Chomutov poprvé prohrál, na špici je tlačenice

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Až ve 13. kole první ligy našli hokejisté Chomutova svého přemožitele. Stali se jím hráči Havlíčkova Brodu, kteří lídra tabulky porazili na domácím ledě 4:1. Severočeši tak vedou tabulku před Ústím nad Labem už jen o bod.

V úvodních dvou třetinách se hrál vyrovnaný hokej, kdy si oba týmy vytvářely šance, ale žádný z hráčů nedokázal překonat domácího Suchana a hostujícího Štěrbu. Na první gól čekali diváci až do 46. minuty, kdy využil přesilovou hru Knotek. Chomutov vyrovnal rovněž v početní výhodě o šest minut později.

Rozhodující moment zápasu přišel v 54. minutě, kdy domácí při přesilovce pět na tři a signalizovaném vyloučení vstřelili rozdílovou branku. V závěru Rebelové výhru potvrdili dalšími dvěma góly.

Jihlava si připsala druhou porážku za sebou, když po Chomutovu nestačila ani na Ústí. Dukla favoritovi dlouho vzdorovala, o vítězství severočeského týmu se rozhodlo až v poslední části hry.

Nejprve se proti výborně chytajícímu Řehořovi prosadil exjihlavský Pavel Janků, náskok pak zvýšili Mrázek a Pajič. Pět minut před koncem sice snížil na 1:3 Rytnauer, ale nic víc už domácí s výsledkem udělat nestihli.

Až na šestý pokus se podařilo zvítězit hokejistům Třebíče na domácím ledě v řádné hrací době. V utkání s Chrudimí dokázali hosté dvakrát vyrovnat, ale na vítěznou branku Nahodila už odpověď nenašli.

Také v Šumperku se z vítězství radoval domácí outsider, i když jen za dva body. Díky vítězství 2:1 po nájezdech proti Olomouci se na chvostu tabulky dotáhl na Tábor i Havířov.

V Benátkách viděli diváci v rámci středočeského derby proti Berounu osm branek, oba týmy se po 60 minutách zaslouženě o body podělily. Duel plný zvratů nakonec rozhodl až v osmé sérii úspěšným nájezdem domácí Pavlů.

V Kadani byli po celé utkání lepší hokejisté Znojma, kteří si odvezli výhru 3:2. Domácí ještě v 59. minutě vykřesali naději snížením na 2:3 při oslabení, následná power play už jim třetí gól nepřinesla.

13. kolo první hokejové ligy:

Třebíč - Chrudim 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 6. a 60. Laš, 40. Zahradník, 54. Nahodil - 36. Semorád, 45. Zadina, Rozhodčí: Vampola - Reich, Skopal. Vyloučení: 5:5, navíc Látal (Třebíč) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1730.

Benátky nad Jizerou - Beroun 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. Pavlů, 26. Hudíček, 41. Rýgl, 43. Pabiška, rozh. nájezd Pavlů - 5. Růžička, 18. Malý, 30. Švagrovský, 54. Rudovský. Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:0. Diváci: 426.

Jihlava - Ústí nad Labem 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 55. Rytnauer - 42. Janků, 43. Mrázek, 49. Pajič. Rozhodčí: Smitka - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1948.

Havířov - Vrchlabí 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Branky: 4. Haas, 10. Šafařík, 17. Sikora, 60. Piecha - 22. Filip, 30. Gengel. Rozhodčí: Úlehla - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 815.

Havlíčkův Brod - Chomutov 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Branky: 54. a 59. Třetina, 46. Knotek, 60. Holec - 52. Skořepa. Rozhodčí: Lacina - Šperl, Flégl. Vyloučení: 12:13, navíc Holec a Dušátko (oba H.Brod) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1050.

Kadaň - Znojmo 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 21. Boušek, 59. Stehlík - 14. Staněk, 45. Mojžíš, 53. Svoboda. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:5, navíc Charousek (Kadaň) 10 min. Bez vyžití. V oslabení: 1:0. Diváci: 360.

Šumperk - Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 53. Orsava, rozh. nájezd Hulva - 5. Brančík. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Poláček. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváků: 1660.

Hradec Králové - Tábor 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky: 12. Kadlec, 18. Budínský, 32. Hendrich, 35. Křetínský, 60. Berger - 25. Kocar, 28. Štrba, 49. Šperger. Rozhodčí: Skoupý - Dřínoveský, Svoboda. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 1369.