Liberečtí fanoušci dnes budou jistě zklamaní. Severočeši byli dnes Soluňi rovnocenným soupeřem, přesto si do tabulky nepřípíší ani bod. O výhře hostí rozhodl osm minut před koncem kapitán Athanasiadis, který rozhodl o konečné podobě výsledku.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přenosů brzy na počtenou.
90+3
90+3
O vítězství PAOKU už je zřejmě rozhodnuto. Hra se odehrává ve středu hřiště.
90+2
Na roh Slovanu se vydal i gólman Dúbravka. Soluň se ale dokázala ubránit a z rychlé brejku i zakončit. Rodrigues ale poloprázdnou branku netrefil.
90+1
Slovan se snaží rychle dosta do útoku. Hosté ale brání zuby nechty a nechtějí připustit závěrečné drama.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
89
Hovorka se mohl stát libereckým hrdinou! Po centru z pravé strany se parádně pověsil do vzduchu a přes dva bránící protihráče se dostal k hlavičce. Balon však namířil těsně nad.
88
Dlouhý aut Coufala doletěl jen na hlavu jednoho z hostující obránců, který jej odvrátil mimo pokutové území.
87
Odražený balon se dostal k Vůchovi, který neotálel a z hranice šestnáctky vypálil. Jeho rána ale skončila těsně vedle pravé tyče.
86
Tzavellas fauloval Komličenka a liberečtí fotbalisté u míče zůstanou.
85
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Stefanos Athanasiadis, přichází José Ángel Crespo.
84
Hosté se ale dokázali v poklidu ubránit. Caňas posílá míč do bezpečí.
83
Slovan už nemá co ztratit a spěchá rychle dopředu. Vůch navíc vybojoval standardní situaci.
82
PAOK právě vstřelil branku!
To je velká rána pro Liberec! I když byli domácí ve druhé půli lepším týmem, do vedení se dostává soupeř. Centr Leovaca doputoval až na hlavu STEFANOSE ATHANASIADISE, který předskočil Sýkoru a připisuje si svou druhou trefu v utkání – 1:2.
81
PAOK se přesunuje s míčem na útočnou polovinu, kde je také hostující kotel, který svůj tým mohutně povzbuzuje.
80
Mystakidis se znovu opřel do balonu a provětral Dúbravkovy rukavice. Sřela do středu branky, ale nemohla domácí gólmana ohrozit.
79
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Milan Baroš.
77
Soluň se snaží na druhé straně zahrozit. Zatím je ale až příliš daleko od branky Slovanu.
76
Slovan měl k dispozici rohový kop, po kterém se do obrovské šance dostal Komličenko! Ten ale z hranice vápna trefil pouze tyč hostující branky.
75
Hovorka se vydal na útočný výlet, který podpořil přesnou rozehrávkou do křídla na volného Coufala.
73
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Zdeněk Folprecht, přichází Ondřej Karafiát.
73
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Jevhen Šachov, přichází Mame Baba Thiam.
73
Mystakidis se dostal do zajímavého zakončení. Balon však poslal trestuhodně nad.
72
Maďarský rozhodčí má v posledních minutách plné ruce v práce. Tentokrát ukazuje žlutou kartu domácímu Bartošákovi.
71
Caňas fauloval ve středu hřiště a od rozhodčího vidí žluté napomenutí.
69
Coufal fauloval u pravého rohového praporku a ještě si se svým protivníkem něco vyříkává z očí do očí.
68
Oba týmy v posledních minutách bojují ve středu hřiště o každý míč. Hra je zatím dosti nepřesná.
67
Matosova štiplavá střela byla víc než zajímavá. Dúbravka ale předvedl jistý zásah.
66
Většina akcí Slovanu směřuje po pravé straně hřiště, kde operuje čerstvý Ekpai, který toho ale zatím příliš nepředvedl.
65
Severočeši už nejsou zdaleka tak aktivní, jak v úvodu poločasu. Hosté se začínají dostávat do hry.
64
Ekpai vyhrál souboj u pravé postranní lajny s Leovacem a Slovan bude vhazovat.
63
Trochu překvapivě se k míči postavil stoper Tzavellas, který ale trefil pouzed zeď před sebou.
62
Dúbravka musí vyhlásit pohotovost. PAOK bude mít k dispozici přímý volný kop kousek za hranicí vápna.
Dnešní utkání sleduje 8880 diváků.
61
Soluň se po dlouhé době dostalo do útoku. Na obrané polovině ale zaúřadoval Hovorka, který nepustil k míči Athanasiadise.
60
Vysoký centr Sýkory ale končí jen v místech, kde stál připravený gólman Glykos.
59
Domácí hráči i nadále aktivnější. Komličenko byl podražen Leovacem a bude z toho standardní situace z hodně slibné vzdálenosti.
58
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Djalma Campos, přichází Giannis Mystakidis.
57
Hosté se ubránili jen za cenu dlouhého odkopu na polovinu Liberce, kde bude v rozehrávce pokračovat domácí gólman Dúbravka.
56
Povedený liberecký centr proletěl celým pokutovým územím a Folprechtovi chybělo opravud málo, aby na zadní tyči usměrnil míč do sítě.
55
Bartošák byl u rohového praporku faulován a Slovan tak může opět nebezpečně zahrozit.
54
Zato Gylkos na druhé straně musel být pozorný. Centr Ekpai ale nebyl žádnou velkou hrozbou.
53
PAOK toho směrem dopředu v druhém poločase příliš nepřevedl. Gólman Dúbravka si zatím na míč vůbec nesáhl.
52
Komličenko se sice do zakončení neprotlačil, domácí ale u balonu zástanou a můžou znovu zaútočit.
51
Ta byla v permanenci až o chvilku později. Šachov byl totiž přistižen v ofsajdu.
50
Coufal při snaze o centr trefil Rodriguese do ruky. Maďarský arbitr ale opět do píšťalky nefoukl.
49
Severočeši jsou v úvodu druhého dějství rozhodně aktivnější. Zatím se hraje převážně na polovině řeckého celku.
48
Ekpai padá po souboji s Leovacem. Píšťalka rozhodčího Bognara ale zůstala němá.
47
Liberečtí začali druhý poločas hodně aktivně a Breite se dostal do zakončení. Jeho levačka ale poslal balon pouze nad branku.
46
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Daniel Bartl, přichází Ubong Moses Ekpai.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
Úvodní poločas mezi Libercem a Soluňí je minulostí. Diváci na stadionu U Nisy viděly dvě branky, po jedné na každé straně. Slovan se sice dostal bleskově do vedení po gólu Kompličenka. Řecký tým ale odpověděl po devítí minutách, kdy poločasový výsledek zařídil proměněnou penaltou Athanasiadis.
45+1
45+1
Liberec se dokázal i s menšími obtížemi ubránit. Dúbravka nakonec bude odkopávat od branky.
45
PAOK bude mít ještě v samotném závěru k dispozici rohový kop, na který už se chystá Rodrigues.
44
Kompličenko zastavil rychlou rozehrávku soupeře a od rozhodčího dostává napomenutí.
43
Bartlova technická střela nebyla špatná. Hostující gólman ale stál na správném místě a v poklidu míč chytil.
42
Severočeši budou mít v závěru poločasu dobrou šanci, jak ohrozit Glykose. Bartošák byl totiž faulován těsně za hranicí vápna.
41
Coufal se svým centrem z pravé straně neuspěl. Balon doletěl jen do míst, kde stál připravený Varela.
40
Po špané libereckém odkopu bylo v pokutovém území Liberce pořádně horko. Na poslední chvíli však sáhl po míči Folprecht a poslal jej do bezpečí.
39
Bartošákova rána z hodně ostrého úhlu skončila jen vysoko nad brankou Glykose.
38
Slovan se rychle přesunul do útoku. Kompličenko byl ale zpacifikován Matosem.
37
Rodrigues nerozehrál následný roh vůbec špatně. K hlavičce se protlačil na rohu malého vápna Tzavellas, který ale těsně přestřelil.
36
Campos pláchl po pravé straně hřiště a s míčem se dostal až do pokutového území, kde ho na poslední chvíli zastavil Hovorka.
34
Dlouhý aut Coufala doskákal jen do zámezí. Teď se liberecký pravý obránce se svými spoluhráči příliš nepochopil.
33
Breite zůstal ležet po souboji s Caňasem. Rozhodčí ale žádný faul nepíská a hra pokračuje.
32
Pěkný centr za obranu Soluně zastavuje další zvednutý praporek v ruce pomezního rozhodčího.
31
Úplně stejně si však počínal na druhé straně Coufal v souboji se stoperem Tzavellasem.
30
Bartošák si balon šikovně pokryl přes dotírajícím Camposem, který následně fauloval.
29
Hra je v posledních minutách dosti nepřesná a odehrává se převážně od vápna k vápnu. Ani jednomu týmu se nedaří dostat do zakončení.
28
Sýkora si ale nepohlídal obrannou linii soupeře a byl odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
27
Další akce severočechů buded začínat až od stopera Latky, který si bere celou rozehrávku na starost.
26
Hodně aktivní Campos si teď vybral slabší chvilku, když svůj centr poslal jen daleko do zámezí.
25
Další liberecká akce měla jepičí život. U balonu jsou znovu hráči v bílých dresech, kteří se pomalu sunou do útoku.
24
Soluň se v posledních minutách dostává čím dál častěji na polovinu svého soupeře a začíná hrozit rychlými brejky.
23
Breite adresoval až příliš pomalou přihrávku Bartlovi, který se k míči vůbec nedostal.
22
Liberečtí hráči ale nebyli u balonu dlouho. Naštěstí pro domácí Leovac nepřesně odcentroval.
21
Folprecht byl nevybíravým způsobem poslán k zemi Varelou, který dostává žlutou kartu.
20
Nepříjemný centr v liberecké šestnáctce odvracel Coufal, který poslal balon do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
19
A hosté u míče zůstanou i po nedovolém počínání Bartošáka, který "naložil" Camposovi.
18
Coufal svedl úspěšný souboj s Camposem, kterého nepustil k balonu. Hosté však budou vhazovat.
17
Slovan se snaží o rozehrávku od vlastního brankáře. Řecký tým ale presuje hodně vysoko a celou situaci soupeři jen komplikuje.
16
Liberecký gólman Dúbravka si připsal svůj první zásah po střele Rodriguese, který ale neměl gólové parametry.
15
Breite to se svým napadáním na půlící čáře až příliš přehnal, když fauloval Varelu.
14
Rodrigues rozehrál další roh Soluně. Hovorka byl ale znovu pozorný a balom poslal mimo hřiště.
13
Prvním karetím hříšníkem dnešního utkání je obránce Leovac, který nedovoleně zastavil Bartla.
13
Také řecký celek se dočkal svého prvního rohu. Ten ale v poklidu odklidil do bezpečí pohotový Hovorka.
12
Pokud o rychlou rozehrávku hostům nevyšel. Balon končí jen v zámezí a Sýkora se chystá vhazovat.
11
Severočeši drží míč na svých kopačkách a zatím trpělivě kombinují na polovině hřiště.
10
PAOK trestá chybu domácího Slovanu! Balon si na penaltový puntík postavil STEFANOS ATHANASIADIS, který nedal Dúbravkovi žádnou šanci – 1:1.
9
Sýkora uklouzl v souboji v pokutovém území a balonu se dotkl rukou. Hosté budou kopat penaltu!
8
První liberecký roh v utkání byl hodně nebezpečný. Hlavičkujícího Hovorku ale vychytal gólman Glykos.
7
Fotbalisté Soluně ale předvedli další nepřesnou rozehrávku. Jejím vyníkem je Šachov.
6
Vůch si balon špatně zpracoval a rázem o něj v souboji s Cimirotem přišel.
5
Domácí tým se s míčem přesunul na útočnou polovinu. Bartl se však provinil útočným faulem.
4
Vzdušný souboj Latka – Athanasiadis vyzněl lépe pro domácího sopera, který získal míč na svoji stranu.
3
Soluň toho zatím příliš nepředvedla. Její rozehrávka je dosti kostrbatá a nepřesná.
2
Liberecké fanoušky úvodní branka očividně povzbudila a nyní ženou svůj tým kupředu.
1
Liberec právě vstřelil branku!
Tak tohle je začátek z říše snů! Liberec se hned z první útočné akce dostává do vedení. Sýkora šikovnou přihrávkou uvolnil NIKOLAJE KOMLIČENKA, který uklidil balon přesně k tyči – 1:0.
1
Hosté z Řecka se ujali rozehrávky. Matos na nic nečeká a posílá balon na polovinu soupeře.
1
Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí Slovan v modrých dresech, hosté ze Soluně v bílých.

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Latka (C), Hovorka, Bartošák – Breite, Folprecht – Bartl, Sýkora, Vůch – Komličenko.

Náhradníci: Hladký – Karafiát, Navrátil, Marković, Ekpai, Baroš, Súkenník.

PAOK Soluň: Glykos – Matos, Varela, Tzavellas, Leovac – Cañas, Cimirot – G. Rodrigues, Šachov, Campos – Athanasiadis (C).

Náhradníci: Brkić – Baba Thiam, Charisis, Crespo, Biseswar, Mystakidis, Kitsiou.

Rozhodčí: Bognar – Varga, Buzás (všichni Maďarsko).
Dlouho se nevědělo, zda Slovan k zápasu vůbec nastoupí. Už o víkendu byl totiž zrušen zápas Liberce v Karvinné, kam tým neodcestoval kvůli zdravotní karanténě, která pro domácí skončila teprve předevčírem. Liberečtí fotbalisté si nákazu nejspíše přivezli z prvního utkání Evropské ligy v Baku. I přesto, že se tým pomalu dostává z nejhoršího, budou Slovanu chybět některé opory. Modrobílý dres nenavlékne trojlístek zraněných: Pokorný a Ševčík. Otázaníky pak visí nad Barošem, Hladkým a Coufalem.
Situace po prvním odehraném utkání je ve skupině J hodně nečitelná. Všechny čtyři týmy totiž v prvním kole dokázaly bodovat. Severočeši si odvezli bod za remízu 2:2 z Karabachu. Soluň zase uhrála bezbrankovou remízu s italskou Fiorentinou.
Hezký črtvrteční večer z města pod Ještědem, kde na programu 2. kolo základních skupin Evropské ligy. Domácí Slovan Liberec bude hostit na stadionu U Nisy řecký PAOK Soluň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.