SESTŘIH: Mountfield HK - Karlovy Vary 2:4. Energie uťala sérii porážek

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Hokejisté Hradce Králové poprvé v sezoně ztratili tři zápasy po sobě, když v předehrávaném souboji 34. kola podlehli doma Karlovým Varům 2:4. Západočeši ukončili sérii pěti porážek, z nichž při posledních čtyřech nebodovali. V tabulce druhý Mountfield neuspěl potřetí v řadě a nevyužil tak příležitosti přiblížit se vedoucímu Třinci. Ve vzájemných zápasech se Karlovarští dočkali úspěchu po šňůře pěti proher, během níž si nepřipsali ani bod.

Start do duelu vyzněl jasně lépe pro hosty. Hned v první minutě fauloval Francouz Perret a tým Energie se bleskově dostal k přesilovce. Nehrál ji sice vůbec dobře, přesto nakonec Západočeši skórovali. Od modré čáry propálil všechny clonící hráče Pulpán a brankář Lukeš, který tentokrát dostal přednost před Finem Kiviahem, neměl nárok.

Inkasovaná branka domácí probudila, stala se znamením, které je upozornilo, aby zabrali. Vyrovnání se dočkali po podobné situaci, po níž skórovali hosté. Mountfield hrál přesilovku, a také velmi špatně. Západočeši se dokonce utrhli do dvou samostatných úniků, Lukeš však v obou případech domácí zachránil. Hradci to pomohlo, protože hned poté vyrovnal tvrdou ranou bez přípravy Lev.

Rovněž ve druhé části měly na změny skóre zásadní vliv přesilovky. I když v nich nepadaly góly. Hradec nejprve ubránil oslabení tři proti pěti, pak i klasické, jenže těsně po něm inkasoval. Prosadil se zblízka Beránek, jehož branku ještě musel posvětit videorozhodčí. Přezkoumání si vyžádali sudí na ledě, nebyli si jistí, zda nešlo o kopnutí kotouče bruslí. Nešlo, gól platil.

Ve 26. minutě přišla další branka následující těsně po početní výhodě. V tomto případě ji měli domácí, neprosadili se, ale vyloučený Doudera se hned po jejím skončení dostal do úniku, který naprosto chladnokrevně proměnil a slavil první gól v sezoně.

Královéhradečtí se ještě do konce druhé části zvedli, Kevin Klíma trefil minutu před koncem přesně do horního rohu, druhou asistenci v utkání si připsal Fin Oksanen. Domácí měli navíc další tři velké šance; dvě spálil kapitán Smoleňák a jednu Miškář. Gólman Novotný však odolal.

Třetí třetina byla soubojem o to, zda se Hradec definitivně vrátí do utkání. Tlak měl velký, ale příliš mu nevycházela hra v početní výhodě. Hosté se soustředili na defenzivu, perfektní byl gólman Novotný, jenž pomáhal Energii nejen chytáním, ale také precizní prací hokejkou. Několikrát vyhodil puk z pásma, ulehčil tak spoluhráčům a byl po zásluze vyhlášen na konci utkání i nejlepším hráčem hostů.

Domácí trenéři využili koncept z derby s Pardubicemi, které mužstvo otočilo v power play, a gólmana Lukeše odvolali už tři minuty před koncem. Tentokrát však neuspěli a Karlovy Vary odolaly. Navíc 37 sekund před koncem ujel Vondráček a definitivně rozhodl.

Domácí: 06:51. Lev, 38:40. Kevin Klíma

Hosté: 02:28. Pulpán, 23:24. O. Beránek, 25:46. L. Doudera, 59:23. Vondráček

Domácí: Š. Lukeš (Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Jank, Šalda – Oksanen, Lalancette, Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lev (A), Miškář – Orsava, Štohanzl, R. Pilař.

Hosté: F. Novotný (Habal) – Plutnar, Martin Rohan, Dlapa, Parkkonen, Pulpán (A), T. Havlín, L. Doudera – Kohout, Černoch, Koblasa – O. Beránek, T. Mikúš, T. Rachůnek (A) – Vondráček (C), Hladonik, Redlich – Průžek, Jiskra, Osmík.

Pražák, Úlehla – Malý, Votrubec

ČPP Aréna, Hradec Králové

1000 diváků

Mountfield HK - Karlovy Vary: Vondráček dal pojistku do prázdné branky, 2:4

Mountfield HK - Karlovy Vary: Kevin Klíma se trefil střelou z pokleku, 2:3

Mountfield HK - Karlovy Vary: Doudera naskočil z trestní lavice a v samostatném úniku uspěl, 1:3

Mountfield HK - Karlovy Vary: Kuriózní branku Beránka muselo posvětit video, 1:2

Mountfield HK - Karlovy Vary: Havlín nepříjemně narazil do mantinelu

Mountfield HK - Karlovy Vary: Lev velmi rychle vyrovnal v přesilové hře, 1:1

Mountfield HK - Karlovy Vary: Pulpán střílel dvakrát od modré, druhý pokus už skončil v síti, 0:1

1. Mountfield 56 31 9 5 11 182:115 116
2. Třinec 56 31 6 7 12 174:118 112
3. Sparta 56 27 6 6 17 203:153 99
4. Č. Budějovice 56 26 5 5 20 166:151 93
5. Pardubice 56 22 11 5 18 173:152 93
6. Plzeň 56 24 5 9 18 167:154 91
7. Liberec 56 25 3 8 20 146:147 89
8. Vítkovice 56 22 8 5 21 142:149 87