19. dubna 2008 • 00:00

Výsledky 1. kola play off NHL

Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté New Yorku Rangers zvítězili v pátečním pátém utkání play off NHL na ledě New Jersey 5:3, vyhráli sérii 4:1 na zápasy a zajistili si postup do druhého kola.

Hokejisté New Yorku Rangers zvítězili v pátečním pátém utkání play off NHL na ledě New Jersey 5:3, vyhráli sérii 4:1 na zápasy a zajistili si postup do druhého kola. Hvězdou večera byl vyhlášen český kapitán Jaromír Jágr, který vstřelil gól a na dva přihrál. Rangers vedli v průběhu utkání už 4:1, Ďáblové ale i zásluhou jedné trefy Patrika Eliáše snížili na rozdíl jediné branky a sedm minut před koncem třetí třetiny mohl vyrovnat John Madden z trestného střílení. Brankáře Henrika Lundqvista ale nepřekonal a na začátku poslední minuty pojistil výhru Rangers trefou do prázdné branky Brandon Dubinsky. Pohromu v podobě třetí porážky za sebou odvrátili hráči Detroitu, kteří vydřeli výhru nad Nashvillem 2:1 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 3:2 na zápasy. Detroit, v jehož brance dostal před Dominikem Haškem přednost Chris Osgood, byl blízko vítězství už v základní hrací době, když od 5. minuty hájil vedení 1:0. Až 44 sekund před vypršením třetí třetiny překonal Osgooda český útočník Radek Bonk. V druhé minutě nastavení však rozhodl o výhře Red Wings Johan Franzén. Výsledky - 1. kolo play off NHL: Východní konference - 5. zápas: New Jersey - New York Rangers 3:5 (1:3, 2:1, 0:1) Branky: 5. Gionta, 30. Salvador, 34. Eliáš - 5. Rozsíval (Jágr), 7. Jágr (Straka), 19. Gomez, 26. Drury, 60. Dubinsky (Straka, Jágr). Střely na branku: 26:23. Diváci: 17.625. Konečný stav série: 1:4. Západní konference - 5. zápasy: Detroit - Nashville 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) Branky: 5. Filppula, 62. Franzén - 60. Bonk. Střely na branku: 54:21. Diváci: 20.066. Stav série: 3:2. Anaheim - Dallas 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) Branky: 9. Perry, 32. Getzlaf, 41. Selänne, 53. O'Donnell, 59. Marchant - 19. Norström, 45. Ribeiro. Střely na branku: 32:42. Diváci: 17.199. Stav série: 2:3.