Kreuziger bude jezdit za jihoafrickou stáj. Posune nás o patro výš, věří šéf | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
12.8.2018 • 10:51

Kreuziger bude jezdit za jihoafrickou stáj. Posune nás o patro výš, věří šéf

Cyklista Roman Kreuziger bude od příští sezony závodit za jihoafrický tým Dimension Data. Držitel nejlepších českých výsledků v celkovém pořadí Tour de France a Giro d'Italia změní stáj po dvouletém působení v australském celku Mitchelton-Scott.Zatímco v dosavadním týmu měl Kreuziger především za úkol pomáhat v závodech hlavním hvězdám, v novém působišti bude mít opět možnost bojovat o vlastní úspěchy. "Byli by rádi, abych se znovu pokusil vyhrávat závody, etapy," prohlásil Kreuziger. Smlouvu uzavřel na dva roky.

"Přestup do Dimension Data pro mě znamená novou motivaci a v některých směrech nový začátek. Věřím, že mě čeká to nejlepší období v mé kariéře a chci s týmem dokázat velké věci," uvedl dvaatřicetiletý Kreuziger v tiskové zprávě.

Někdejší juniorský mistr světa zamíří už do pátého týmu v elitní cyklistické společnosti. Od roku 2006 Kreuziger závodil za Liquigas, Astanum Saxo-Tinkoff a Oricu-Scott (nyní Mitchelton).

Hlavní hvězdou Dimension Data je v současnosti britský spurtér Mark Cavendish, vítěz 30 etap na Tour de France. V sestavě je například i výborný Nor Edvald Boasson Hagen.

"Tým se teď tvoří. Ještě se uvidí, jestli zůstane Mark Cavendish. Přijde i Michael Valgren, kterého znám z Tinkoffu. Byl to můj parťák na pokoji na Tour, takže ho znám velmi dobře. Bude tam ještě pár přestupů, tým se dává dohromady a vypadá velmi dobře," řekl čtyřnásobný vítěz české ankety Král cyklistiky.

Podle šéfa týmu Douglase Rydera se Dimension Data s Kreuzigerovým příchodem posune o patro výš. "Angažování Romana je pro nás velká událost. Jsme nadšení, že bude jezdit za nás. Má za sebou výborné výsledky a je odhodlán v tom pokračovat v našem týmu," uvedl Ryder na adresu pátého muže Giro d'Italia v roce 2011 a Tour de France o dva roky později.

Roman Kreuziger před startem silničního závodu jednotlivců na společném mistrovství republiky ČR a SR
Roman Kreuziger před startem silničního závodu jednotlivců na společném mistrovství republiky ČR a SR


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud