25. září 2021 • 23:44

Oktagon 28: Pešta slaví titul, soupeř kvůli konci zuřil. Vládl i Kníže!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Podívejte se, jak Dominik Hašek vyklízel své poklady ze zavřené Síně slávy
Ambiciózní Vyškov narazí na Vrbův Zlín. Vychutná si Příbram Pardubice?
VŠECHNA VIDEA ZDE

To byla jízda! Turnaj Oktagon 28 nabídl úchvatnou podívanou. Hlavní duel večera ovládl Viktor Pešta, který slavil titul po ukončení zápasu rozhodčím vinou zranění německého soupeře Stephana Pütze. Fantastický zápas předvedli i Petr Kníže a Kaik Brito, z triumfu na body se nakonec radoval český veterán a může se těšit na zápas s Davidem Kozmou. Během večera se zveřejnil i další velký duel pro Karlose Vémolu, který by se na konci roku měl utkat se Samuelem „Pirátem“ Krištofičem. Celý večer jsme Oktagon 28 sledovali v ONLINE přenosu na iSport.cz.ONLINE PŘENOS - Oktagon 28
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Marek Stodůlka, iSport.cz Marek Stodůlka, iSport.cz Ondřej Němec, redaktor iSport.cz Ondřej Němec, redaktor iSport.cz Petr Kníže Petr Kníže Viktor Pešta Viktor Pešta
Obnovit
Zprávy ze dne 25. 9. 2021
23:56
25. 9. 2021
 

To je od nás pro dnešní večer vše. Děkujeme za pozornost!

Zprávy ze dne 25. 9. 2021
23:45
25. 9. 2021
Viktor Pešta

„Vím, že je to velké zranění, ale jsem zklamaný. Nebylo to v oblasti očí a nelíbí se mi to, že to muselo takhle skončit. Tohle pro mě neskončilo, pojďme udělat odvetu. Viktor vyhrál, respektuju ho, ale ani on sám určitě nechtěl vyhrát kvůli zastavení lékařem,“ reagoval Němec.

Peštův soupeř Stephan Pütz nemohl v zápase pokračovat kvůli zranění v obličeji
Zprávy ze dne 25. 9. 2021
23:43
25. 9. 2021
Viktor Pešta

„Tohle je nejcennější výhra a největší vítězství mojí kariéry. Promovali jste ten zápas jako zápas evropské špičky, tak doufám, že to dostálo tomu hypu a líbilo se to. Dlouhodobě cítím, že se zlepšuji v postoji a jsem rád, že jsem to mohl ukázat v oktagonu. Rozhodně mě bolí noha, ve druhém i třetím kole jsem se hůř hýbal. Skvělá taktika od soupeře, dělal jsem vlastně to stejné, protože v zápase na pět kol je to znát. A k ukončení…Takhle jsem určitě vyhrát nechtěl, vždycky je tam trochu pachuť, když to zastaví lékař, ale s výkonem jsem spokojený,“ řekl Pešta po vítězství s připnutým opaskem šampiona.

„Tohle je nejcennější výhra a největší vítězství mojí kariéry,“ prohlásil po triumfu Viktor Pešta
Zprávy ze dne 25. 9. 2021
23:39
25. 9. 2021
Viktor Pešta

Viktor Pešta porazil Stephana Pütze - TKO ve 3. kole (ukončeno doktorem)

Titul zůstává v Praze! Jeho zisk má však trochu pachuť, zapříčinila jej totiž pouze tržná rána na nalomeném nosu německého Terminátora. Od úvodního gongu Pešta pečlivě okopával soupeřovu nohu. Navíc ukázal, že se velice zlepšil v postoji, který povětšinu kariéry nepatřil mezi jeho nejsilnější zbraně. Pütze zasahoval přesněji a častěji. Německý Terminátor ale začal oplácet stejnou mincí, spoustu útoků mířil také na vystrčenou nohu a již v prvním kole dával Pešta znát, že jsou mu tyhle kopy nepříjemné. Druhá pětiminutovka ukázala podobný průběh, zejména se boxovalo, občas si soupeři vyzkoušeli wrestling na pletivu. Čechovi se v třetím kole podařilo zaznamenat první takedown a okamžitě si připravoval svou oblíbenou techniku krucifix. Pütz se z ní však na poslední chvíli vysmeknul. Následně se musel okamžitě bránit další nepříjemné situaci, kdy mu byl nasazen arm triangle, i z něj se dokázal vytočit. Celé kolo ale strávil pod Peštou, a když dorazil ke své židli, měl zraněný nos a šrám na něm. Doktor jej proto do dalšího pokračování nepustil.

Viktor Pešta porazil Stephana Pütze na TKO ve 3. kole, zápas ukončil doktor Viktor Pešta se raduje z titulu Oktagonu v polotěžké váze
Zprávy ze dne 25. 9. 2021
23:08
25. 9. 2021
Viktor Pešta

Na programu už zbývá pouze hlavní zápas dnešního večera! Viktor Pešta vs. Stephan Pütz. Kdo se stane králem polotěžké váhy do 93 kilogramů? ONLINE přenos sledujte ZDE>>>

Zprávy ze dne 25. 9. 2021
23:06
25. 9. 2021
Petr Kníže

David Kozma dostane po čtyřech letech šanci na reparát. Petr Kníže si totiž vybojoval možnost utkat se s ním o titul a současný šampion veltrové váhy tak může odčinit porážku, kterou právě s Monsterem v prosinci 2017 utrpěl. Oba ranaři si rovnou po vyhlášení zkusili první pohled z očí do očí.

Zprávy ze dne 25. 9. 2021
23:03
25. 9. 2021
Ondřej Němec, redaktor iSport.cz

Petr „Monster“ Kníže dokázal, že věk je asi opravdu jen číslo a hlavně, že je stále zápasníkem světových kvalit. Neuvěřitelný výkon! Veliký respekt si ale zaslouží i brazilský válečník Kaik Brito. Fantastický duel.

Petr Kníže byl po bitvě s Kaikem Britem pořádně unavený
Zprávy ze dne 25. 9. 2021
23:02
25. 9. 2021
Petr Kníže

Petr Kníže porazil Kaika Brita na body (29-28, 28-29, 29-28)

Kníže zažíval v prvním kole možná nejtěžší chvíle kariéry. Brito jej trefoval v postoji opravdu tvrdě, několikrát jím otřásl a v závěru mu navíc loktem z otočky zlomil nos. Monster ale ukázal, že je opravdu tvrdým bojovníkem, protože se ani tak nevzdal, ve druhé pětiminutovce navíc dokázal to, o co mu v bitvě šlo, dostat Brazilce na zem. Po několika změnách pozice, kdy se česká legenda snažila hrozit submisí, se ale dění přeusnulo opět na nohy. Kníže pak trefil protivníka nepovoleně do rozkroku, a ten vypadal, že jej to hodně bolí, nakonec se ale oklepal. V poslední pětiminutovce uplatnil Monster stejnou taktiku a dostal Brazilce pod sebe, přestože nehrozil ukončením, kolo si jednoznačně připsal na svou stranu. Těsně tak přetlačil soka na body.

Petr Kníže ovládl úchvatný duel proti Kaiku Britovi těsně na body Triumf Petra Knížete si v roli jednoho z trenérů užil i Karlos Vémola
Zprávy ze dne 25. 9. 2021
22:50
25. 9. 2021
 

V rámci turnaje Oktagonu 28 byl ohlášen i souboj Karlose Vémoly se Samuelem „Pirátem“ Krištofičem. Ten se má uskutečnit 30. prosince v pražské O2 areně na akci Oktagon 30. Tato zpráva musela nadchnout většinu fanoušků MMA. Český Terminátor ale tak nadšený není, rozladily ho totiž podmínky, jaké mu oznámili organizátoři. „Že Pirát bude nastupovat jakoby šampion?“ podivuje se Terminátor. „V tom případě za mě můžou hledat náhradu hned,“ porzradil bojovník exkluzivně pro iSport.cz. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

Na turnaj Oktagon 28 samozřejmě dorazil i Karlos Vémola
Zprávy ze dne 25. 9. 2021
22:25
25. 9. 2021
Petr Kníže

Galavečer se pomalu blíží do finiše, zbývají poslední dvě bitvy. V hlavním předzápase půjde o souboj generací. Čtyřiačtyřicetiletá legenda českého MMA Petr „Monster“ Kníže nastoupí proti rychlíkovi Kaiku Britovi. Brazilec se v Oktagonu představil už dvakrát, vždy v pozici outsidera, ale v obou případech z toho byla výhra v 1. kole knockoutem. Teď jej čeká možná největší výzva kariéry. Vítěz by měl být dalším vyzyvatelem šampiona veltrové váhy Davida Kozmy. ONLINE přenos sledujte ZDE>>>

Zprávy ze dne 25. 9. 2021
22:22
25. 9. 2021
 

Leo Brichta porazil Damiena Lapiluse - TKO ve 2. kole

Akce od první minuty, tak jak to v Brichtových soubojích bývá zvykem. Oba soupeři si v postoji vyměňovali kombinace, zvládali se ale dobře bránit. Rozjeté tempo na chvíli přerušil Lapilus nepovoleným kopem do rozkroku. Brichta se vyskákal a začal tlačit. Skvěle načasovaným loktem z otočky Francouze vykolejil a zasypal ranami. Do gongu oznamujícího konec kola však Lapilus přečkal. Po pauze předvedli bijci více grapplingu, Francouz se dostal na Brichtu poté, co z něj při pokusu o vylepšení pozice spadl. Následně ale Čech pozici otočil, a když se mu nedařilo utáhnout škrcení, přešel k úderům, které po chvíli rozhodčí přerušil.

Akce od první minuty, tak jak to v Brichtových soubojích bývá zvykem Leo Brichta si užil výhru před domácím publikem
Zprávy ze dne 25. 9. 2021
22:03
25. 9. 2021
 

Každou chvílí bude ke kleci putovat další z nadějných mladíku české MMA scény. Leo Brichta po čtyřech vítězstvích v řadě pomalu pokukuje po titulové šanci. Mašina na zajímavé souboje a miláček publika se utká s francouzským veteránem. Damien Lapilus prošel několik světových organizací a na kontě má třikrát více soubojů než jeho dnešní soupeř.

Zprávy ze dne 25. 9. 2021
21:52
25. 9. 2021
 

Miroslav Brož porazil Emmanuela Dawu (Francie) - na submisi v 1. kole (rear-naked choke)

Brož nastoupil do souboje s jasným plánem. Tlačit. Dawa couval a kontroval kopy na nohy, břicho a kolena. Čechovi se ale podařilo Francouze dostat na pletivo, spojit si za ním ruce a hodit s ním o zem. Když Dawa vstal, situace se opakovala. V ten moment veterán domácí organizace přešel soupeři do zad, nasadil škrcení a bez problému jej dotáhl.

Miroslav Brož porazil Emmanuela Dawu z Francie na submisi v 1. kole
Zprávy ze dne 25. 9. 2021
21:34
25. 9. 2021
 

Miroslav Brož vs. Emmanuel Dawa. Další střet dnešní hlavní karty. Čech v posledním duelu porazil Christiana Jungwirtha na body, Francouz se musel sklonit před zkušeným Bojanem Veličkovičem, proti němuž se v průběhu prvního kola zranil a musel odstoupit.

Zprávy ze dne 25. 9. 2021
21:32
25. 9. 2021
 

V rámci turnaje Oktagonu 28 byl ohlášen i souboj Karlose Vémoly se slovenským rivalem Samuelem Krištofičem, který se uskuteční 30. prosince v pražské O2 areně na akci Oktagon 30!

Pirát vs. Vémola. Oktagon ohlásil velký duel, uskuteční se 30. prosince

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud