29. ledna 2021 • 09:08

Smůla pro Ledeckou, kvůli počasí jí ruší sjezd. Pojede se super-G

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
Debaty kolem Sigmy mě trápí. Saňák o přání od Jílka i požehnání od Brücknera
VŠECHNA VIDEA ZDE

Špatné počasí neumožní lyžařkám včetně Ester Ledecké odjet ani druhý trénink v Garmisch-Partenkirchenu, sobotní sjezd Světového poháru byl proto zrušen a nahradí ho superobří slalom. Informovala o tom Mezinárodní lyžařská federace.Kvůli sněhu, dešti a větru se nekonal už čtvrteční trénink. Když počasí neumožnilo lyžařkám vyjet na sjezdovku ani dnes, museli organizátoři víkendový program upravit a v Garmisch-Partenkirchenu se tak superobří slalom pojede nejen v neděli, ale také v sobotu. Oba mají začátky v 11 hodin.

„Mrzí nás to, ale zase máme radost, že se tady uskuteční alespoň ty dva závody,“ uvedl sportovní ředitel německého lyžařského svazu Wolfgang Maier.

Ledecká měla v Garmisch-Partenkirchenu absolvovat první sjezd od sobotního závodu v Crans-Montaně, kde skončila v ochranných sítích. Den po pádu, ze kterého si odnesla čtyři stehy na vnitřním rtu, nastoupila ve Švýcarsku do superobřího slalomu a obsadila 15. místo.

Odložený sjezd z Ga-Pa by se měl uskutečnit po mistrovství světa 26. února v italském Val di Fassa, kde jsou po změnách nově v programu od pátku do neděle dva sjezdy za sebou a na závěr super-G.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud