Krejčí má po čtyřech trojkách nové maximum! Satoranský hrál krátce

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Český basketbalista Vít Krejčí v dresu Oklahomy City Thunder v zápase NBA při porážce 116:134 proti Charlotte nasázel čtyři trojky. Ziskem 12 bodů tak vylepšil své maximum v nejlepší lize světa. Mimo to za 15 minut na hřišti získal tři doskoky a dvě asistence. Méně času na palubovce odehrál Tomáš Satoranský za Washington proti Golden State a zapsal pouze jednu asistenci. Oba týmy českých hráčů prohrály.

Pro Krejčího představoval pondělní výkon dokonce nejvíce bodů na klubové úrovni v mužské kategorii. Jednadvacetiletý strakonický rodák překonal své bodové výkony ze Zaragozy, z G-League i desetibodový zápas v NBA ze začátku března. A stačilo mu tentokrát odehrát jen 15 minut, přičemž trefil čtyři ze šesti střel za tři body. První tři dal ze stejné pozice ihned po přihrávce od spoluhráčů, při poslední si dovolil naznačenou přihrávkou oklamat obránce a pak přesně zamířit. K tomu přidal i tři doskoky a dvě asistence.

Osobní rekord si zlepšil také Karl Anthony Towns z Minnesoty, který dokonce 60 body při výhře 149:139 nad San Antoniem zaznamenal maximum sezony a klubu.

Druhý z Čechů v soutěži Tomáš Satoranský podruhé za sebou skončil bez bodu a jeho Washington prohrál s Golden State 112:126. Warriors táhl 47 body Stephen Curry. Satoranský se tentokrát dostal do hry jen na šest minut, během nichž stačil jen jednou neúspěšně vystřelit a připsat si jednu asistenci.

Výsledky NBA:

Atlanta - Portland 122:113, Cleveland - LA Clippers 120:111 po prodl., Golden State - Washington 126:112 (za hosty Satoranský 1 asistence), LA Lakers - Toronto 103:114, Oklahoma City - Charlotte 116:134 (za domácí Krejčí 12 bodů, 3 doskoky a 2 asistence), Philadelphia - Denver 110:114, Sacramento - Chicago 112:103, San Antonio - Minnesota 139:149, Utah - Milwaukee 111:117.