To je ode mě z tohoto zápasu vše. Těším se na Vás u dalšího online přenosu.
Zápas je u konce! Rijeka poráží díky hattricku Andreje Kramariće Feyenoord 3:1 a domácí příznivci mohou slavit. Rijeka se dočkala první výhry ve skupinové fázi letošní Evropské ligy a rázně se vrací do hry o postup.
90+3
90+3
Domácí z rohu nezahrozili, ale to jim v této fázi zápasu už nejspíš nemusí příliš vadit.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty a Rijeka bude nyní zahrávat rohový kop.
90
Je tu poslední minuta normální hrací doby a s Feyenoordem to už vypadá špatně. Hostům se v závěru zápasu nedaří vytvořit si nějakou herní převahu.
89
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Moisés, přichází Ivan Krstanović.
86
Domácím se daří držet míč dál od vlastní brány a čas jim nyní jasně hraje do karet.
84
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Vedran Jugovic, přichází Zoran Kvržić.
82
Steenvoorden (FEY) trefuje po Toornstrově přímém kopu brankovou konstrukci! Hosté byli nyní opravdu kousíček od kontaktního gólu.
80
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Colin Kazim Richards, přichází Mitchell Te Vrede.
80
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Elvis Manu, přichází Boetius Jean Paul.
80
El Ahmadi se 15 metrů před bránou opřel do Toornstrovy přihrávky a jeho střela prosvištěla těsně vedle tyče!
79
V Rijece nyní panuje skvělá atmosféra, kterou na zaplněném stadionu vytváří spokojení domácí příznivci.
78
Feyenoord už to nyní bude mít hodně těžké. Uvidíme, zda se hostům ještě podaří vrátit do zápasu.
77
Žlutou kartu dostává Mato Jajalo (HNK Rijeka).
76
Rijeka právě vstřelila branku!
Penalty se ujal ANDREJ KRAMARIĆ, který střelou k tyči dovršuje svůj dnešní hattrick!
74
Penalta pro Rijeku! Kramarič byl sražen při přebírání přihrávky v pokutovém území a rozhodčí nejprve nechal pokračovat ve hře, ale po konzultaci s kolegou ukázal na značku pokutového kopu.
71
To už ale nyní opět neplatí! Vargić poslal od vlastní brány dlouhý odkop za obranu, kam si zaběhl ANDREJ KRAMARIĆ, který přeloboval vybíhajícího Vermeera a poslal Rijeku opět do vedení.
69
Během tří minut padlo na obou stranách po jedné brance a zápas nyní vlastně pokračuje opět "od nuly".
68
Žlutou kartu dostává Marin Leovac (HNK Rijeka).
66
Feyenoord právě vstřelil branku!
Hosté rychle odpovídají! JENS TOORNSTRA si vzal na starosti přímý kop přibližně z 22 metrů a krásně zakroutil míč do šibenice Vargićovy brány.
65
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Marko Lešković, přichází Miral Samardžić.
63
Leovac si krásně narazil míč ve vápně a poté přihrál na druhou stranu úplně volnému ANDREJI KRAMARIĆOVI, pro kterého nebylo problémem dopravit zblízka míč do brány.
61
Hosté zahrávali rohový kop a před bránou se v krkolomné pozici opřel do míče Manu, jehož rána šla hodně nad.
59
O chvíli později se hosté provinili útočným faulem a míče se ujmou domácí.
58
Nelom se snažil z levé strany odcentrovat před bránu, ale trefil jen bránícího hráče Rijeky.
55
Manu (FEY) dostal skvělou přihrávku mezi obránce, ale z hranice vápna minul Vargićovu bránu!
55
Tomečka vypálil zpoza šestnáctky, ale jeho přízemní rána prolétla jen vedle vzdálenější tyče Vermeerovy brány.
54
Nebezpečný centr ze standardy domácího týmu nakonec prodloužil jeden z obránců na rohový kop.
53
Žlutou kartu dostává Miguel Nelom (Feyenoord Rotterdam).
52
Hra se teď uklidnila a míč se pohybuje ve středu hřiště.
49
Toornstra přihrál na pravou stranu Manuovi, kterému v dobré pozici střela vůbec nesedla a Vargić nemusel zasahovat. Feyenoord vstoupil do druhého poločasu aktivně.
48
Následný rohový kop hostů nic zajímavého nepřinesl.
47
Toornstra (FEY) se od pravé postranní čáry opřel do míče a Vargić nakonec musel vyrazit míč mířící pod břevno.
46
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Luke Wilkshire, přichází Rick Karsdorp.
46
První poločas je za námi. Do 30. minuty byl více u míče Feyenoord, který však nebyl příliš nebezpečný směrem dopředu. V posledních patnácti minutách byli jednoznačně lepší domácí, kteří drželi míč téměř neustále na útočné polovině a dokázali si vytvořit obrovskou šanci, která však zůstala nevyužítá. O poločase je tedy stav zápasu bezbrankový. Druhá půle začne přibližně ve 20:01.
45
44
Domácí jsou přibližně od 30. minuty jednoznačně lepší a Feyenoord se nyní jen brání.
42
Následný rohový kop hostující bránu nijak neohrozil.
41
Obrovská šance Rijeky! Kramaričova nebezpečná přihrávka proletěla hostujícím vápnem až na druhou stranu, odkud domácí poslali balón zpátky do šestnáctky na Jugoviče, který přihrál z první na malé vápno Tomečakovi, kterého v obrovské šanci vychytal Vermeer!
39
Domácí teď zahrozili z llevé strany, kde těsně před čárou přihrával do vápna Kramarič, pro jehož přihrávku se natáhl brankář Vermeer.
37
Čas rychle utíká a pomalu se blíží poslední minuty prvního poločasu, ve kterém se možná žádného gólu nedočkáme. Předváděná hra tomu zatím odpovídá.
34
Domácí teď pořádně motali hlavy hostující obraně, která musela ve vápně blokovat jednu nebezpečnou přihrávku za druhou. Celá akce nakonec skončila pohodovým zákrokem Vermeera proti přízemní střele Sharbiniho.
32
Žlutou kartu dostává Luke Wilkshire (Feyenoord Rotterdam).
32
V posledních minutách se karta trochu obrací a u míče je více Rijeka, která se teď snaží o kombinační hru na útočné polovině.
30
Domácí se přízemní kombinací dostali až do hostující šestnáctky, kde jeden z obránců odkopl míč před vápno k Tomečakovi, který zkusil vypálit, ale jeho přízemní pokus mířil přímo na Vermeera.
29
V deštivém počasí na stadionu v Rijece zatím není k vidění příliš mnoho zajímavého. Feyenoord často zdlouhavě kombinuje na vlastní polovině, což tempu hry příliš neprospívá.
27
Ani tentokrát však Feyenoord nevymyslel z rohu nic nebezpečného.
26
Manu se opět snažil uvolnit na levé straně vápna a nakonec z toho vytěžil alespoň rohový kop.
25
Cvijanovič fauloval na polovině hřiště a rozhodčí mu rázně domlouvá. U míče zůstane Feyenoord.
23
Hosté jsou mnohem častěji u míče, ale jejich hra je celkem bez nápadu. Rijeka pozorně brání na svojí polovině.
21
Domácí teď dostali míč až do hostujícího vápna, kde však nakonec obránci Feyenoordu nepustili útočící hráče do zakončení.
19
Jugovič (HNK) se snažil dohnat dlouhou přihrávku před bránu, ale Vermeer dobře vyběhl a byl u balónu dříve.
18
Hostující Toornstra zahrával rohový kop, který ze vzduchu bez potíží sebral domácí brankář.
16
Manu (FEY) se rozběhl s míčem na levé straně vápna a střelou z úhlu překonal Vargiće, jehož však před brankovou čárou nahradil obránce Mitrovič, který odkopl míč mířící do brány!
14
Immers hledal přihrávkou do vápna nabíhající spoluhráče, ale míč zblokovala domácí obrana. Hosté trpělivě kombinují a snaží se najít cestičku k Vargićově bráně.
12
Hosté se snaží kombinovat, ale zatím si neví rady se zhuštěnou obranou domácích. Rijeka se při zisku míče snaží hlavně o dlouhé nakopávané balóny, kterým však většinou chybí přesnost.
10
Hosté jsou více na míči, ale hra zatím nemá moc velké tempo a hraje se hlavně ve středu hřiště.
8
Kramarič přebíral na pravé straně dlouhou přihrávku za obranu, ale rozhodčí si všimli, že stál v době přihrávky v ofsajdu.
5
Z následného rohu hosté nezahrozili a míč skončil v zámezí. Odkopávat bude Vargić.
4
Immers (FEY) přihrál do vápna nabíhajícímu Manuovi, jehož střelu z úhlu vyrazil Vargić na rohový kop.
2
Domácí rychle rozehráli po faulu na polovině hřiště a následný centr do vápna propadl až k Jugovičovi, který vypálil z halfvoleje do boční sítě.
1

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac – Jugovic, Jajalo, Cvijanovič, Sharbini (C) – Moisés, Kramarić.
Náhradníci: Prskalo – Samardžić, Vešović, Močinič, Kvržić, Zlomislić, Krstanović.

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Steenvoorden, Kongolo, Nelom, Wilkshire – Immers – Toornstra, El Ahmadi, Clasie (C), Manu – Richards.
Náhradníci: Mulder – Boulahrouz, Trindade de Vilhena, Karsdorp, Jean Paul, Basaçikoglu, Te Vrede.

Rozhodčí: T. Hagen (NOR) – D. Nebben (NOR), J. Engan (NOR).
Zdravím všechny fotbalové příznivce! Ve skupině G Evropské ligy dnes přivítá chorvatská HNK Rijeka na svém hřišti nizozemský Feyenoord Rotterdam. Rijeka má po dvou odehraných zápasech jeden bod za domácí remízu 2:2 se Sevillou a zatím uzavírá tabulku skupiny. Feyenoord má na svém kontě tři body, jelikož na prohru v Seville dokázal odpovědět domácí výhrou nad Standardem Lutych. Pro oba týmy je dnešní zápas velice důležitý a výsledek by mohl mít velký vliv na jejich postupové šance. Utkání můžete sledovat od 19:00 prostřednictvím našeho textového online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.