Sobota přinesla sedmou medaili pro Česko! Tenistce Markétě Vondroušové patří snakonec tříbro, ve finále podlehla Švýcarce Belindě Bencicové. O naději na postup ze skupiny přišli basketbalisté, s hvězdným týmem USA prohráli 84:119. Play off se nebude týkat ani plážových volejbalistů Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. Sleduje dění na Hrách ONLINE!
ČESKÉ VRCHOLY 8. DNE LOH
- Nikola Šarounová nadějně rozjetou soutěž v třípolohové střelbě z malorážky k postupu do osmičlenného finále na OH nedotáhla a obsadila 24. místo.
- Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem prohráli na OH s Rusy Stojanovským a Krasilnikovem 1:2 a v Tokiu vypadli ve skupině. Více čtěte ZDE >>>
- Tenistka Markéta Vondroušová má stříbro. Ve finále dvouhry podlehla světové dvanáctce Belindě Bencicové ze Švýcarska 5:7, 6:2, 3:6.. Více ZDE>>>
- Čeští basketbalisté podlehli USA 84:119 a přišli o naději na účast ve čtvrtfinále. Ze 3. místa nepostoupí vinou nejhoršího skóre. Více ZDE>>>
Medailové pořadí zemí najdete ZDE >>>
Zprávy ze dne 19. července 2021
PLAVÁNÍ: Simona Kubová vyráží na svou třetí olympiádu, poprvé ale s novým jménem... V Riu jsem byla jak autopilot, chci přepsat své staré jméno, říká v rozhovoru před odletem. Více čtěte zde >>>

Výpravy jednotlivých zemí si zdobí balkony v olympijské vesnici. Český tým není výjimkou.




BASKETBAL: Tým USA zakončil přípravu na olympiádu vítězstvím. Vítězové posledních tří her, kteří budou v Tokiu jedním ze soupeřů české reprezentace, v Las Vegas porazili 83:76 úřadující mistry světa Španěly. Přípravu tak zakončili s vyrovnanou bilancí dvou proher a dvou výher.
Nejlepším střelcem Američanů byl s 19 body a šesti asistencemi Damian Lillard. Keldon Johnson přidal 15 bodů a Kevin Durant 14. „Bylo to důležité vítězství. Víme, že jsme dobří hráči a od začátku pracujeme na tom, abychom byli i dobrý tým,“ uvedl Lillard. „S každým zápasem jsme se tady v Las Vegas zlepšovali a myslím, že dnes už jsme hráli tak, jak chceme hrát v Tokiu. Hráli jsme jako reprezentace USA,“ dodal.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: „Kde jsem se nakazil a jak k tomu došlo, to by byly jen spekulace, to se asi nikdy nedozvíme. Hlavně doufám, že všichni ostatní sportovci a další členové olympijského týmu, nejen našeho, budou v pořádku a že hry proběhnou pokud možno co nejbezpečněji,“ vzkázal volejbalista Ondřej Perušič.
Smutný Perušič: Není to konec světa. Nejsem střelivo pro konspirátory - čtěte zde »

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Ondřej Perušič měl v Tokiu pozitivní test na koronavirus. Šestadvacetiletému reprezentantovi kvůli tomu hrozí, že přijde o start na olympijských hrách. V tiskové zprávě o tom informoval Český olympijský výbor (ČOV). Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 18. července 2021
TENIS: Americká vítězka dvou turnajů okruhu WTA Coco Gauffová (17) měla pozitivní test na koronavirus a přijde o start na olympijských hrách v Tokiu. „Vždycky bylo mým snem reprezentovat USA na olympiádě a doufám, že k tomu v budoucnu budu mít ještě mnoho příležitostí,“ napsala 25. hráčka světového žebříčku Gauffová na twitteru.
Podle agentury AP jsou nakaženými sportovci jihoafričtí fotbalisté Thabiso Monyane a Kamohelo Mahlatsi. Pozitivní test měl také videokouč. Zbytek týmu měl testy negativní. Jihoafričané mají vstoupit do olympijského turnaje ve čtvrtek zápasem proti Japonsku.
COVID-19 se prokázal také u jihoafrického ragbyového trenéra Neila Powella, který putoval do izolace v Kagošimě, kde se tým připravuje. Kouč o turnaj přijde, protože musí být izolován dva týdny. Powell byl podle mluvčího týmu očkován vakcínou Johnson & Johnson koncem května.
Do karantény zamířilo po příletu do Japonska šest britských atletů a dva členové jejich doprovodu, kteří se během letu dostali do kontaktu s nakaženým, jenž nepatřil k výpravě. „Všichni byli na letišti otestováni s negativním výsledkem a negativní test měli i po příletu. Pro ty sportovce i jejich doprovod je to zklamání, ale naprosto respektujeme pravidla,“ uvedl šéf britské mise Mark England.
Dvojnásobná vítězka Newyorského maratonu Tegla Loroupeová měla před cestou na olympijské hry v Tokiu podle agentury AP pozitivní test na koronavirus. Osmačtyřicetiletá Keňanka je vedoucí týmu uprchlíků, jehož odlet z tréninkové základny v Dauhá se kvůli tomu zdržel. Téměř tři desítky sportovců z týmu uprchlíků a další členové doprovodu měli testy negativní. V příštích dnech by se měli vydat do Tokia. Šéfka mise Loroupeová zatím z Dauhá neodletí. Oficiálně její nákaza covidem-19 potvrzena nebyla.
RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Jede si svůj Dostál style. S 202 centimetry a váhou judisty Lukáše Krpálka je kajakář Josef Dostál nepřehlédnutelný. Přesto doufá, že si ho soupeři na olympijských hrách v Tokiu v černé lodi nevšimnou, až vypálí za jediným triumfem, na který v kariéře stále čeká. „Pro mě to zlato na jednu stranu vůbec důležité není. Na druhou stranu je to všechno," říká v rozhovoru pro iSport.cz. Více čtěte ZDE>>>.

STOLNÍ TENIS: Olympiáda v brazilském Riu 2016? „Karneval,“ vypálila okamžitě česká pingpongistka Hana Matelová. V Japonsku čeká úplně jinou akci. A nejenom kvůli přísným covidovým opatřením. Více čtěte ZDE>>>.

Malý náhled do olympijské vesnice. S kterými výpravami a kde bydlí ta česká? Kde se sportovci budou stravovat? Více ve vláknu na Twitteru...
VESLOVÁNÍ: Ruská párová čtyřka, z které kvůli dopingu nedávno vypadli dva členové, nakonec nebude na olympijských hrách v Tokiu startovat vůbec. Možní náhradníci nemají podle ruské veslařské federace potřebnou výkonnost. Mezinárodní federace FISA oslovila Litevce, kteří by mohli na poslední chvíli do závodu vyslat svou posádku a čeká na jejich vyjádření. Na červnovém soustředění neprošli dopingovou kontrolou Nikita Morgačov a Pavel Sorin, u kterých testy odhalily užití meldonia. Oba veslaři mají předběžně zastavenou činnost.
V olympijské vesnici už se objevil koronavirus i mezi sportovci. Pozitivní test měli podle organizátorů dva zahraniční účastníci her v Tokiu. Nákaza se prokázala také u jednoho sportovce mimo vesnici. Jejich totožnost pořadatelé neuvedli. Do izolace putoval z tokijského letiště Narita podle agentury Reuters kvůli pozitivnímu testu také člen Mezinárodního olympijského výboru Rjo Sung-min, bývalý korejský stolní tenista a olympijský vítěz z Atén 2004. Podle organizátorů se v souvislosti s olympiádou objevilo v dějišti her zatím 55 případů nákazy. V Tokiu bylo v sobotu hlášeno 1410 nových případů covidu-19, nejvíce za poslední půlrok. V metropoli platí kvůli zvýšenému výskytu koronaviru stav nouze.
Zprávy ze dne 17. července 2021
Nakažený Čech v Tokiu nemá žádné příznaky nemoci. „Před cestou absolvoval dva povinné PCR testy v rozmezí 96 hodin před odletem s negativním výsledkem, které jsou podmínkou vstupu do Japonska, a to dokonce ve dvou různých laboratořích. Bezpříznakovému onemocnění odpovídají také hodnoty provedeného PCR testu,“ uvedl šéflékař týmu Jiří Neumann.
Hned při podezření začal štáb výpravy připravovat preventivní opatření. „Během dvou hodin jsme zvládli akci kulový blesk a pro všechny sportovce a členy doprovodu z letadla, kteří přicestovali do vesnice, jsme připravili individuální pokoje. Do společných prostor v apartmánech jim přidáme i speciální čističky vzduchu,“ popsal Doktor.
Podle něho nejsou tréninkové aktivity ani plány sportovců nijak omezené. „Nad rámec platných pravidel proti šíření nákazy přidáme ještě drobná režimová opatření. Chceme zkrátka mít jistotu, že děláme pro bezpečí týmu vše,“ uvedl Doktor.
BASKETBAL: Všichni čeští basketbalisté jsou naopak negativní - stres vyvolaly středeční nejednoznačné výsledky, po nichž se někteří hráči uchýlili do samoizolace. Více čtěte zde >>>
Nejmenovaný člen realizačního týmu české výpravy měl po příletu do dějiště olympijských her v Tokiu pozitivní test na COVID-19. Výsledek antigenního kontrolního testu na letišti potvrdila i následná analýza PCR. „Bohužel se nám ani přes veškerá opatření, která k současné době patří, tato situace nevyhnula. Každopádně všichni ostatní členové týmu měli negativní testy a všichni sportovci jsou v pořádku v olympijské vesnici,“ řekl šéf výpravy Martin Doktor. Člen týmu s pozitivním nálezem je momentálně v izolaci, stejně jako několik možných blízkých kontaktů z letadla. „Jak teď bude v jejich případě vše probíhat dál, to intenzivně řešíme,“ řekl Doktor, který je zároveň sportovním ředitelem ČOV.
ATLETIKA: Český rekordman ve vrhu koulí Tomáš Staněk si před olympijskými hrami vylepšil letošní maximum pod širým nebem. Na vrhačském mítinku v německém Thumu zvítězil výkonem 21,12 metru. Svůj dosavadní nejlepší vrh z červnového mítinku v Kladně překonal o 12 centimetrů a jasně porazil druhého Němce Christiana Zimmermanna (19,64).
Jihokorejští sportovci vyvěsili na balkonech v olympijské vesnici v Tokiu transparenty připomínající někdejší konflikt jejich země s Japonskem. Po upozornění Mezinárodního olympijského výboru je zase odstranili. „Naše pravidla hovoří zcela jednoznačně o tom, že olympijská vesnice je místem, kde sportovci žijí svorně a nečelí žádným útočným vzkazům,“ řekl na tiskové konferenci prezident MOV Thomas Bach.

FOTBAL: Olympijský tým německých fotbalistů nedohrál v Japonsku generálku na tokijské hry kvůli údajné rasistické urážce. Jejím terčem byl podle Němců obránce Jordan Torunarigha z Herthy Berlín, rasismu se měl dopustit jeden z honduraských soupeřů. Duel se uskutečnil ve městě Wakajama a skončil pět minut před koncem za stavu 1:1. „Pokud je jeden z našich hráčů rasisticky urážen, není možné hrát dál,“ řekl kouč Stefan Kuntz. Svaz Hondurasu označil incident za nedorozumění. „Když se situace trochu uklidnila, celý honduraský tým přišel za námi k lavičce a omluvil se. Tím to pro nás skončilo,“ uvedl trenér německých olympioniků.
TENIS: Tenistka Petra Kvitová dnes nabrala směr Tokio a zamířila na své čtvrté a nejspíše poslední olympijské hry. Před pěti lety vybojovala v Riu de Janeiro ve dvouhře bronz a sestava Češek má medailové předpoklady i pro japonský turnaj pod pěti kruhy. „Šance na medaile jsou stoprocentně v singlu i v deblu. Každá z nás ukázala letos své kvality. Doufám, že se mají diváci na co těšit,“ pronesla Kvitová na letišti Václava Havla.
Atletika:
Finále:
Muži:
Disk: 1. Stahl 68,90, 2. Pettersson (oba Švéd.) 67,39, 3. Weisshaidinger (Rak.) 67,07, 4. Denny (Austr.) 67,02, 5. Čeh (Slovin.) 66,37, 6. Gudžius (Lit.) 64,11, 7. Ortega (Kol.) 64,08, 8. Mattis (USA) 63,88.
Ženy:
100 m (vítr -0,6 m/s): 1. Thompsonová-Herahová 10,61, 2. Fraserová-Pryceová 10,74, 3. Jacksonová (všechny Jam.) 10,76, 4. Ta Louová (Pobř. slon.) 10,91, 5. Del Ponteová 10,99, 6. Kambundjiová (obě Švýc.) 10,99, 7. Danielsová (USA) 11,02, 8. Neitaová (Brit.) 11,12.
Smíšená štafeta 4x400 m: 1. Polsko (Zalewski, Kaczmareková, Świetá-Erseticová, Duszyński) 3:09,87 , 2. Dom. republika (Feliz, Paulinová, Medinaová Venturaová, Ogando) 3:10,21, 3. USA (Stewart, Ellisová, Whitneyová, Norwood) 3:10,22, 4. Nizozemsko 3:10,36, 5. Belgie 3:11,51, 6. Británie 3:12,07, 7. Jamajka 3:14,95, 8. Irsko 3:15,04.
Rozběhy a kvalifikace:
Muži:
100 m (vítr +0,6 m/s): 1. De Grasse (Kan.) 9,91, 800 m: 1. Rotich (Keňa) 1:43,75, tyč: 1. Lita Baehre (Něm.) a Nilsen (USA) oba 575, dálka: 1. Echevarría (Kuba) 850.
Ženy:
100 m př. (+0,3): 1. Camachová-Quinnová (Portor.) 12,41, 400 m př.: 1. Muhammadová 53,97, disk: 1. Allmanová (obě USA) 66,42.
Semifinále:
100 m (+0,3): 1. Fraserová-Pryceová (Jam.) 10,73, 800 m: 1. Muová (USA) 1:58,07.
Badminton:
Muži:
Čtyřhra:
Finále: Li Jang, Wang Č'Lin (Tchaj-wan) - Li Ťün-chuej, Liou Jü-čchen (Čína) 2:0 (18, 12),
o 3. místo: Chia, Soh (Malaj.) - Ahsan, Setiawan (Indon.) 2:1 (-17, 17, 14).
Dvouhra - čtvrtfinále:
Cordon (Guat.) - Ho Kwang-hi (Korea) 2:0 (13, 18), Axelsen (Dán.) - Š' Jü-čchi (Čína) 2:0 (13, 13), Ginting (Indon.) - Antonsen (Dán.) 2:1 (18, -15, 18), Čchen Lung (Čína) - Čchou Tchien-čchen (Tchaj-wan) 2:1 (14, -9, 14).
Ženy:
Dvouhra - semifinále:
Čchen Jü-fej - Che Ping-ťiao (obě Čína) 2:1 (16, -13, 12), Tchaj C'-Jing (Tchaj-wan) - Pusarlaová (Indie) 2:0 (18, 12).
Čtyřhra - semifinále:
Poliiová, Rahayuová (Indon.) - I So-hi, Sin Sung-čchan (Korea) 2:0 (19, 17), Čchen Čching-čchen, Ťia I-fan (Čína) - Kim So-jong, Kong Hi-jong (Korea) 2:0 (15, 11).
Baseball:
Muži:
Skupina A:
Japonsko - Mexiko 4:7.
Konečná tabulka:
1. | Japonsko | 2 | 2 | 0 | 100 |
2. | Dominikánská republika | 2 | 1 | 1 | 50,0 |
3. | Mexiko | 2 | 0 | 2 | 0 |
Skupina B:
USA - Jižní Korea 4:2.
Konečná tabulka:
1. | USA | 2 | 2 | 0 | 100 |
2. | Korea | 2 | 1 | 1 | 50,0 |
3. | Izrael | 2 | 0 | 2 | 0 |
Basketbal:
Muži:
Skupina A:
ČR - USA 84:119 (18:25, 43:47, 60:82)
Body ČR: Schilb 17, Balvín 15, Veselý 13, Satoranský 12, Jelínek, Palyza oba 7, Auda 6, Sehnal 5, Bohačík 2, Peterka, Šiřina, Vyoral všichni 0.
Nejvíce bodů USA: Tatum 27, Durant 23, LaVine 13.
Fauly: 14:17. Trestné hody: 13/8 - 12/9. Trojky: 8:20. Doskoky: 29:36.
Írán - Francie 62:79 (17:22, 27:46, 47:62)
Nejvíce bodů: Haddádí 18, Kazemí a Jakchalí oba 11 - Heurtel 16, Luwawu Cabarrot 12, De Colo a Poirier po 10.
Konečná tabulka:
1. | Francie | 3 | 3 | 0 | 259:215 | 6 |
2. | USA | 3 | 2 | 1 | 315:233 | 5 |
3. | ČR | 3 | 1 | 2 | 245:294 | 4 |
4. | Írán | 3 | 0 | 3 | 206:283 | 3 |
Skupina B:
Itálie - Nigérie 80:71 (29:17, 40:39, 56:63), Austrálie - Německo 89:76 (18:22, 44:40, 66:59).
Konečná tabulka:
1. | Austrálie | 3 | 3 | 0 | 259:226 | 6 |
2. | Itálie | 3 | 2 | 1 | 255:239 | 5 |
3. | Německo | 3 | 1 | 2 | 257:273 | 4 |
4. | Nigérie | 3 | 0 | 3 | 230:263 | 3 |
Fotbal:
Muži - čtvrtfinále:
Španělsko - Pobřeží slonoviny 5:2 po prodl. (2:2, 1:1)
Branky: 90.+3, 117. a 120.+1 Mir, 30. Olmo, 98. Oyarzabal z pen. - 10. Bailly, 90.+1 Gradel.
Japonsko - Nový Zéland 0:0, na pen. 4:2
Brazílie - Egypt 1:0 (1:0)
Branka: 37. Cunha.
Korea - Mexiko 3:6 (1:3)
Branky: 20. a 51. I Tong-kjong, 90.+1 Hwang U-čo - 12. a 54. Martín, 39. z pen. a 63. Córdova, 30. Romo, 84. Aguirre.
Golf:
Muži - po 3. kole: 1. Schauffele (USA) 199 (68+63+68), 2. Macujama (Jap.) 200 (69+64+67), 3. Ortiz (Mex.) 201 (65+67+69) a Casey (Brit.) 201 (67+68+66), 5. Muňoz 202 (67+69+66), McIlroy (Sev. Ir.) 202 (69+66+67), Pereira (Chile) 202 (69+65+68) a Straka (Rak.) 202 (63+71+68), ...60. Lieser (ČR) 222 (72+77+73).
Házená:
Ženy:
Skupina A:
Angola - Japonsko 28:25 (15:13), Černá Hora - Jižní Korea 28:26 (13:11), Norsko - Nizozemsko 29:27 (16:13).
Tabulka:
1. | Norsko | 4 | 4 | 0 | 0 | 133:98 | 8 |
2. | Nizozemsko | 4 | 3 | 0 | 1 | 139:114 | 6 |
3. | Černá Hora | 4 | 2 | 0 | 2 | 110:112 | 4 |
4. | Japonsko | 4 | 1 | 0 | 3 | 99:113 | 2 |
5. | Jižní Korea | 4 | 1 | 0 | 3 | 116:134 | 2 |
6. | Angola | 4 | 1 | 0 | 3 | 99:125 | 2 |
Skupina B:
Rusko - Francie 28:27 (15:17), Brazílie - Švédsko 31:34 (13:15), Maďarsko - Španělsko 29:25 (14:11).
Tabulka:
1. | Švédsko | 4 | 3 | 1 | 0 | 129:107 | 7 |
2. | Rusko | 4 | 2 | 1 | 1 | 114:118 | 5 |
3. | Španělsko | 4 | 2 | 0 | 2 | 104:108 | 4 |
4. | Brazílie | 4 | 1 | 1 | 2 | 111:112 | 3 |
5. | Francie | 4 | 1 | 1 | 2 | 110:113 | 3 |
6. | Maďarsko | 4 | 1 | 0 | 3 | 116:126 | 2 |
Jachting - RS:X:
Muži: 1. Badloe (Niz.) 37, 2. Goyard (Fr.) 74, 3. Pi Kchun (Čína) 75, 4. Cohen (Izr.) 76, 5. Camboni (It.) 76, 6. Myszka (Pol.) 79, 7. Squires (Brit.) 82, 8. Sanz Lanz (Švýc.) 100.
Ženy: 1. Lu Jün-siou (Čína) 36 b., 2. Piconová (Fr.) 38, 3. Wilsonová (Brit.) 38, 4. Maggettiová (It.) 66, 5. De Geusová (Niz.) 72, 6. Spychaková (Izr.) 85, 7. Buhlová-Hansenová (Dán.) 93, 8. Hei Man H V Chan (Hong.) 95.
Judo - smíšená družstva:
1. Francie, 2. Japonsko, 3. Německo a Izrael, 5. Nizozemsko a Rusko, 7. Mongolsko a Brazílie.
Lukostřelba:
Muži:
Finále: Gazoz (Tur.) - Nespoli (It.) 6:4,
o 3. místo: Furukawa (Jap.) - Tchang Čch'-čchun (Tchaj-wan) 7:3,
další pořadí: 5. Unruh (Něm.) a Kim U-čin (Korea), 7. Ellison (USA), 8. Li Ťia-lun (Čína).
Pozemní hokej:
Ženy:
Skupina A:
Indie - JAR 4:3 (2:2), Německo - Nizozemsko 1:3 (1:2), Irsko - Velká Británie 0:2 (0:1).
Konečná tabulka:
1. | Nizozemsko | 5 | 5 | 0 | 0 | 18:2 | 15 |
2. | Německo | 5 | 4 | 0 | 1 | 13:7 | 12 |
3. | Velká Británie | 5 | 3 | 0 | 2 | 11:5 | 9 |
4. | Indie | 5 | 2 | 0 | 3 | 7:14 | 6 |
5. | Irsko | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:11 | 3 |
6. | JAR | 5 | 0 | 0 | 5 | 5:19 | 0 |
Skupina B:
Čína - Nový Zéland 3:2 (1:1), Japonsko - Španělsko 1:4 (1:1), Argentina - Austrálie 0:2 (0:0).
Konečná tabulka:
1. | Austrálie | 5 | 5 | 0 | 0 | 13:1 | 15 |
2. | Španělsko | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:8 | 9 |
3. | Argentina | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:8 | 9 |
4. | Nový Zéland | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:7 | 6 |
5. | Čína | 5 | 2 | 0 | 3 | 9:16 | 6 |
6. | Japonsko | 5 | 0 | 0 | 5 | 6:13 | 0 |
Ragby:
Ženy:
Finále: Nový Zéland - Francie 26:12 (19:5),
o 3. místo: Fidži - Velká Británie 21:12 (14:5),
o 5. místo: Austrálie - USA 17:7 (10:0),
o 7. místo: Čína - Rusko 22:10 (7:10),
o 9. místo: Kanada - Keňa 24:10 (12:5),
o 11. místo: Brazílie - Japonsko 21:12 (14:12).
Semifinále: Nový Zéland - Fidži 22:17 po prodl. (5:7, 17:17), Británie - Francie 19:26 (12:21),
o 5. až 8. místo: Rusko - Austrálie 7:35 (7:14), USA - Čína 33:14 (21:7).
Sportovní gymnastika - skoky na trampolíně:
Muži:
1. Litvinovič (Běl.) 61,725 b., 2. Tung Tung (Čína) 61,235, 3. Schmidt (N. Zél.) 60,675, 4. Gončarov (Běl.) 60,565, 5. Ušakov 59,600, 6. Judin (oba Rus.) 58,235, 7. Kiši (Jap.) 57,815, 8. Clarke (Austr.) 24,955.
Sportovní střelba:
Ženy:
Sportovní malorážka 3x40: 1. Christenová (Švýc.) 463,9, 2. Zykovová 461,9, 3. Karimovová (obě Rus.), 4. Duestadová (Nor.), 5. Maddalenová (USA), 6. Beerová (Něm.), 7. Dvoršaková (Slovin.), 8. Arsovičová (Srb.), ...v kvalifikaci 24. Šarounová (ČR).
Smíšená družstva:
Trap:
Finále: Fernández, Gálvezová (Šp.) - Berti, Perilliová (San Mar.) 41:40,
o 3. místo: Burrows, Bernauová (USA) - Varga, Rehák Štefečeková (SR) 42:42, v rozstřelu 3:2.
Další pořadí: 5. Ojama, Nakajamová (Jap.), 6. Grice, Smithová, 7. Willett, Scanlanová (všichni Austr.), 8. Kovačócy, Špotáková (SR).
Šerm:
Ženy - šavle družstva:
Finále: Rusko (Nikitinová, Pozdňakovová, Veliká, Ševelevová) - Francie (Balzerová, Berderová, Brunetová, Lembachová) 45:41,
o 3. místo: Korea (Kim Či-jon, So Či-jon, Jun Či-so) - Itálie 45:42,
další pořadí: 5. Japonsko, 6. USA, 7. Čína, 8. Maďarsko.
Tenis:
Muži:
Dvouhra - o 3. místo:
Carreňo (6-Šp.) - Djokovič (1-Srb.) 6:4, 6:7 (6:8), 6:3.
Ženy:
Dvouhra - finále:
Bencicová (9-Švýc.) - Vondroušová (ČR) 7:5, 2:6, 6:3.
O 3. místo:
Svitolinová (4-Ukr.) - Rybakinová (15-Kaz.) 1:6, 7:6 (7:5), 6:4.
Čtyřhra - o 3. místo:
Pigossiová, Stefaniová (Braz.) - Kuděrmětovová, Vesninová (Rus.) 4:6, 6:4, 11:9.
Smíšená čtyřhra - o 3. místo:
Bartyová, Peers (Austr.) - Stojanovičová, Djokovič (Srb.) bez boje.
Vodní pólo:
Muži:
Skupina A:
USA - Maďarsko 8:11 (1:2, 3:3, 0:3, 4:3), Itálie - Japonsko 16:8 (5:0, 3:3, 3:1, 5:4), JAR - Řecko 5:28 (1:7, 2:5, 1:7, 1:9).
Tabulka:
1. | Itálie | 4 | 3 | 1 | 0 | 55:27 | 7 |
2. | Řecko | 4 | 3 | 1 | 0 | 54:29 | 7 |
3. | Maďarsko | 4 | 3 | 0 | 1 | 59:30 | 6 |
4. | USA | 4 | 2 | 0 | 2 | 54:39 | 4 |
5. | Japonsko | 4 | 0 | 0 | 4 | 41:57 | 0 |
6. | JAR | 4 | 0 | 0 | 4 | 11:92 | 0 |
Skupina B:
Černá Hora - Kazachstán 19:12 (5:3, 6:3, 3:3, 5:3), Austrálie - Španělsko 5:16 (2:4, 1:4, 2:5, 0:3), Chorvatsko - Srbsko 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 4:4).
Tabulka:
1. | Španělsko | 4 | 4 | 0 | 0 | 53:27 | 8 |
2. | Chorvatsko | 4 | 3 | 0 | 1 | 58:38 | 6 |
3. | Srbsko | 4 | 2 | 0 | 2 | 57:40 | 4 |
4. | Černá Hora | 4 | 2 | 0 | 2 | 48:43 | 4 |
5. | Austrálie | 4 | 1 | 0 | 3 | 34:53 | 2 |
6. | Kazachstán | 4 | 0 | 0 | 4 | 28:77 | 0 |
Plážový volejbal:
Muži:
Skupina B:
Krasilnikov, Stojanovskij (2-Rus.) - Perušič, Schweiner (11-ČR) 2:1 (-19, 13, 8), Gaxiola, Rubio (23-Mex.) - Plavinš, Točs (14-Lot.) 2:0 (18, 16),
Konečná tabulka:
1. | Krasilnikov, Stojanovskij | 3 | 2 | 1 | 5:4 | 5 |
2. | Plavinš, Točs | 3 | 2 | 1 | 4:3 | 5 |
3. | Gaxiola, Rubio | 3 | 1 | 2 | 4:4 | 4 |
4. | Perušič, Schweiner | 3 | 1 | 2 | 3:5 | 4 |
Volejbal:
Ženy:
Skupina A:
Dominikánská republika - Keňa 3:0 (19, 18, 10), Srbsko - Brazílie 1:3 (-20, -16, 23, -19), Japonsko - Jižní Korea 2:3 (-19, 19, -22, 15, -14).
Tabulka:
1. | Brazílie | 4 | 4 | 0 | 12:3 | 359:281 | 11 |
2. | Srbsko | 4 | 3 | 1 | 10:3 | 306:263 | 9 |
3. | Jižní Korea | 4 | 3 | 1 | 9:7 | 324:340 | 7 |
4. | Dominikánská republika | 4 | 1 | 3 | 7:9 | 317:329 | 5 |
5. | Japonsko | 4 | 1 | 3 | 5:9 | 301:301 | 4 |
6. | Keňa | 4 | 0 | 4 | 0:12 | 208:301 | 0 |
Skupina B:
USA - Rusko 0:3 (-20, -12, -19), Argentina - Turecko 0:3 (-23, -20, -18), Čína - Itálie 3:0 (21, 20, 24).
Tabulka:
1. | Itálie | 4 | 3 | 1 | 9:4 | 313:266 | 9 |
2. | Rusko | 4 | 3 | 1 | 9:5 | 316:277 | 8 |
3. | USA | 4 | 3 | 1 | 9:5 | 307:305 | 8 |
4. | Turecko | 4 | 2 | 2 | 9:6 | 333:310 | 7 |
5. | Čína | 4 | 1 | 3 | 5:9 | 299:329 | 4 |
6. | Argentina | 4 | 0 | 4 | 0:12 | 219:300 | 0 |
Vzpírání:
Muži:
Do 81 kg: 1. Lü Siao-ťün (Čína) 374 kg (trh 170 + nadhoz 204), 2. Bonnat (Dom. rep.) 367 (163+204), 3. Pizzolato (It.) 365 (165+200), 4. Maurus (USA) 361 (161+200), 5. Rodallegas (Kol.) 359 (163+196), 6. Suharevs (Lot.) 358 (163+195), 7. Müller (Něm.) 354 (159+195), 8. Mata (Šp.) 347 (158+189).
Do 96 kg: 1. El-Bach (Katar) 402 (177+225), 2. Vallenilla (Ven.) 387 (177+210), 3. Plesnoj (Gruz.) 387 387 (177+210), 4. Santavy (Kan.) 386 (178+208), 5. Chen Po-Jen (Tchaj-wan) 381 (176+205), 6. Rasulbekov (Kyrg.) 374 (166+208), 7. Adamus (Pol.) 360 (163+197), 8. Ju Tong-ču (Korea) 360 (160+200).