SESTŘIHY: Barcelona slaví rekord, Real přeskočil Valencii

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Barcelony porazili ve španělské lize třetí Valencii 2:1 a zvýšili náskok v čele soutěže na 14 bodů. Domácí stanovili nový rekord ligy v neporazitelnosti. Nepadli už 39 zápasů a překonali dosavadní primát Realu Sociedad z let 1979-1980. Valencie prohrála po devíti zápasech. Divoký zápas byl k vidění na stadionu Sevilly v souboji o evropské poháry s Villarrealem. Andalusané dokázali vyrovnat, ačkoli prohrávali už o dvě branky a oba týmy dohrály utkání o deseti. Atlética Madrid porazilo v 32. kole španělské ligy Levante 3:0 a definitivně si zajistilo účast v základní skupině příští sezony Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zůstávají v tomto ligovém ročníku bez porážky na domácím stadionu. Městský rival Real zvítězil na hřišti poslední Málagy 2:1 a posunul se na třetí místo tabulky o dva body před Valencii. Na druhé Atlético ztrácí "Bílý balet" čtyři body.

Málaga - Real Madrid 1:2

Branky: 93. Rolán - 29. Isco, 63. Casemiro

V nominaci Realu chyběli odpočívající Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Luka Modrič či Raphael Varane, přesto měli hosté v Málaze od začátku více ze hry. Kovačič či Vázquez příležitosti ještě neproměnili, po půlhodině hry ale otevřel proti bývalému zaměstnavateli skóre Isco z přímého kopu.

V 63. minutě Real definitivně rozhodl a znovu u toho byl Isco, který ve vápně našel Casemira, jenž zakončoval v jednoduché pozici.

V závěru pouze zkorigoval stav Rolán, Málaga tak ze 34 ligových střetnutí s "Bílým baletem" vyhrála pouze jednou v prosinci 2012. Real z posledních šesti duelů získal 16 bodů.

SESTŘIH LA LIGY: Málaga CF – Real Madrid 1:2. Hostujícímu Iscovi tleskal celý stadion

MATCH OVERVIEW LEGACY

Atlético Madrid - Levante 3:0

Branky: 33. Correa, 48. Griezmann, 77. Torres

Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 32. kole španělské ligy Levante 3:0 a definitivně si zajistili účast v základní skupině příští sezony Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zůstávají v tomto ligovém ročníku bez porážky na domácím stadionu.

Atlético vedlo od 33. minuty po trefě Correy a krátce po změně stran přidal další branku francouzský kanonýr Griezmann parádní střelou do šibenice. Na konečných 3:0 upravil Torres, jenž jako pátý hráč Atlética v historii dosáhl na metu 100 ligových branek.

Madridský klub udržel v desátém soutěžním utkání v řadě na svém hřišti čisté konto. Levante, které se nachází pět bodů nad sestupovými pozicemi, nebodovalo po pěti zápasech.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid – Levante 3:0

FC Barcelona - Valencia 2:1

Branky: 15. L. Suárez, 51. Umtiti - 86. Parejo z pen.

Skóre na Camp Nou otevřel po čtvrthodině hry Luis Suárez, který zužitkoval Coutinhovu kolmici za obranu a trefil se proti "Netopýrům" podesáté v kariéře. Brazilský záložník asistoval i u druhé branky, v 51. minutě si na jeho centr z rohového kopu naskočil Umtiti a hlavou zvýšil vedení Katalánců.

Parejo v 86. minutě pouze snížil z pokutového kopu, nařízeného po Dembélého faulu. Ter Stegen sice vystihl směr střely, ale míč se nakonec dostal zpod jeho těla do sítě. Valencie první porážku po devíti zápasech už neodvrátila a může přijít o třetí místo.

SESTŘIH LA LIGY: FC Barcelona - Valencia 2:1. Domácí slaví rekord!

FC Sevilla - Villarreal 2:2

Branky: 78. Nolito, 82. N'Zonzi - 36. Raba, 68. Bacca

"Žlutá ponorka" se ujala dvoubrankového vedení zásluhou Rabovy hlavičky z prvního poločasu a Baccovy přesné křížné střely z 68. minuty. To už hrála Sevilla bez vyloučeného Ben Yeddera, jenž obdržel za protesty dvě žluté karty v rozmezí několika vteřin.

V 76. minutě ale musel předčasně do kabin za hru rukou v pokutovém území také villarrealský Costa. Střídající Nolito nařízenou penaltu sice neproměnil, o minutu později už ale zamířil přesně pod břevno Asenjovy brány. Vyrovnání zařídil v 82. minutě parádní ránou zhruba ze třiceti metrů N'Zonzi.

Villarreal zůstal na šestém místě o bod před dnešním soupeřem. Sevilla čeká na ligovou výhru pět zápasů, což je nejdelší série pod vedením trenéra Vincenza Montelly.

SESTŘIH LA LIGY: Sevilla - Villarreal 2:2

Las Palmas - San Sebastian 0:1

Branka: 21. Oyarzabal

SESTŘIH LA LIGY: Las Palmas - Real Sociedad 0:1

Leganés - Vigo 1:0

Branka: 63. Guerrero

SESTŘIH LA LIGY: Leganés - Celta Vigo 1:0

Bilbao - La Coruňa 2:3