Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sturm Graz : Monaco  - 9. prosince 2021   18:45

Sturm Graz
Sturm Graz
7' Jantscher
1:1
(1:1)
Monaco
Monaco
30' Volland
Sturm Graz
Siebenhandl – Gazibegović (81. Jäger), Affengruber, G. Wüthrich, Dante – Stankovič (C), Ljubic (87. Stückler) – Sarkaria (82. Wels), Niangbo (73. Huspek), Prass – Jantscher (46. Yeboah).
Al-Hakim – Hallberg, Wilde
UPC-Arena, Graz
Monaco
Majecki – R. Aguilar, Pavlović, Matsima, Caio Henrique (46. Jakobs) – Golovin (57. Diop), Tchouaméni (46. Jean Lucas), Matazo, Isidor (80. G. Martins) – Ben Yedder (C) (46. Boadu), Volland.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:11.
Je konec. Sturm Graz remizoval s Monakem 1:1. Už v 7. minutě šli domácí do vedení, když se trefil Jakob Jantscher. Ve 30. minutě ale srovnal Kevin Volland. Ve druhé části zápasu už branka nepadla.
Sturm Graz se tak loučí s evropskými poháry, protože ve skupině skončil na 4. místě se 2 body. Monaco postupuje rovnou do osmifinále z 1. pozice, když vybojovalo 12 bodů.
90+3'
90+2'
Kelvin Yeboah se znovu dostal do zajímavé šance a snažil se přelobovat brankáře, ovšem míč netrefil podle svých představ a ten tak nemířil mezi tři tyče!
90+1'
Kelvin Yeboah si nedokázal zpracovat míč uvnitř vápna soupeře.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
89'
Alexander Prass to zkusil ze střední vzdálenosti, ale přestřelil.
88'
Myron Boadu sice dává gól, ale nacházel se v jasném ofsajdu a branka tak nemůže platit.
87'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Ivan Ljubic, přichází Samuel Stückler.
85'
Monako chce rozhodnout toto utkání, ale nedaří se mu projít hlouběji.
83'
Philipp Huspek tentokrát poslal k zemi soupeře a následovat bude volný kop Monaka.
82'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Manprit Sarkaria, přichází Moritz Wels.
81'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Jusuf Gazibegović, přichází Lukas Jäger.
80'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wilson Isidor, přichází Gelson Martins.
79'
Ovšem následný centr skončil jen bezpečně v rukou brankáře Radosława Majeckého.
78'
Jusuf Gazibegović skvěle bojoval na pravé straně a nakonec získal pro Sturm Graz rohový kop.
76'
Ivan Ljubic nyní potřeboval ošetření po souboji se soupeřem.
75'
Bohužel bez diváků působí dnešní zápas jako přátelské utkání před sezónou.
74'
Gregory Wüthrich se sice dostal ke střele, ale Radosław Majecki si poradil.
73'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Anderson Niangbo, přichází Philipp Huspek.
71'
Kelvin Yeboah si zpracoval elegantně míč uvnitř vápna, ale jeho následné zakončení skončilo v moci Majeckého.
69'
Monako drží balón na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet postupnou kombinací.
68'
Míč skončil po soubojích u lajny jen v zámezí a následuje autové vhazování Monaka.
66'
Po chvíli na druhé straně mířil nepřesně Wilson Isidor, jenž se ocitl v dobré příležitosti na pravé straně vápna.
65'
Manprit Sarkaria se postaral o centr z rohového kopu, který musel vyrazit brankář Radosław Majecki.
63'
Alexander Prass šel do souboje s Wilsonem Isidorem za hranici pravidel a obdržel žluté varování.
62'
Myron Boadu se dostal do brejku, ale jeho následná přihrávka šla pouze do ofsajdu.
60'
Hodina hry je za námi a Sturm Graz zatím hraje s Monakem smírně 1:1.
59'
Jusuf Gazibegović pálil mimo bránu francouzského celku z hranice vápna.
58'
Jörg Siebenhandl skvěle vyběhl za své svatyně a znemožnil tak soupeři zakončení.
57'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Sofiane Diop.
56'
Standardní situace rakouského celku ale nepřinesla nic vážnějšího a Monako vyvezlo balón.
55'
Manprit Sarkaria se ujal přímého kopu, ale nejprve trefil zeď a následná další střela byla zblokována do zámezí.
54'
Alexandr Golovin se následně dopustil faulu, když šel nohou příliš vysoko a zasáhl soupeře. Uviděl tak kartu žluté barvy a domácí mužstvo bude mít volný kop z dobré pozice.
52'
Sturm Graz se dokázal ubránit dalšímu pokusu o útok soupeře a vydal se dopředu.
50'
Eliot Matazo to sice zkusil střelou z dálky, ale jeho pokus neměl šanci na úspěch.
49'
Jusuf Gazibegović sice chtěl projít po pravém křídle, ale míč se mu zamotal pod nohy a skončil v zámezí.
48'
Ruben Aguilar se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu od sudího.
46'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Jakob Jantscher, přichází Kelvin Yeboah.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Myron Boadu.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Jean Lucas.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Ismail Jakobs.
46'
45+2'
45+1'
Gregory Wüthrich se posléze sice dostal ke střele, ale ta nebyla nijak nebezpečná.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
45'
Posléze tak Sturm Graz zahrával volný kop, ale ten byl přerušen, neboť se srazili dva hráči.
44'
Další faul, tentokrát ze strany hostů.
43'
Wissam Ben Yedder se ocitl pouze v ofsajdu, což potvrdil pomezní rozhodčí.
42'
Nepřesná přihrávka hostujícího hráče a u balónu bude Sturm Graz.
41'
David Affengruber tentokrát poslal k zemi Ben Yeddera a Monako bude znovu u balónu.
40'
Balón skončil opět jen v zámezí a to znamená autové vhazování pro Monako.
38'
Jakob Jantscher málem využil chyby soupeře při rozehrávce, ale Aurélien Tchouaméni mu v poslední chvíli odebral míč.
37'
Nyní toho k vidění moc není, protože Monako volí pomalejší rozehrávku od svého gólmana a nic neriskuje.
35'
Manprit Sarkaria se po chybě soupeře vydal dopředu po levé straně, ale tam jej strážil Chrislain Matsima.
34'
Radosław Majecki zachoval chladnou hlavu, když udělal kličku domácímu útočníkovi a následně rozehrál míč na levou stranu.
33'
Jakob Jantscher se sice ujal volného kopu, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.
32'
Ruben Aguilar nyní uviděl od sudího žlutou kartu za svůj faul a Sturm Graz bude zahrávat volný kop.
30'
Monaco právě vstřelilo branku!
A je srovnáno na 1:1! Po rohovém kopu Golovina se míč uvnitř malého vápna několikrát poodrážel a nakonec skončil na noze KEVINA VOLLANDA, kterého napoprvé sice Siebenhandl vychytal, ale na dorážku už neměl nárok.
29'
Amadou Dante raději odhlavičkoval centr ze strany do zámezí a Monako bude zahrávat další roh.
28'
Posléze se ani Monaku nepodařila kombinace přes pravou stranu.
27'
Jakob Jantscher se nachytal v ofsajdové pasti a útok Sturm Grazu je u konce.
26'
Hosté ale zatím nejsou tím dominantnějším týmem a standardní situace se mu moc nedaří.
25'
Hosté po zblokovaném centru získali rohový kop z pravé strany, o který se opět postará Alexandr Golovin.
22'
Monako drží balón na svých kopačkách a následně se snažilo vydat po levé straně, kde získalo autové vhazování.
20'
Opět se domácí dostali na hranici vápna a Amadou Dante následně poslal střelu z dálky, která ale Radosławu Majeckému nenadělala chyby.
19'
Jörg Siebenhandl nyní musel jít až na hranici svého vápna, aby se dostal k míči dřív než soupeř.
17'
Jakob Jantscher se dostal středem do vápna, kde posunul míč Alexandru Prassovi, ale jeho pokus zblokoval Ruben Aguilar.
16'
Balón se opět dostal mimo hrací plochu a to znamená autové vhazování pro Sturm Graz.
15'
Anderson Niangbo a také Gregory Wüthrich se dostali ke střele, ale obě byly zblokované.
14'
Tentokrát ale standardní situace francouzského celku nepřinesla nic nebezpečného a Sturm Graz posléze získal autové vhazování.
13'
Alexandr Golovin poslal centr do vápna a znovu si to zopakuje z rohového kopu, protože Gregory Wüthrich odhlavičkoval balón do zámezí.
12'
David Affengruber se dopustil faulu na Ben Yeddera, což znamená volný kop pro Monako z levé strany.
11'
Manprit Sarkaria dostal fantastický míč za obranu, ale následně zakončil levačkou těsně vedle pravé tyče! Sturm Graz mohl jít do vedení o dvě branky.
10'
Alexander Prass to zkusil z dálky, ale jeho pokus nebyl moc přesný a Radosław Majecki bude rozehrávat od své svatyně.
9'
Málem bylo srovnáno, protože se po centru z rohu dostal ke hlavičce Kevin Volland, ale jeho zakončení orazítkovalo horní tyč!
8'
Nyní se ale rakouský celek bude muset bránit, protože Monako získalo rohový kop z levé strany.
7'
Sturm Graz právě vstřelil branku!
Domácí celek otevírá brankový účet tohoto utkání! K pokutovému kopu se postavil JAKOB JANTSCHER, který zakončil nechytatelně do levé šibenice a Radosław Majecki byl bez šance zasáhnout.
6'
Strahinja Pavlović navíc ještě uviděl kartu žluté barvy.
6'
Penalta pro Sturm Graz! Střela domácího hráče trefila ruku Strahinji Pavloviče!
5'
Posléze ale hlavní rozhodčí pozastavil hru a jde se podívat na video!
3'
Manprit Sarkaria se sice dostal ke střele, ale ta nebyla nijak nebezpečná a skončila v moci Majeckiho.
2'
Monako rychle napadá rozehrávku svého soupeře, který má problémy a zakopl míč jen do zámezí.
1'

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Gazibegović, Affengruber, G. Wüthrich, Dante – Stankovič (C), Ljubic – Sarkaria, Niangbo, Prass – Jantscher.
Náhradníci: Marič, Schützenauer – Borkovic, Geyrhofer, Huspek, Jäger, Schendl, Stückler, Trummer, Wels, Yeboah, Lang.
Trenér: Christian Ilzer

AS Monaco FC: Majecki – R. Aguilar, Pavlović, Matsima, Caio Henrique – Golovin, Tchouaméni, Matazo, Isidor – Ben Yedder (C), Volland.
Náhradníci: Mannone – Akliouche, Boadu, Diop, Disasi, Jakobs, Jean Lucas, G. Martins, Sidibé, Baránik, Okou, Lemaréchal.
Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Al-Hakim – Hallberg, Wilde.
Sturm Graz je momentálně na 4. místě, na kterém také skočí. Na kontě má totiž pouhý 1 bod a skóre 2:9. Na třetí příčku zajišťující playoff Evropské konferenční ligy ztrácí pět bodů. Jediný bod získal rakouský celek na půdě Realu Sociedad za remízu 1:1.
Monako na tom je zcela jinak a aktuálně se nachází na 1. příčce s 11 body a skóre 6:3. Postup z prvního místa už má jistojistě zaručený, neboť s druhým PSV, které má 8 bodů má také lepší vzájemný zápas.
V 6. kole skupiny B Evropské ligy se proti sobě utkají týmy SK Sturm Graz a AS Monaco FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Monaka, které zvítězilo 1:0, když se v 66. minutě trefil Diatta. Dnes se bude bojovat v UPC-Aréně v Grazu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Al-Hakim a jeho asistenti Hallberg a Wilde. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.