Leverkusen zdolal Hamburk a přezimuje na druhém místě bundesligy

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Leverkusenu využili zaváhání lídra bundesligy Bayernu Mnichov a snížili svůj odstup na první místo tabulky. Díky vítězství 3:0 nad Hamburkem stráví zimní přestávku na druhé příčce s devítibodovou ztrátou na suverénní bavorský velkoklub.

Leverkusen bez rehabilitujícího obránce Michala Kadlece rozhodl utkání s Hamburkem už v prvním poločase. Ve 26. minutě využili četné chyby v obraně severoněmeckého týmu Stefan Kiessling a za dalších deset minut o tyč Schürrle.

V 66. minutě zužitkoval Kiessling další zaváhání stoperů Hamburku, kteří nechali propadnout dlouhý výkop brankáře Lena, a obloučkem přidal svůj dvanáctý gól v ročníku. Střeleckou tabulku vede o gól před Alexanderem Meierem z Frankfurtu.

Ke třem bodům za výhru 3:1 pomohl Mohuči obránce Zdeněk Pospěch. Český bek našel v 55. minutě duelu se Stuttgartem zadovkou Nicolaie Müllera, a ten krátce po vedoucí brance Harnika srovnal na 1:1. Mohuč definitivně zvrátila výsledek díky další trefě Müllera a gólu Sota z nastavení.

Augsburg ztratil vedení v důležitém duelu posledních dvou týmů na hřišti Fürthu. Po remíze 1:1 zůstává na předposlední příčce s devíti body jen o skóre před svým dnešním soupeřem, ztráta obou týmů na nesestupovou 15. příčku činí deset bodů. Poslední čtvrthodinu si za Augsburg zahrál záložník Milan Petržela.

Wolfsburg se záložníkem Janem Polákem nenavázal na cennou výhru 3:2 nad Dortmundem z posledního kola a po brzkých gólech Meiera a Iniho prohrál 0:2 s Frankfurtem. Eintracht je tři body za Leverkusenem na třetím místě, ze kterého ho může ještě v neděli sesadit obhájce titulu Dortmund.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:
Düsseldorf - Hannover 2:1 (39. Schahin, 83. Ilso - 69. Diouf), Fürth - Augsburg 1:1 (69. Sobiech - 10. Mölders), Leverkusen - Hamburk 3:0 (26. a 66. Kiessling, 36. Schürrle), Mohuč - Stuttgart 3:1 (55. a 71. Müller, 90.+1 Soto - 48. Harnik), Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (12. Meier, 18. Inui),
18:30 Schalke - Freiburg.