Nadal na US Open hladce postoupil. Ve čtyřhře jde dál i Strýcová

0
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Španělský tenista Rafael Nadal postoupil hladce do osmifinále grandslamového US Open. Druhý hráč světa zdolal 6:3, 6:4 a 6:2 Korejce Čong Hjona a v New Yorku oslavil šedesátý vítězný zápas. Dál jde v ženské čtyřhře i Barbora Strýcová s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej. Dnes si v New Yorku poradily s Polkami Magdou Linetteovou a Igou Šwiatekovou 6:4, 7:6.

"Snažím se hrát agresivněji, abych netrávil na kurtu tolik času, a hraju méně turnajů. Už mi není pětadvacet a teď jsem rád, že jsem tady zase v osmifinále. Tenhle kurt je nádherný, není nikde jinde na světě," řekl Nadal na kurtu Arhura Ashe.

Nadal potřeboval k postupu dvě hodiny a soupeři nepovolil ani jeden brejkbol. "Když je zdravý, tak je nebezpečný. Hrál loni semifinále Australian Open a teď se vrací po zranění. Sám vím, jak je to těžké," řekl Nadal o soupeři.

Trojnásobný vítěz turnaje odehrál ve třech kolech dva zápasy, z druhého postoupil bez boje. Ještě neztratil ani set. V pondělí narazí na Chorvata Marina Čiliče, nebo domácího Johna Isnera. "Mám před sebou těžkého soupeře," uvedl Nadal.

Wimbledonské vítězky Strýcová a Sie Šu-wej vyhrály na grandslamu osmý zápas v řadě. V New Yorku druhé nasazené hráčky zdolaly Polky za hodinu a čtyřicet minut. Strýcová zvýšila své naděje, že po US Open uhájí pozici deblové jedničky před Francouzkou Kristinou Mladenovicovou a Maďarkou Tímeou Babosovou.

Se soutěží se ve druhém kole rozloučili američtí mladíci s českými kořeny Martin Damm junior a Toby Kodat. S vítězi letošního Roland Garros Kevinem Krawietzem a Andreasem Miesem z Německa prohráli po setech 2:6 a 5:7.

Výsledky tenisového US Open:

Mužská dvouhra - 3. kolo

Nadal (2-Šp.) - Čong Hjon (Korea) 6:3, 6:4, 6:2,
Andújar (Šp.) - Bublik (Kaz.) 6:4, 6:3, 6:2.

Vekičová (23-Chorv.) - Putincevová (Kaz.) 6:4, 6:1,
Ahnová (USA) - Ostapenková (Lot.) 6:3, 7:5.

Ženská čtyřhra - 2. kolo:

Strýcová, Sie Šu-wej (2-ČR/Tchaj-wan) - Linetteová, Šwiateková (Pol.) 6:4, 7:6 (7:4).