Dominantní Muradov zničil Gonzaleze, na XFN v Brně zářil i Šolc | iSport.cz
17. března 2019 • 10:26

Dominantní Muradov zničil Gonzaleze, na XFN v Brně zářil i Šolc

Autor: tej
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta - Zlín: Hložek parádně z otočky vyhledal Hanouska, ten spálil velkou šanci
Sparta - Zlín: Dočkalův centr komicky prolétl vápnem, Hložek byl na správném místě! 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za poslední měsíc museli dvakrát měnit hlavní zápas večera. Z XFN nejdřív odešla největší hvězda Karlos Vémola. Ten přešel do konkurenční organizace a jeho původní soupeř Martin Šolc se tak v jednom z hlavních zápasů střetl s Polákem Mateuszem Ostrowskim. V hlavním zápase večera pak Slováka Ľudovíta Kleina nahradil Uzbek Machmud Muradov, který jasně dominantním výkonem porazil Švéda Diega Gonzaleze.Stejný čas, 160 kilometrů rozdíl. V sobotu večer se najednou uskutečnily dva galavečery MMA a zatímco v Ostravě válčili zápasníci v rámci akce OKTAGON 11, v Brně se konalo XFN 17. Hlavním tahákem večera se stal známý bojovník Machmud Muradov, který si hravě poradil se švédským soupeřem.

Muradov všechny soupeřovy pokusy o útok lehce vykryl a následně zaútočil. Konec mohl být už v prvním kole, těsně v závěru totiž inkasoval Švéd jak naskočené koleno, tak tvrdou kombinaci úderů. Ukázal však, že je odolnější, než si soupeř myslí a ustál to.

SESTŘIH XFN 17: Muradov - Gonzalez. Uzbek soupeře ničil od začátká

Ani v dalších dvou kolech ho Muradov nijak zvlášť nešetřil, přesto Gonzalez zápas nevzdal a bojoval dál. Uzbek si vyzkoušel osvědčené kousky, jeho naskočené koleno našlo cíl hned několikrát, s odolným Švédem to však nezamávalo. Zápas tak museli ohodnotit rozhodčí, kteří dle očekávání za vítěze označili Muradova. Ten svým výkonem nikoho na pochybách nenechal.

Ke svému zápasu se postavil i Martin Šolc. Veterán MMA se měl původně střetnout s Karlosem Vémolou, ten však pár týdnů před plánovaným zápasem v XFN skončil a přestoupil do OKTAGONU. Na zápas však Šolc netrénoval zbytečně, organizátoři mu zvládli sehnat náhradu.

SESTŘIH XFN 17: Šolc - Ostrowski. Veterán MMA vyhrál na body, i když z něj tekla krev

Šolc mohl zápas ukončit už ve druhém kole, tvrdými low kicky totiž způsobil soupeři nemalé problémy. Ve třetím kole to však byl Ostrowski, kdo nabral druhý dech a svému protivníkovi dokonce jedním z loktů roztrhl obočí. Zakrvavený a bitý Šolc si z toho však nic nedělal. První dvě kola totiž jasně vyhrál, což stejně viděli i rozhodčí. Právě ti nakonec zápas ohodnotili výhrou pro Šolce na body. „Nahoře byl silnější, to je ale všechno,“ měl jasno český zápasník.

Před nimi se představil i Vasil Ducár, který měl stejně jako Šolc na poslední chvíli jiného soupeře. Tím se nakonec stal Denis Vygovsky. Ukrajinec byl od první chvíle aktivnější a nakonec to byl právě on, kdo se v prvním kole radoval z výhry na škrcení.

Před nimi se uskutečnil ještě zápas žen. Tvrdou bitvu nakonec lépe zvládla zápasnice se zkušeností z organizace Bellator Petra Částková, ta v prvním kole porazila technickým KO Ukrajinku Vladenu Yavorskayovou. Na škrcení pak ve druhém kole porazil Ivan Vulchin z Ukrajiny Tomáše Fialu a Jakub Bahník si na body poradil s Matoušem Kohoutem.

XFN 17 v Brně

VASIL DUCÁR (3-1) vs. Denis Vygovsky (7-5), Ukrajina, vítěz Vygovsky, v 1. kole na škrcení

Petra Částková (3-3) vs. Vladena Yavorskaya (4-3), Ukrajina, vítěz Částková, v 1. kole TKO

Tomáš Fiala (3-1) vs. Ivan Vulchin (5-3), Ukrajina, vítěz Vulchin, ve 2. kole na škrcení

Matouš Kohout (2-1) vs. Jakub Bahník (2-3) , vítěz Bahník, na body

Polský zápasník Pavel Brandys (vpravo) musel poblahopřát Karlosi Vémolovi k zaslouženému vítězství
Polský zápasník Pavel Brandys (vpravo) musel poblahopřát Karlosi Vémolovi k zaslouženému vítězství

Témata:  sport, bojové sporty, MMA, XFN, Brno
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud