29. května 2007 • 00:00

Slávistům bylo málem zle!

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Pražská Slavia si druhým místem zajistila postup do předkola Ligy mistrů. Na jihu Čech si dokráčela pro tři body už díky dvěma zásahům v první půli, v hektickém závěru se její sen ale mohl rozplynout. Jednoduchý příběh zapletl čtvrt hodiny před koncem školáckým faulem obránce Švec, za který viděl rovnou červenou kartu. A Jihočeši, kteří v předchozím průběhu nebyli až tak dotěrní, Slavii najednou pořádně zatopili. Tři minuty před koncem totiž snížil Táborský a v první nastavené minutě mohl tentýž hráč poslat sešívané mimo nejprestižnější soutěž. Jenže v pravý čas vytáhl báječný zákrok gólman Vorel. "V tu chvíli jsem nemyslel na to, že bych mohl vyřadit Slavii mimo Ligu mistrů. Chtěl jsem se tu rozloučit co nejlepším výkonem," přiznal útočník, který na Střeleckém ostrově hostoval právě z Edenu. Úvod zápasu přitom vyšel Jarolímově partě nad očekávání. Nerozhodným stavem se Pražané nemuseli stresovat příliš dlouho. První šanci sice zazdil po narážečce s Vlčkem Gaúcho, ale už v šesté minutě červenobílé šiky slavily první trefu. Sudí Příhoda totiž nečekaně zadul do píšťalky ve chvíli, kdy se více než ochotně poroučel ve velkém vápně k zemi Hrdlička. Nařízená penalta překvapila snad i samotné slávisty, přesto Kalivoda nasměroval balon přesně k pravé budějovické tyči. Pojištění pak po půlhodince přichystal znovu Kalivoda. Přesným centrem našel mezi domácími stopery Vlčkovu hlavu. Díky ní a mladoboleslavské pomoci hosté dosáhli maxima. *** 30. kolo Gambrinus ligy Č. BUDĚJOVICE 1 SLAVIA 2 Poločas 0:2 Č. BUDĚJOVICE b Křížek 5 o Kladrubský 5 o Horejš 4 o Homoláč 5 o Peroutka 4 z Poborský 5 z Žižka 5 z Volešák 3 z J. Černý 6 ú Mrkvička 3 ú Táborský 6 Trenér: Cipro SLAVIA b Vorel 6 o Krajčík 6 o Latka 5 o Švec 5 o Hubáček 5 z Kalivoda 7 z L. Jarolím 6 z Hrdlička 5 z Švento 6 ú Vlček 7 ú Gaucho 6 Trenér: K. Jarolím Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší FAKTA ZÁPASU Branky: 87. Táborský - 6. Kalivoda z pen., 29. Vlček. Rozhodčí: Příhoda - Hojsík, Jiřík. ŽK: Homoláč, Kladrubský, Táborský - Kalivoda, Krajčík. ČK: 75. Švec. Střely na branku: 4:7. Rohy: 3:1. 5688 diváků. Střídání: 46. Hrbáč (5) za Volešáka, 46. Stráský (5) za Mrkvičku, 73. Tischler za Peroutku - 34. J. Vorel (5) za Latku, 70. Jablonský za Šventa, 83. Necid za Gaúcha. MUŽ ZÁPASU STANISLAV VLČEK natropil svou rychlostí budějovické obraně řadu starostí, navíc obstaral gólovou hlavičku, která zajistila Slavii postup do druhého předkola Ligy mistrů. VERDIKT PETRA MEŠEJDY Č. BUDĚJOVICE ***** SLAVIA ******