27. května 2022 • 13:55

Hororová Paříž. Muchová mířila do osmifinále, pak končila v slzách

Autor: jj
0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
Slavia - Baník: Jurásek krásně prostřelil Markoviče, 5:0!

PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Dva covidové případy, pád nerozehrané obhájkyně Barbory Krejčíkové v prvním kole a poslední česká zástupkyně Karolína Muchová končící ve 3. kole v slzách poté, co si poranila pravý kotník. Český horor na Roland Garros 2022 dostal výstižnou tečku. Poprvé od roku 2016 nebude mít tuzemský tenis zástupkyni v osmifinále.

Už se zdálo, že je Muchová v Paříži skoro nesmrtelná. Po dvou vítězných tiebreacích proti nasazené čtyřce Marii Sakkariové zahájila i střet s Amandou Anisimovovou zvládnutým dramatem. Nejdřív nevyužila setbol, pak v tiebreaku prohrávala už 1:5. Američanka ji na svůj druhý setbol rozebrala, ale drajv volej u sítě vyhodila do autu. Muchová nepřestávala dřít, ukořistila první sadu po 82 minutách 7:6 (7) a blížila se postupu. Ale také hned po zisku prvního dějství zamířila na ošetření do šatny. Vrátila se z ní se zavázaným levým stehnem.

To neměl být ten největší problém. Za stavu 2:2 a 15:15 ve druhém dějství se Muchová rozběhla k míči do strany, podvrkla si pravý kotník a upadla na antuku dvorce Suzanne Lenglenové. Následovalo další ošetření, tejpování kotníku, během něhož se české tenistce draly do očí slzy a hlavu schovala pod ručník. Ještě to zkoušela, vždyť tvrdí, že pro velké zápasy na velkých kurtech tenis hraje. Bojovala na jedné noze, i když se nemohla hýbat a za některými míči se jen otočila.

Druhý set ztratila 2:6, ve třetím se už i při hře rozplakala, když ztrácela 0:2. Ještě jednou se ale postavila na servis, ale neměla šanci. Od zranění kotníku prohrála všech sedm gamů, za stavu 7:6, 2:6, 0:3 duel nakonec plačíc skrečovala. „Takhle nikdo nechce vyhrát, doufám, že bude brzy v pořádku,“ řekla vítězka Anisimovová.

Tak pro český tenis skončil brutální ročník Roland Garros.

Karolína Muchová vyhrála první set, po následném pádu ale začala ztrácet a zápas skrečovala...

ONLINE PŘENOS - Roland Garros 2022
23. 5. 2022
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Karolína Plíšková Karolína Plíšková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Rafael Nadal Rafael Nadal

23. 5. 2022

Linda Nosková o zápase s Raducanuovou: "Nejhlavnější byl game na 6:5 ve druhém setu, který jsme prohrála, i když jsem vedla 15:0 i 30:15. Tam jsem udělala několik nevynucených chyb. Šla jsem do toho, hodně zbytečně jsem riskovala a to mi asi celý zápas prohrálo. Udělal jsem hodně nevynucených chyb (54), ale taky jsem měla dost winnerů (48). Takže není důvod na mé hře něco měnit.“

20:29
23. 5. 2022

Porážka, i tak velká škola pro Lindu Noskovou. Emmě Raducanuové podlehla nejmladší účastnice letošního singlu po boji 7:6, 5:7, 1:6. Z kurtu ji ale vyprovází hlasitý potlesk, zanechala skvělý dojem. "Linda hraje skvěle, míčů pálila opravdu tvrdě," chválí právě vítězka svěřenkyni Tomáše Krupy.

19:54
23. 5. 2022

Dvě hodiny odehrány, třetí set čeká. Linda Nosková pálí o sto šest (40 winnerů/42 nevynucených chyb), ale druhý set brala obezřetněji hrají Raducanuová (16 winnerů/18 nevynucených chyb) v poměru 7:5.

18:57
23. 5. 2022

Linda Nosková skvěle. Tiebreak plný odvážných a vítězných úderů zvládá a nasazené dvanáctce Emmě Raducanuové bere první set 7:6 (4). Loňská šampionka juniorky, která postoupila z kvalifikace, je při grandslamové premiéře mezi dospělými jeden set od první výhry v hlavví soutěži. A že by to byla VÝHRA.