Tajná zbraň Plíškové, má u kurtu dva papíry od trenéra. Co jí píše? | iSport.cz
2. června 2017 • 16:13

Tajná zbraň Plíškové, má u kurtu dva papíry od trenéra. Co jí píše?

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před každým zápasem trenér David Kotyza sedne a krasopisně popíše dva listy papíru. Své svěřenkyni Karolíně Plíškové vymyslí k zápasu poznámky, která si tenistka podle potřeby může přečíst.Na Roland Garros turnajová dvojka vytáhla na lavičce o pauze z tašky poznámky v obou odehraných zápasech. "A vždycky, když jsem to vytáhla, tak se mi začalo dařit. Asi to budu muset vyndávat častěji," usmála se pětadvacetiletá Plíšková.

"Jednu část má technicko-taktickou a jednu mentální," prozradil Kotyza, co hráčce na "taháky" píše. "Je to takový střípek naší spolupráce," doplnil.

V utkání je na Plíškové, jestli poznámky využije. "Když si nevím rady, podívám se. Jsou tam postřehy z tréninku o mně i o soupeřce," řekla. Trenér sestavuje na každý zápas nové listy. "Věci se opakují, ale pokaždé jsou napsané trošku jinak."

Televizní záběry odhalily, jak jsou taháky úhledně napsané. Vypadají skoro jako básničky či notový zápis. "On je pečlivý, abych to přečetla," řekla Plíšková. Stejné to bude i v sobotu při utkání třetího kola proti Němce Carině Witthöftové.

Česká tenistka Karolína Plíšková se raduje z postupu do druhého kola French Open
Česká tenistka Karolína Plíšková se raduje z postupu do druhého kola French Open

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud