Dozvuky LOH ONLINE: doping u Britů, Němka čelí žalobě za týrání zvířat

Autor: iSport.cz, swp
15
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

16 dní, 11 medailí pro Česko. Letní olympijské hry v Tokiu, které proběhly s ročním odkladem, skončily. Češi mohli oslavit rekordní medailovou bilanci, díky které skončili v pořadí národů na 18. místě. Celý průběh olympiády jsme sledovali v online reportáži, v které vám teď budeme přinášet tokijské dozvuky.

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 2. 8. 2021
13:39
2. 8. 2021

ATLETIKA: Světový rekordman v běhu na 400 metrů Jihoafričan Wayde van Niekerk olympijské zlato neobhájí, v Tokiu nepostoupil do finále.

12:28
2. 8. 2021

Čeští olympijští vítězové obdrží za triumf v Tokiu 2,4 milionu korun, stříbrní medailisté získají 1,8 milionu a za bronz sportovci inkasují 1,2 milionu korun. Prémie v této výši dnes schválila Národní sportovní agentura, která je nově vyplácí namísto ministerstva školství. Výše odměn je shodná s tou, jaká byla při posledních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Totožné prémie byly schváleny i pro medailisty z paralympijských her, které budou následovat.

10:45
2. 8. 2021

GYMNASTIKA: Americká gymnastka Simone Bilesová využije v úterý poslední šanci na start na olympijských hrách v Tokiu. Čtyřnásobná šampionka z Ria de Janeiro figuruje ve startovní listině finále na kladině, do něhož se v minulém týdnu kvalifikovala. Z dosavadních čtyř finálových závodů včetně dnešních prostných se dosud vždy odhlásila s odkazem na psychické potíže.

6:26
2. 8. 2021

ŘECKO-ŘÍMSKÝ ZÁPAS: Artur Omarov po porážce v 1. kole na olympisjkých hrách v Tokiu skončil. Jeho přemožitel Alex Szöke z Maďarska prohrál vzápětí a Omarov se nedostal do oprav.

5:41
2. 8. 2021

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Sourozenci Petr a Martin Fuksové obsadili na OH v Tokiu ve čtvrtfinále závodu na 1000 metrů druhé místo a postoupili do semifinále.