Vinokurovovi mají dopingový trest prodloužit | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
22.12.2008 • 19:59

Vinokurovovi mají dopingový trest prodloužit

Mezinárodní cyklistická unie UCI se odvolala k arbitrážnímu soudu CAS proti trestu za doping pro Alexandra Vinokurova. Kazašskému cyklistovi chce prodloužit původní distanc, který mu vyprší na jaře, z jednoho roku na dva.Vinokurov byl loni při Tour de France pozitivně testován na krevní doping a kazašský svaz mu udělil roční zákaz startu místo obvyklého dvouletého. UCI se tehdy proti kratší suspendaci neodvolala, protože kapitán týmu Astana stejně ohlásil konec kariéry.

Pětatřicetiletý Vinokurov ale v říjnu oznámil, že na jaře se vrátí k cyklistice, a unie proto nyní požaduje vyšší trest. CAS podle agentury AP zatím neurčil datum slyšení. Pokud by kazašskému jezdci přidal k trestu rok navíc, mohl by Vinokurov závodit až koncem června.

Vinokurov by se mohl k cyklistice vrátit v barvách své bývalé stáje Astana, která o něj projevila zájem. Kazach by tak rozšířil hvězdnou sestavu týmu, kde působí Španěl Alberto Contador, jenž během půldruhého roku vyhrál všechny tři "Grand Tours", a nově také sedminásobný vítěz Tour de France Američan Lance Armstrong.


Témata:  sportcyklistikavinokurov
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud