20. ledna 2018 • 17:41

Cyklista Boom podstoupil kvůli arytmii operaci srdce

Autor:
Nizozemský cyklista Lars Boom má za sebou úspěšnou operaci srdce kvůli arytmii, kterou u něj lékaři objevili na konci loňského roku. Bývalý mistr světa v cyklokrosu počítá, že za zhruba týden, až se mu zhojí rány v tříslech, se opět posadí na kolo.


Původně měl dvaatřicetiletý Boom touhle dobou závodit na zahajovacím podniku WorldTour v Austrálii, ale kvůli arytmii musel změnit plány. Minulý měsíc se nechal slyšet, že doufá, že bude připraven na jarní klasiky.

Podobný zákrok v minulosti absolvovali například jeho kolegové z týmu LottoNl-Jumbo Robert Gesink a Ramunas Navardauskas, kteří se poté vrátili k závodům. Jiní jezdci jako bývalý mistr světa v cyklokrosu Niels Albert či Johan Vansummeren po stejné operaci museli s cyklistikou skončit.

Témata:  Boom, zdraví, cyklistika, Sport
 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze