Jaškin pomohl srazit Petrohrad. Nestrašil pečetil výhru nad Omskem

Autor: ČTK, kal
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Čeští útočníci Dmitrij Jaškin a Andrej Nestrašil pečetili v úvodních čtvrtfinálových zápasech Kontinentální hokejové ligy výhry svých týmů. Nejlepší střelec základní části Jaškin přispěl gólem a asistencí k vítězství Dynama Moskva 4:1 v Petrohradu, Nestrašil uzavřel na 5:2 skóre zápasu Magnitogorsku na ledě Omsku.

Jaškin se podílel na první a poslední brance utkání. Ve 12. minutě po jeho vyhraném buly vstřelil první branku série ranou od modré slovenský obránce Michal Čajkovský, v 58. minutě při power play domácích pečetil český útočník výhru Dynama střelou do prázdné branky. V play off se Jaškin trefil počtvrté.

Dvě branky v letošních bojích o Gagarinův pohár má po dnešku na kontě Nestrašil , který na ledě Omsku v čase 48:00 střelou z prostoru mezi kruhy stanovil konečné skóre 5:2 pro Magnitogorsk.

Druhé zápasy těchto sérií se hrají v sobotu.