Motor zdolal Karlovy Vary a dotáhl se na ně, stejně bodů má i Frýdek-Místek

České Budějovice doma zdolaly Karlovy Vary a dotáhly se na ně (archivní foto)
FAKTA MS: Nigérijský rychlík Musa a brazilský happy end FAKTA MS: Nigérijský rychlík Musa a brazilský happy end
PĚT důvodů vysokého umístění Filipa Zadiny na draftu NHL PĚT důvodů vysokého umístění Filipa Zadiny na draftu NHL

Hokejisté Českých Budějovic zdolali ve šlágru 11. kola první ligy vedoucí Karlovy Vary 2:1 a bodově se na ně dotáhli. Rovněž 22 bodů má na kontě i třetí Frýdek-Místek, který před vlastním publikem zvítězil nad nováčkem ze Vsetína 4:3. Čtvrté Kladno, které bude hrát duel v Havířově až v neděli 5. listopadu, zaostává jen o bod.

Hráči Motoru se po sobotním nečekaném klopýtnutí v Ústí nad Labem (0:2) vrátili na vítěznou vlnu a uspěli v šestém z posledních sedmi utkání. Všechny góly padly v první třetině, kdy nejprve otevřel skóre domácí útočník Timothy Crowder.

Západočeši záhy vyrovnali zásluhou svého nejlepšího střelce Ondřeje Beránka, který se prosadil už poosmé v sezoně. Ve 20. minutě se ale trefil Lukáš Květoň. Energie si připsala v 11. duelu v sezoně teprve třetí porážku.

Frýdek-Místek sice po gólech Tomáše Vávry a Davida Březiny prohrával v osmé minutě už 0:2, ale ještě v úvodním dějství vyrovnali Michal Kvasnica a Milan Mikulík. V úvodu druhé třetiny otočil stav Vít Christov a náskok pojistil ve 47. minutě David Kofroň. Předposlední tým tabulky už jen snížil díky Ondřeji Slováčkovi.

Podruhé za sebou prohrál Přerov a klesl z třetího na páté místo. Po Litoměřicích (0:2) nestačili Zubři na Slavii, jež tak zastavila sérii čtyř domácích nezdarů a vyhrála 2:0. Sedmou soutěžní výhru nad Přerovem v řadě si Pražané připsali díky dvěma proměněným přesilovkám. V osmé minutě otevřel skóre Zdeněk Kubica a v závěru se v pěti proti třem prosadil Jiří Drtina. Dominik Frodl si připsal 32 úspěšných zákroků a vychytal první čisté konto v sezoně.

Teprve druhou výhru v ročníku zaznamenala Kadaň, která doma přehrála 3:2 Třebíč. Domácí dvakrát udeřili ve druhé třetině, a i když v té třetí srovnal krok dvěma góly Richard Diviš, Trhači si vydřené vítězství vzít nenechali. O jejich triumfu rozhodl v 51. minutě Darek Hejcman. Odstup Kadaně na předposlední Vsetín se tak snížil na pět bodů.

Po čtyřech porážkách zabraly Benátky nad Jizerou, jež vyhrály v Litoměřicích 3:1. Potřetí za sebou vyhrál Prostějov, který zdolal Ústí nad Labem 3:2 v prodloužení.

Výsledky 11. kola první hokejové WSM ligy:

Motor České Budějovice - Karlovy Vary 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Crowder, 20. L. Květoň - 10. O. Beránek. Rozhodčí: Obadal, Doležal - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 6229.

Prostějov - Ústí nad Labem 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. Starý, 55. Divíšek, 64. M. Drtina - 41. Roubík, 42. Severa. Rozhodčí: Přikryl, Zbořil - Zídek, Špringl. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 1245.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 13. M. Chalupa - 24. Havlín, 34. A. Dlouhý, 57. Kolmann. Rozhodčí: Zubzanda, Dědek - Kokrment, Belko. Vyloučení: 7:10, navíc Maier, Šmíd oba 10 min., J. Vlach (všichni Benátky nad Jizerou) do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 780.

Kadaň - Třebíč 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 30. Hlava, 35. J. Havel, 51. Hejcman - 45. a 48. Diviš. Rozhodčí: Valenta, Kostourek - Malý, Šimán. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 310.

Slavia Praha - Přerov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Kubica, 57. J. Drtina. Rozhodčí: Barek, Luczków - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. Diváci: 615.

Frýdek-Místek - Vsetín 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Kvasnica, 20. Mikulík, 24. Christov, 47. Kofroň - 6. Vávra, 8. Březina, 54. Slováček. Rozhodčí: Šutara, T. Veselý - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Diváci: 2118.

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.