28. dubna 2016 • 11:10

Zlatá rozlučka před generálkou. Duel s Kanadou oslaví šampiony

Autor:
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úterní přípravné utkání českých hokejistů s Kanadou před světovým šampionátem bude mít bohatý doprovodný program. S aktivní reprezentační kariérou se symbolicky rozloučí sedm hráčů zlaté generace českého hokeje, představen navíc bude celovečerní animovaný film pro celou rodinu Nagano - Zrození hrdinů.Před generálkou proti úřadujícím světovým šampionům převezmou pamětní dresy olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa Pavel Patera, olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Martin Ručinský, který bude generálním manažerem reprezentace pro Světový pohár, olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa David Moravec, pětinásobný mistr světa David Výborný a trojnásobní světoví šampioni Petr Čajánek, Viktor Ujčík a Tomáš Vlasák.

V roce 2007 ukončil David Výborný reprezentační kariéru
V roce 2007 ukončil David Výborný reprezentační kariéru

Během utkání bude fanouškům představen film Nagano - Zrození hrdinů, jehož premiéra je naplánována na rok 2018 k příležitosti dvacátého výročí dobytí zlata z olympijského "turnaje století". Patronem a také koproducentem filmu je hokejový velikán a zároveň člen tehdejšího vítězného týmu Jaromír Jágr.

Českou a kanadskou hymnu před úvodním vhazováním zazpívá Karolína Gudasová, držitelka Ceny Thálie 2015 v oboru muzikál, opereta nebo jiný hudebně dramatický žánr. Třiadvacetiletá zpěvačka, muzikálová herečka a tanečnice je dcerou bývalého reprezentačního obránce Lea Gudase a sestrou současného reprezentanta Radka Gudase, který hraje NHL za Philadelphii.

O utkání v O2 areně je mezi fanoušky velký zájem. "Všech více než čtrnáct tisíc vstupenek do prvního a čtvrtého podlaží arény bylo vyprodáno za několik dní," uvedl Petr Nitsche, vedoucí hokejového oddělení společnosti BPA sport marketing, marketingového partnera Českého svazu ledního hokeje.

SPORT MAGAZÍN: Rekordman Výborný vzpomíná nejenom na karty s Jágrem

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze