Hoši, budíczek! Česko zažívá nejhorší úvod MS v historii

Autor: Tomáš Bělonožník
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

HISTORICKÁ STATISTIKA | S českými hokejisty je po prohře se Švýcarskem (2:5) zle. A co je nejhrozivější, hůře ještě nikdy nebylo. Bilance jediné výhry a dvou porážek z úvodních třech zápasů je vůbec nejhorším vstupem reprezentace do MS za celou dobu existence samostatné České republiky.

Zlaté časy, kdy úvodní utkání byla pro reprezentaci pouze rozcvičkou na zahřátí, jsou definitivně pryč. Na dvanácti po sobě jdoucích šampionátech v letech 1996-2007 česká reprezentace neprohrála v úvodních třech zápasech ani jedinkrát.

Od té doby se však bez prohry podařilo zvládnout pouze vstup do předloňského mistrovství na Slovensku. Je však třeba uznat, že ke zhoršení mohla částečně přispět i změna pravidel, která eliminovala remízy.

Že se letos nedaří nicméně dokazuje i další statistika. Čeští hokejisté nastříleli v úvodních zápasech historicky nejméně gólů - pouhých pět.

Primát v této nelichotivé statistice dosud držely šampionáty v letech 2005 a 2012, kdy se reprezentace střelecky prosadila šestkrát. V roce 2005 ale i hubených šest gólů stačilo na to, aby repre všechna utkání vyhrála.

2011 3 výhry Lotyšsko 4:2, Dánsko 6:0, Finsko 2:1
2012 2 výhry (1x s.n.), 1 prohra Dánsko 2:0, Švédsko 1:4, Norsko 4:3 s.n.
2013 1 výhra, 2 prohry Bělorusko 2:0, Švédsko 1:2, Švýcarsko 2:5
Pozn.: Od roku 2007 už remízy neexistují a utkání musí rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.

Před zbývajícími zápasy ve skupině se reprezentace nachází v nezáviděníhodné pozici. Ve čtyřech příštích mačích totiž nesmí ztratit už takřka žádné body, jinak by mohl být ohrožen její postup do čtvrtfinále.

Česko v dalších dnech čekají postupně střetnutí s Dánskem, Slovinskem, Kanadou a Norskem.

Graf historických výsledků českých hokejistů - kolik bodů a vstřelených gólů měli po třech úvodních zápasech?

(zvětšete rozkliknutím)

Historické výsledky českých hokejistů - kolik bodů a gólů měli po třech úvodních zápasech?Foto iSport.cz
Pozn.: Body byly sčítány podle následujícího klíče - 3 body za výhru, 2 body za výhru v prodloužení/na nájezdy, 1 bod za remízu nebo prohru v prodloužení/na nájezdy a 0 bodů za prohru.

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.