut před koncem opět hlavou přidal další gól. V závěru ještě zpečetil výhru střídající Danilo.

Manchester City jako první tým v historii Premier League dal během jednoho kalendářního roku více než sto branek, konkrétně 101. Dosavadním maximem od vzniku soutěže v roce 1992 bylo 95 gólů Manchesteru United z roku 2000. Historickým rekordem nejvyšší anglické soutěže je však 120 gólů Aston Villy z roku 1936. Více gólů než City dal naposledy Liverpool v roce 1982 (106).

Domácí:

Hosté: 7. Kane, 69. Kane, 79. Kane

Domácí: Pope – Bardsley, K. Long, Mee (C), Taylor – Gudmundsson, Cork, Defour, Arfield (86. Wells) – Hendrick (71. Vokes) – Wood (35. Barnes).

Hosté: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Moussa Sissoko, Dier (83. Lamela) – Alli (87. F. Llorente), Eriksen, Son (78. M. Dembélé) – Kane.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Tottenham 0:3

Harry Kane pátým hattrickem v tomto roce zajistil Tottenhamu výhru 3:0 na hřišti Burnley. V tomto kalendářním roce si polepšil na 36 ligových gólů a vyrovnal rekord Premier League, který od roku 1995 drží Alan Shearer. Kane bude mít šanci rekord překonat v úterním duelu se Southamptonem. Tottenham poskočil na páté místo před Arsenal.

Domácí: 27. Vardy, 90+4. Maguire

Hosté: 40. Mata, 60. Mata

Domácí: Schmeichel – Simpson (57. Amartey), Morgan (C), Maguire, Fuchs – Ndidi, Iborra (67. Okazaki) – Mahrez, Gray (80. Chilwell), Albrighton – Vardy.

Hosté: de Gea – Lindelöf, P. Jones, Smalling, Young – Mata (83. Mchitarjan), N. Matić, P. Pogba (C) – Lingard (76. A. Herrera), R. Lukaku, Martial (71. Rashford).

SESTŘIH Premier League: Leicester - Manchester United 2:2

Manchester United prohrával po brejku a gólu kanonýra Leicesteru Jamieho Vardyho, jenže Juan Mata dvěma brankami skóre otočil. Druhou dal z přímého kopu. Čtvrt hodiny před koncem navíc Leicester přišel o vyloučeného Daniela Amarteyho.

Jenže hosté nedokázali přesilovou hru využít. Naopak v posledních vteřinách nastavení se po dlouhém nákopu do vápna až na zadní tyč trefil z voleje Harry Maguire a zařídil Leicesteru cenný bod.

Domácí: 24. Ch. Austin

Hosté: 64. Depoitre

Domácí: Forster – Stephens, Jošida, Hoedt, Targett – S. Davis (72. P.-E. Höjbjerg), Lemina – Ward-Prowse, Tadić (72. Boufal), Redmond – Ch. Austin (79. Gabbiadini).

Hosté: Lössl – Hadergjonaj (61. Smith), Zanka, Schindler, Malone – Mooy, Williams – Quaner, Ince, van La Parra (61. Lolley) – Depoitre (82. Mounié).

Hosté: 51. Rondón

Domácí: Butland – K. Zouma, Shawcross (C), Wimmer – Cameron, Allen, Shaqiri (79. Sobhi), D. Fletcher (67. Diouf), Edwards – Choupo-Moting, Crouch.

Hosté: Foster – Nyom, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs (81. Burke) – Brunt, Livermore, Barry, McClean (46. Chadli, 61. Jay Rodriguez) – Rondón, Robson-Kanu.

Hosté: 10. Saivet, 53. Diamé, 61. Atsu

Domácí: Adrián – Reid, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Obiang, Masuaku – A. Ayew (79. J. Hernández), Arnautović – Antonio (59. Carroll).

Hosté: Elliot – Yedlin, Lascelles, Clark, Manquillo – Atsu (90+1. Jacob Murphy), Saivet (84. Mbemba), Diamé, Ritchie – Gayle (76. Ayoze Pérez), Joselu.

Hosté:

Domácí: Ryan – Bruno (C), Goldson, Dunk, Suttner – Stephens, D. Pröpper – Knockaert, Groß (83. Kayal), March (90+3. Izquierdo) – Hemed (87. G. Murray).

Hosté: Gomes (C) – Janmaat, Prödl, Kabasele, Holebas – Cleverley, Watson (74. Capoue) – Carrillo, Pereyra (71. Sinclair), Richarlison – Gray (78. Okaka).

Hosté: 59. Milivojević

Domácí: Fabiański – Naughton (80. Rangel), F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – T. Carroll, Mesa (89. Fulton), Clucas – L. Narsingh (66. J. Ayew), T. Abraham, Dyer.

Hosté: Speroni – Kelly, Dann (C), Tomkins, Schlupp – Milivojević, McArthur, Cabaye (76. Sako) – Loftus-Cheek, Zaha, Townsend (85. van Aanholt).

Domácí: Nordfeldt, van der Hoorn, Rangel, Ayew, Sanches, Fulton, McBurnie

Hosté: Hennessey, van Aanholt, Fosu-Mensah, Souaré, Riedewald, Puncheon, Sako

Domácí: F. Fernández, Mesa

Hosté: Zaha, McArthur, Milivojević