Premier League | SESTŘIHY: City si zastříleli, Leicester zachránil remízu s United | iSport.cz
24. prosince 2017 • 07:20

SESTŘIHY: City si zastříleli, Leicester zachránil remízu s United

Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou

Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize přehráli Bournemouth 4:0 a po šestnácté výhře za sebou vedou tabulku o 13 bodů před Manchesterem United, který v nastavení přišel o výhru nad Leicesterem a na jeho hřišti jen remizoval 2:2. Třetí Chelsea ztrácí už 16 bodů, poté co si znovu zkomplikovala boj o obhajobu titulu a jen remizovala 0:0 na hřišti Evertonu. Liverpoolský celek bodoval v šestém soutěžním utkání za sebou a pod novým trenérem Samem Allardycem zůstává neporažen. Arsenal remizoval v předehrávce s Liverpoolem 3:3 a v tabulce za ním zůstal o bod pátý. Brankář Petr Čech si musí na rekordní 200. čisté konto v Premier League minimálně týden počkat. Liverpool po půli vedl 1:0, v atraktivním druhém poločase vidělo téměř 60 tisíc diváků na Emirates Stadium dalších pět gólů.

Domácí: 54. Alexis Sánchez, 56. Xhaka, 58. Özil

Hosté: 26. Coutinho, 52. M. Salah, 71. Firmino

Domácí: Čech – Bellerín, Koscielny (C), Monreal (46. Mustafi), Maitland-Niles – Xhaka, Wilshere – Iwobi (79. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez (89. Walcott) – A. Lacazette.

Hosté: Mignolet – Joe. Gomez, Klavan, Lovren, Robertson – Henderson (C) (13. Milner), Can, Coutinho (84. Oxlade-Chamberlain) – M. Salah, Firmino, Mané (80. Wijnaldum).

Domácí: Ospina, Mustafi, Kolašinac, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck

Hosté: Karius, Alexander-Arnold, Lallana, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner, Solanke

Domácí: Iwobi

Atkinson – Child, Nunn

Emirates Stadium, London

Už po necelé čtvrthodině přišel Liverpool o zraněného kapitána Jordana Hendersona, přesto se hosté o několik minut později ujali vedení díky Philippu Coutinhovi. Proti jeho hlavičce byl Čech bezmocný. Těsně před přestávkou vytáhl povedený zákrok proti nejlepšímu střelci soutěže Muhammadu Salahovi, v 52. minutě už ale tečovaná střela téhož hráče skončila za jeho zády. Pro Salaha to byl 15. gól v sezoně.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Liverpool 3:3

Arsenal ale vzápětí předvedl málo vídaný obrat, když se v rozmezí pěti minut postupně trefili Alexis Sánchez, Granit Xhaka a Mesut Özil. Svěřenci trenéra Arsénea Wengera však vedení neudrželi, v 72. minutě rozhodl o dělbě bodů střelou z hranice vápna Roberto Firmino.

Domácí: Pickford – Kenny, Jagielka (C), M. Keane, Cuco Martina – Schneiderlin, Gueye (51. Baningime), Davies (46. A. Williams) – Lennon (46. Sandro Ramírez), Calvert-Lewin, G. Sigurdsson.

Hosté: Courtois – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses (81. Zappacosta), Kanté, Bakayoko, Alonso – Willian (71. Batshuayi), E. Hazard, Pedro (63. Fàbregas).

Domácí: Robles, Williams, Bolasie, Ramírez, Niasse, Holgate, Baningime

Hosté: Caballero, Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Fàbregas, Batshuayi, Hudson-Odoi

Domácí: Calvert-Lewin, Cuco Martina, M. Keane

Robert Madley – Peter Kirkup, Marc Perry

Goodison Park, Liverpool

39 191 diváků

SESTŘIH Premier League: Everton - Chelsea 0:0

Hosté měli celé utkání výraznou převahu, celkem se dostali k 24 střeleckým pokusům oproti pouhým pěti domácím, z nichž ani jedna nešla na branku. Jenže střelci Chelsea si nedokázali poradit s brankářem Jordanem Pickfordem. Tomu navíc v úvodu pomohl spoluhráč, který zaskočil na brankové čáře, a čtvrthodiny před koncem i břevno.

Domácí: 27. Agüero, 53. Sterling, 79. Agüero, 85. Danilo

Hosté:

Domácí: Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph (81. Danilo) – De Bruyne (74. Gündoğan), Fernandinho, Silva – Sterling, Agüero, Sané (67. B. Silva).

Hosté: Begović – S. Cook, Aké, Simpson (72. Mousset) – A. Smith, Gosling, Surman (C), Fraser – Stanislas (12. Pugh), Ibe – C. Wilson (72. Afobe).

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Bournemouth 4:0

Manchester City potvrdil velmi dobrou formu, proti Bournemouthu držel míč 78 procent času na svých kopačkách a na rozdíl od Chelsea dokázal převahu zužitkovat i gólově. Postaral se o to zejména Sergio Agüero.

Ve 27. minutě si argentinský útočník při centru Fernandinha pohlídal ofsajdovou hranici a hlavičkou v pádu poslal domácí do vedení. Po změně stran chytrou přihrávkou připravil gól pro Raheema Sterlinga a deset minut před koncem opět hlavou přidal další gól. V závěru ještě zpečetil výhru střídající Danilo.

Manchester City jako první tým v historii Premier League dal během jednoho kalendářního roku více než sto branek, konkrétně 101. Dosavadním maximem od vzniku soutěže v roce 1992 bylo 95 gólů Manchesteru United z roku 2000. Historickým rekordem nejvyšší anglické soutěže je však 120 gólů Aston Villy z roku 1936. Více gólů než City dal naposledy Liverpool v roce 1982 (106).

Domácí:

Hosté: 7. Kane, 69. Kane, 79. Kane

Domácí: Pope – Bardsley, K. Long, Mee (C), Taylor – Gudmundsson, Cork, Defour, Arfield (86. Wells) – Hendrick (71. Vokes) – Wood (35. Barnes).

Hosté: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Moussa Sissoko, Dier (83. Lamela) – Alli (87. F. Llorente), Eriksen, Son (78. M. Dembélé) – Kane.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Tottenham 0:3

Harry Kane pátým hattrickem v tomto roce zajistil Tottenhamu výhru 3:0 na hřišti Burnley. V tomto kalendářním roce si polepšil na 36 ligových gólů a vyrovnal rekord Premier League, který od roku 1995 drží Alan Shearer. Kane bude mít šanci rekord překonat v úterním duelu se Southamptonem. Tottenham poskočil na páté místo před Arsenal.

Domácí: 27. Vardy, 90+4. Maguire

Hosté: 40. Mata, 60. Mata

Domácí: Schmeichel – Simpson (57. Amartey), Morgan (C), Maguire, Fuchs – Ndidi, Iborra (67. Okazaki) – Mahrez, Gray (80. Chilwell), Albrighton – Vardy.

Hosté: de Gea – Lindelöf, P. Jones, Smalling, Young – Mata (83. Mchitarjan), N. Matić, P. Pogba (C) – Lingard (76. A. Herrera), R. Lukaku, Martial (71. Rashford).

SESTŘIH Premier League: Leicester - Manchester United 2:2

Manchester United prohrával po brejku a gólu kanonýra Leicesteru Jamieho Vardyho, jenže Juan Mata dvěma brankami skóre otočil. Druhou dal z přímého kopu. Čtvrt hodiny před koncem navíc Leicester přišel o vyloučeného Daniela Amarteyho.

Jenže hosté nedokázali přesilovou hru využít. Naopak v posledních vteřinách nastavení se po dlouhém nákopu do vápna až na zadní tyč trefil z voleje Harry Maguire a zařídil Leicesteru cenný bod.

Domácí: 24. Ch. Austin

Hosté: 64. Depoitre

Domácí: Forster – Stephens, Jošida, Hoedt, Targett – S. Davis (72. P.-E. Höjbjerg), Lemina – Ward-Prowse, Tadić (72. Boufal), Redmond – Ch. Austin (79. Gabbiadini).

Hosté: Lössl – Hadergjonaj (61. Smith), Zanka, Schindler, Malone – Mooy, Williams – Quaner, Ince, van La Parra (61. Lolley) – Depoitre (82. Mounié).

Hosté: 51. Rondón

Domácí: Butland – K. Zouma, Shawcross (C), Wimmer – Cameron, Allen, Shaqiri (79. Sobhi), D. Fletcher (67. Diouf), Edwards – Choupo-Moting, Crouch.

Hosté: Foster – Nyom, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs (81. Burke) – Brunt, Livermore, Barry, McClean (46. Chadli, 61. Jay Rodriguez) – Rondón, Robson-Kanu.

Hosté: 10. Saivet, 53. Diamé, 61. Atsu

Domácí: Adrián – Reid, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Obiang, Masuaku – A. Ayew (79. J. Hernández), Arnautović – Antonio (59. Carroll).

Hosté: Elliot – Yedlin, Lascelles, Clark, Manquillo – Atsu (90+1. Jacob Murphy), Saivet (84. Mbemba), Diamé, Ritchie – Gayle (76. Ayoze Pérez), Joselu.

Hosté:

Domácí: Ryan – Bruno (C), Goldson, Dunk, Suttner – Stephens, D. Pröpper – Knockaert, Groß (83. Kayal), March (90+3. Izquierdo) – Hemed (87. G. Murray).

Hosté: Gomes (C) – Janmaat, Prödl, Kabasele, Holebas – Cleverley, Watson (74. Capoue) – Carrillo, Pereyra (71. Sinclair), Richarlison – Gray (78. Okaka).

Hosté: 59. Milivojević

Domácí: Fabiański – Naughton (80. Rangel), F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – T. Carroll, Mesa (89. Fulton), Clucas – L. Narsingh (66. J. Ayew), T. Abraham, Dyer.

Hosté: Speroni – Kelly, Dann (C), Tomkins, Schlupp – Milivojević, McArthur, Cabaye (76. Sako) – Loftus-Cheek, Zaha, Townsend (85. van Aanholt).

Domácí: Nordfeldt, van der Hoorn, Rangel, Ayew, Sanches, Fulton, McBurnie

Hosté: Hennessey, van Aanholt, Fosu-Mensah, Souaré, Riedewald, Puncheon, Sako

Domácí: F. Fernández, Mesa

Hosté: Zaha, McArthur, Milivojević