UFC už je v Praze! Pudilová měla největší aplaus, Polák nacvičil češtinu | iSport.cz
Tereza Janovská
20. února 2019 • 20:00

UFC už je v Praze! Pudilová měla největší aplaus, Polák nacvičil češtinu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Brno - Olomouc: Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už se to blíží. Do historicky prvního galavečera UFC Fight Night, který se bude konat v Česku, zbývají pouhé tři dny a bojovníci už ladí poslední detaily. V rámci příprav se pět z nich zúčastnilo otevřeného tréninku, který se uskutečnil v  obchodním centru Galerie Harfa. Kousek ze svého tréninku představila jediná česká bojovnice Lucie Pudilová i účastníci hlavního zápasu večera.Stínový box, údery i kopy na lapy, ale i klinče a shozy na zem. Tři dny před sobotním galavečerem UFC ve vyprodané O2 areně, se pětice světových bojovníků MMA poprvé předvedla před českými fanoušky.

Každý z nich dostal dohromady patnáct minut na to, aby ukázal kousek ze svého umění. Diváků se kvůli tomu sešla zhruba tisícovka, velká část z nich čekala v okolí už více než hodinu před plánovaným startem akce.

Představil se jeden z nejočekávanějších bojovníků celého galavečera. Pětatřicetiletý Brazilec Thiago Santos bude aktérem hlavního zápasu, ve kterém se postaví proti Polákovi Janu Blachowiczovi.

Bojovníka, který z posledních osmi vystoupení prohrál jedinkrát, přivítali diváci potleskem. Kromě klasických úderů a kopů fanouškům na závěr rozdal trika. „Praha je krásné město. Jsem rád, že jsem dostal možnost se sem podívat. Jsem tu poprvé a určitě ne naposledy,“ vzkázal rozzářený Brazilec, kterého podpora diváků viditelně mile překvapila.

UFC už je v Praze! Pudilová měla největší aplaus, Polák nacvičil češtinu

Na otázku, jak se vypořádá se svým soupeřem, měl jednoznačnou odpověď. „Silou, výbušností a tvrdým závěrem. Já vyhraju,“ dodal rozhodně.

Polák Blachowicz, který se utká se Santosem v polotěžké váze na pětkrát pět minut, dorazil před diváky jako poslední a potěšil je zejména ukázkou svých tvrdých kopů, ale také nacvičenou češtinou. „Doufám, že budete fandit mně a ne Thiagovi,“ vzkázal.

Největší aplaus si pro sebe uzmula jediná česká zástupkyně v UFC Lucie Pudilová. Úsměv od ucha k uchu naznačil, že se příbramská rodačka na svůj pátý zápas ve slavné soutěži nadmíru těší, což potvrdila i v následném tréninku. Nejdřív začala nácvikem takedownů, neboli shozů na zem. Pak přišel na řadu strečink a nácvik úderů a kopů na lapy.

Lucie Pudilová před svým pátým zápasem v UFC
Lucie Pudilová před svým pátým zápasem v UFC

Pudilová se do tréninku opřela s plnou parádou a každou chvilku jí fanoušci bouřlivě tleskali, což si česká zápasnice viditelně užívala. „Jsem šťastná, že tu mám takovou podporu. Děkuji všem, kteří přišli, a doufám, že se trénink líbil,“ neskrývala pocity. A jak by si přála, aby vypadala podpora přímo v O2 areně? „Přesně takhle,“ vzkázala a vysloužila si tím další salvu radostných pokřiků.

Čtvrtým zápasníkem, který představil svoji přípravu, byl Nizozemec Stefan Struve, který se v sobotu střetne s De Limou. 213 centimetrů vysoký bojovník, který si nechává říkat celkem trefně Mrakodrap, předvedl kromě své výšky, také obrovskou sílu, kterou třímá zejména ve své zadní ruce.

Bude to velký rachot. Vyprodáno bylo během několika málo hodin a bojovníky tak poženou vpřed plné ochozy. Kdo nemá vstupenky na samotný galavečer, má ještě jednu šanci vidět bojovníky v akci.  V pátek na slavnostním vážení, které proběhne od 15 hodin přímo v O2 areně. Přítomná bude i slavná zápasnice UFC Joanna Jedrzejczyková z Polska a Švýcar Volkan Oezdemir.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud