Sporting Lisabon v prvním poločase třemi góly odpověděl na úvodní gól z páté minuty v podání Marquse Maicóna, když se postupně prosadili Fredy Montero, Bryan Ruiz a Gelson Martins, který těsně před přestávkou zvyšoval na 3:1. Po téměř hodině hry navýšil vedení portugalského klubu po rychlém protiútoku Matheus Pereira. Lokomotiv prohrával o tři branky a ještě se snažil se zápasem něco udělat, kromě gólu střídajícího Alexeje Mirančuka už se ale k ničemu nedostal. Sporting odehrál skvělý zápas a živí naděje na postup do vyřazovací části UEFA Europa League, o který se porve na dálku v posledním zápase právě s Lokomotivem Moskva. Konečný výsledek. Lokomotiv Moskva 2 Sporting Lisabon 4.
90+3
90+2
Sporting z volného přímého kopu nezahrozil a na opačné straně napřáhl k nebezpečné střele Baye Oumar Niasse, jehož střela zamířila těsně vedle Marcelovy brány!
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Dmitrij Denisov fauloval Gelsona Martinse a Sporting má k dispozici volný přímý kop ze slibné pozice.
89
Blíží se samotný závěr zápasu a hra se odehrává mezi oběma šestnáctkami.
88
Lokomotiv Moskva posílal do šestnáctky z levého křídla nebezpečný centr, hosté ho ovšem dokázali odvrátit.
87
Alespoň nějaká náplast na nepovedený výkon.
86
Lokomotiv právě vstřelil branku!
Střídající ALEXEJ MIRANČUK střílí gól a snižuje na 2:4 z pohledu Lokomotivu Moskva! Alexej Mirančuk si uprostřed šestnáctky zpracoval vysoký míč z kopačky Delvina N'Dingy parádně hrudí na střelu a poté přízemní ránou propálil brankáře Marcela.
85
Sporting vybojoval rohový kop, po jeho rozehrání se ale na bližší pravé tyči k ničemu nedostal.
84
Sporting Lisabon má nahráno a nemá důvod se nikterak bezhlavě tlačit do útoku.
83
Blíží se závěr zápasu a Sporting Lisabon se nyní snaží především uklidnit hru.
82
Lokomotiv Moskva v rychlém sledu dvakrát vypálil zpoza šestnáctky a obě střely byly zablokovány.
81
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Marques Maicón, přichází Alan Kasajev.
81
Sporting Lisabon je dnes častěji faulujícím týmem, Lokomotiv ale ze standardních situací nedokázal nic vytěžit.
80
Islam Slimani spěchal za míčem a na hranici šestnáctky Lokomotivu se ho snažil vybojovat, jenže to přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.
79
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází João Mário, přichází Alberto Aquilani.
78
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Manuel Fernandes, přichází Alexej Mirančuk.
78
Dmitrij Samedov se na přední tyči po centru z levé strany parádně položil do přízemního centru, jeho následná střela ale zamířila mimo.
77
Sporting Lisabon byl zejména v prvním poločase jasně lepším týmem a zaslouženě směřuje za ziskem důležitých tří bodů.
76
Do konce zápasu zbývá necelých 15 minut plus nastavení. Sporting vede na hřišti Lokomotivu 4:1.
75
Lokomotiv Moskva se snažil na pravém křídle dostat k centru, jeho akce ale byla čistým zákrokem jednoho z hráčů Sportingu čistě zastavena.
74
João Mário se málem řítil sám na bránu, brankář Marinato Guilherme ale včas vyběhl z brány a u míče byl jako první.
73
Delvin N'Dinga byl zřejmě tím hráčem, který pálil zpoza šestnáctky. Ať už to byl ale kdokoliv, tak jeho diagonální střela zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
72
Sporting se vydal směrem vpřed a jeho útočnou akci zastavil útočný faul.
71
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Fredy Montero, přichází Islam Slimani.
70
Lokomotiv Moskva se dostal do útoku, který po centru z pravé strany zastavil ofsajd.
69
Fredy Montero na levé straně šestnáctky napřáhl k prudké střele, která směřovala přesně do levého horního rohu, nakonec se ale od levé tyče odrazila zpět do hry!
68
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází André Martins.
67
DRŽENÍ MÍČE

Lokomotiv Moskva 47% Sporting Lisabon 53%
66
Dmitrij Samedov napřáhl z volného přímého kopu k pěkné táhlé střele pravačkou a míč z jeho kopačky zamířil těsně vedle levé tyče!
65
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Dmitrij Tarasov, přichází Alexandr Kolomejcev.
64
Lokomotiv Moskva připravil první střídání.
63
Matheus Pereira napřáhl ze střední vzdálenosti k táhlé střele, která zamířila zhruba dva metry nad.
62
Sporting je při chuti a snaží se vstřelit další gól.
61
Výkony Sportingu Lisabon jsou jako na houpačce, dnes se ale jeho hra přehoupla na tu lepší stranu.
60
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
MATHEUS PEREIRA dostal krásnou přihrávku do běhu od Gelsona Martinse, po které běžel sám na bránu, a poté mezi nohama vybíhajícího brankáře Marinata Guilhermeho poslal míč do sítě!! Další parádní akce a krásně sehraný protiútok, po kterém Sporting Lisabon vede v Moskvě už 4:1.
59
Sporting Lisabon připravuje první střídání.
58
Dmitrij Samedov na opačné straně mohl rozehrávat rohový kop a po jeho centru na vzdálenější levou tyč hlavičkoval mimo Taras Michalik.
57
Gelson Martins si na pravé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku svého spoluhráče a poté z nulového úhlu ještě dokázal odcentrovat, a málem z toho byl gól! Brankář Marinato Guilherme se ale nachytat nenechal a jeho střílený centr vyrazil na rohový kop!
56
Pasivní hra je cestou do pekel a Sporting by se měl snažit vydávat směrem dopředu.
55
Lokomotiv Moskva úplně otočil hru a nyní je Sporting tím týmem, který se pouze brání a čeká, s čím soupeř přijde.
54
Vzápětí napřáhl na pravé straně šestnáctky k přízemní diagonální střele Marques Maicón, jeho pokus ale zamířil mimo.
53
Baye Oumar Niasse orazítkoval břevno! Manuel Fernandes z pravé straně šestnáctky přenesl hru doleva přízemním centrem na Bayeho Oumara Niasseho, který ve skluzu dokázal zakončit a jeho následná diagonální střela směřující do pravého horního rohu skončila na břevnu.
52
Lokomotiv byl během prvního poločasu příliš pasivní a těsně před stávkou za to byl dvěma góly potrestán.
52
Lokomotiv Moskva po přestávce ožil a prezentuje se na rozdíl od prvního poločasu ofenzivním fotbalem.
51
Baye Oumar Niasse se po krásné kolmé přihrávce do šestnáctky řítil sám na bránu, jeho postup vpřed ale zastavil ofsajd, který nebyl a rozhodčí nyní pochybili.
50
Adrien Silva to na pravé straně přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.
49
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složením, v jakém zápas zahájily.
48
Jeden z hostujících fotbalistů byl ale na pravém křídle sám a z následné akce Sportingu nebylo nic.
47
Lokomotiv Moskva vybojoval na levém křídle autové vhazování, jenže po nepřesné přihrávce mohl po rychlém protiútoku zahrozit Sporting.
46
Lokomotv Moskva se pokusil na soupeře vlétnou zostra, jeho útočnou akci ale zastavil ofsajd.
46
Fotbalisté obou týmů vybíhají z útrob Stadionu Lokomotiv zpět na hrací plochu a druhý poločas bude moci brzy začít. Sporting Lisabon vede 3:1.
Lokomotiv Moskva zaskočil Sporting Lisabon rychlým gólem, o který se již v páté minutě postaral Marques Maicón. Sporting Lisabon se ale nerozsypal a naopak svého soupeře jasně přehrával. Odměnou mu byl po čtvrthodině hry od inkasovaného gólu vyrovnávací gól Fredyho Montera, na který sedm minut před koncem prvního poločasu navázal po krásné kombinaci Bryan Ruiz a dílo zkázy pro domácí Lokomotiv poté dokonal Gelson Martins. Skóre po prvním poločase. Lokomotiv Moskva 1 Sporting Lisabon 3.
45
44
Sporting Lisabon naprosto dominuje a Lokomotiv Moskva už si přeje, aby byl konec prvního poločasu.
43
GELSON MARTINS střílí gól a Sporting vede krátce před koncem prvího poločasu 3:1!! Fredy Montero poslal krásnou kolmou přihrávkou do samostatného úniku Gelsona Martinese, který přízemní střelou mezi nohama vybíhajícího brankáře Marinata Guilhermeho poslal míč do sítě.
42
STŘELY NA BRÁNU

Lokomotiv Moskva 1 Sporting Lisabon 5
41
Sporting skvěle odcentroval z levého křídla a na přední tyči se dostal k hlavičce Bryan Ruiz, který mohl vstřelit během pár okamžiků druhý gól, jeho pokus ale zamířil těsně vedle levého horního rohu!
40
Lokomotiv Moskva vyrazil po pravém křídle do rychlého protiútoku, ten ale žádné nebezpečí nepřinesl.
39
Sporting Lisabon parádně kombinuje a nutno říci, že vývoj zápasu otočil zcela po zásluze.
38
BRYAN RUIZ zakončil nádhernou kombinační akci parádním lobem a Sporting v závěru prvního poločasu otáčí vývoj zápasu na svou stranu!! Bryan Ruiz si na levé straně šestnáctky narazil míč s Fredym Monterem a poté jemným lobem překonal vybíhajícího brankáře Marinata Guilhermeho.
38
Lokomotiv Moskva podnikal na levém křídle nebezpečnou akci, tu ale zastavil s největší pravděpodobností těsný ofsajd.
37
Lokomotiv se nyní snaží držet míč častěji na svých kopačkách, což se mu daří, jenže pouze na vlastní polovině.
36
Ewerton fauloval v blízkosti pokutového území, když svého soupeře objal jako medvěd, domácí fotbalisté ale z volného přímého kopu nezahrozili.
35
Jeden z útočníků Sportingu dobře napadal rozehrávku Lokomotivu a brankář Marinato Guilherme se ocitl pod tlakem, ten ale dokázal ustát a nakonec v klidu rozehrál.
34
Lokomotiv Moskva dnes spoléhá na rychlé protiútoky, jenže ty jsou až na jednu výjimku bezzubé.
33
Následný rohový kop nic nepřinesl a Lokomotiv Moskva zatím úspěšně brání nerozhodný stav.
32
Sporting Lisabon rozehrál další pohlednou akci a Gelson Martins po narážce se svým spoluhráčem napřáhl na levé straně šestnáctky z úhlu k prudké přízemní střele, kterou brankář Marinato Gulherme dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
31
DRŽENÍ MÍČE

Lokomotiv Moskva 33% Sporting Lisabon 67%
30
Sporting Lisabon na pravém křídle rozjel pohlednou kombinační akci, jenže následná finální přihrávka do pokutového území směřovala do ofsajdu, který byl sice těsný, pomezní rozhodčí ho ale odmával správně.
29
Bryan Ruiz napřáhl ze střední vzdálenosti k přízemní střele, ta ale byla nepřesná a zamířila vedle pravé tyče.
28
Sporting Lisabon obléhá šestnáctku Lokomotivu Moskva.
27
Lokomotiv se po delší době vydal směrem vpřed, jeho útok ale zastavila nepřesná kolmá přihrávka.
26
Lokomotiv se de facto pouze brání a čeká na to, s čím jeho soupeř přijde.
25
Hosté jsou častěji u míče a mají opravdu velkou převahu.
24
Ani druhý rohový kop Sportingu rozehraný v rychlém sledu žádné nebezpečí nepřinesl a Lokomotiv se ubránil.
23
Vitalij Denisov odvrátil míč na rohový kop, který domácí fotbalisté dokázali odvrátit a hosté si standardní situaci zopakují.
22
POČET PŘIHRÁVEK

Lokomotiv Moskva 44 Sporting Lisabon 131
21
Sporting Lisabon byl odměněn za svou aktivitu a po čtvrthodině hry dokázal na brzké vedení Lokomotivu odpověď.
20
FREDY MONTERO střílí gól a vyrovnává na 1:1!! Ricardo Esgaio skvěle odcentroval z pravého křídla a na přední tyči našel nabíhajícího Fredyho Montera, který placírkou zamířil přesně k pravé tyči.
19
Gelson Martins se ke střele nedovážil a na pravém křídle o něj vzápětí v blízkosti rohového praporku přišel.
18
Hráči portugalského týmu se snažili na levém křídle zrychlit hru kolmou přihrávkou, ta ale směřovala do ofsajdu.
17
Ze zápasu uplynulo více než patnáct minut, Lokomotiv Moskva vede nad Sportingem Lisabon 1:0.
16
Gelson Martins vybojoval pro svůj tým na pravém křídle rohový kop a vzápětí se po centru od rohového praporku snažil na hranici malého pokutového území dostat k hlavičce, jenže si ve vzdušném souboji pomohl faulem.
15
Sporting usiluje o vyrovnání a snaží se kombinovat, jenže Lokomotiv opravdu dobře brání.
14
Vitalij Denisov na opačné straně hřiště odvedl v obraně opět dobrou práci a vykoledoval si útočný faul.
13
Baye Oumar Niasse se málem řítil sám na bránu, Adrien Silva ho ale do šance v pokutovém území nepustil a navíc byl faulován.
12
Vitajil Denisov odvedl v obraně dobrou práci a odkopl míč za postranní čáru.
11
Lokomotiv odcentroval z levého křídla, v pokutovém území Sportingu ale nebyl nikdo.
10
Sporting se snaží, zatím ale jeho snaha vyznívá naprázdno.
9
Sporting Lisabon rozehrál první rohový kop v dnešním zápase na vzdálenější tyč, do zakončení se ovšem nedostal.
8
Matheus Pereira se na levé straně pokutového území pěkně uvolnil a poté napřáhl k přízemní střele, kterou brankář Marinato Guilherme u své pravé tyče vyrazil na rohový kop!
7
Hosté ale inkasovaný gól do kolen neposlal a snaží se rychle vyrovnat na 1:1.
6
Sporting Lisabon byl sice aktivnější, jenže hned z první nebezpečné akce Lokomotivu Moskva inkasoval.
5
MARQUES MAICÓN zakončil samostatný únik krásnou technickou střelou a posílá Lokomotiv do vedení!! Marques Maicón se dostal po krásné kolmé přihrávce do samostatného úniku a z levé strany šestnáctky zamířil technickou střelou přesně ke vzdálenější pravé tyči.
4
Sporting je stále častěji na míči a snaží se dostat k ohrožení brány Lokomotivu Moskva.
3
Sporting se dostal ke střele z pravé strany šestnáctky, ta ovšem byla příliš slabá a brankář Marinato Guilherme si s ní hravě poradil.
3
Sporting odcentroval po rychlé rozehrávce standardní situace z levého křídla, následný centr hostů ale domácí v pohodě odvrátili.
2
Sporting si v úvodu zápasu vytvořil územní převahu a kombinuje na polovině soupeře. Lokomotiv však dobře vyplňuje prostory.
2
Sporting Lisabon má dnes co napravovat, a pokud chce pomýšlet na postup do vyřazovací části, musí bezpodmínečně zvítězit.
1
Naldo si nekomplikoval situaci v obraně a raději si pomohl zpětnou přihrávkou na brankáře.
1
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu, jehož obstaral domácí Lokomotiv Moskva.
1
Fotbalisté obou týmů právě přicházejí na hrací plochu Stadionu Lokomotiv a po netradičním zaznění francouzské hymny, pokud jsem dobře slyšel, bude moci zápas mezi Lokomotivem a Sportingem začít.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Šiškin, Michalik, Ďurica, Vitalij Denisov – Samedov (C), Tarasov, Fernandes, N'Dinga, Maicón – Niasse.
Náhradníci: Abajev – Janbajev, Kasajev, Kolomejcev, Barinov, Alexej Mirančuk, Škuletić.

Sporting Lisabon: Marcelo – Esgaio, Ewerton, Naldo, Silva – Mário, A. Silva (C), B. Ruiz, G. Martins – Montero, Pereira.
Náhradníci: Jug – João Pereira, Figueiredo, Aquilani, A. Martins, Podence, Slimani.

Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz. Asistenti: Pau Cebrián Devís, Roberto del Palomar. Čtvrtý rozhodčí: Miguel Martínez. Brankoví rozhodčí: Javier Estrada, Alejandro Hernandez (všichni ESP).
První vzájemné střetnutí

Do úvodního zápasu hraném v Portugalsku vstoupil lépe Lokomotiv Moskva, který se již ve dvanácté minutě ujal vedení zásluhou Samedova, na jehož gól pět minut po přestávce odpověděl v dresu Sportingu Montero, ale Samedov za dalších pět minut vstřelil svůj druhý gól v zápase a sám vrátil Lokomotivu Moskva ztracené vedení zpět. Po hodině hry ho poté ještě pojistil Niasse a ruský celek zvítězil venku 3:1.
Sporting Lisabon

Ačkoliv prohra s Lokomotivem a následná remíza s Besiktasem nebyla příliš velkým překvapením, tak v posledním zápase se poté urodila velká senzace, a to když Sporting Lisabon nejprve deklasoval albánský celek Skënderbeu 5:1 a ve druhém vzájemném střetnutí na jeho hřišti poté prohrál rozdílem třídy 3:0. Sporting Lisabon pravděpodobně svého soupeře podcenil a myslel si, že se výsledek uhraje sám, což byla obrovská chyba, možná stojící postup.
FK Lokomotiv Moskva

Lokomotiv Moskva v základní skupině UEFA Europa League nepoznal chuť porážky a s osmi body se nachází na čele skupiny H, proti portugalským celkům se mu ovšem do letoška příliš nedařilo a jeho bilance proti nim po výhře v Lisabonu činí 2 výhry a 3 porážky. Lokomotiv vstoupil do základní skupiny výhrou 3:1 na hřišti Sportingu, poté vyhrál doma 2:0 nad Skënderbeu a v posledních dvou zápasech remizoval shodně 1:1 s Besiktasem, který na něj ztrácí 2 body.
Lokomotiv Moskva přivítá ve čtvrtek večer na svém hřišti Sporting Lisabon, a pokud se mu podaří navázat na vítězství z úvodního měření sil, zajistí si s předstihem postup do další fáze UEFA Europa League. Zápasem ze Stadionu Lokomotiv Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.