Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FCSB : Alaškert - 1. srpna 2019   20:30

FCSB
FCSB
10' Tanase  • 59' Coman
2:3
(1:3)
Alaškert
Alaškert
23' Marmentini   • 28' Marmentini   • 45' Galvao
FCSB
Vlad – Belu-Iordache, Balasa, Filip, Stan (46. Salomao) – Vina, Cristea, Oaida – Popescu, Tanase (82. Planič), Moutinho (24. Coman)
Balgradean – Ardelean, Coman, Perianu, Planič, Salomao
Kráľovič – Pozor, Weiss (SVK)
Arena Naţională, Bukurešť
Alaškert
Cancarevič – Voskanyan, Mkoyan, Ishkhanyan, Daghbashyan – Grigoryan, Galvao (68. Tankov), Hayrapetyan (68. Shahinyan)– Cameta, Marmentini, Nenadovič (75. Ghadimyan)
Avagyan – Avagimian, Ghadimyan, Pogosyan, Shahinyan, Stojkovič, Tankov

Máme za sebou odvetné utkání druhého předkola Evropské ligy, v němž rumunský vícemistr FCSB nestačil na arménský Alaškert, přesto je on tím týmem, který v celkovém součtu postupuje dál. Po úvodní výhře 3:0 v Arménii vstoupili svěřenci trenéra Andoneho i do odvety výborně, když se v 10. minutě prosadil Florin Tanase. Jenže zbylý průběh poločasu byl jako z hororu. Tři inkasované branky, navíc vyloučení stopera Balasy. Alaškertu tak rázem stačila jedna branka, aby postupoval. Jenže rumunský vícemistr snížil i v oslabení zásluhou střídajícího Comana a definitivně utnul šance arménského týmu na postup v 63. minutě Marmentini, jenž se nechal naprosto zbytečně vyloučit. Stav se po zbytek zápasu už nezměnil, po celkovém součtu postupuje dále FCSB, který se ve třetím předkola utká s Mladou Boleslaví.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+2'
90+1'
Frustrace z řad Alaeškertu je zřejmá. Ghadimyan úplně mimo balón zbytečně přišlápl Cristeu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Claudiu Belu Iordache si u pravé lajny dovolil velkou parádu, když jako poslední hráč udělal kličku soupeři, ta mu k potlesku příznivců vyšla na výbornou.
88'
Série přihrávek mezi stopery FCSB znamená další pošetření velmi cenných vteřinek.
87'
Po parádné přihrávce se za obranou opět objevil Coman, ten si však tentokráte na Cancareviče nepřišel!
86'
Domácí hráči ani nepresují, prostě jsou v plné sestavě zalezlí kolem vlastní šestnáctky a odmítají soka pustit do vyložené šance.
85'
Vzápětí dlouhým odkopem znovu poslal míč do prázdna. Nikým neatakovaný si pro něj dobehl bek Voskanyan.
84'
Mkoyanovi se nabídl v šestnáctce Cameta, toho si ale všiml i gólman Vlad, jenž vystartoval dopředu a míč schoval v rukavicích.
83'
Kombinační hra ajednou vůbec nemá nápad. Hráči ve žlutém se vůbec nepohybují, obránci nemají komu rozdávat balóny.
82'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Florin Tanase, přichází Bogdan Planič.
81'
Rvněž to vypadá, že hráčům arménskému celku odchízejí fyzické síly, presink proti obráncům je velmi omezený.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Alaškert by musel pro postup vstřelit ještě dvě branky, což se zdá jako velmi složité.
79'
Dvojice stoperů si bez větších problémů poradila s Cametou, jenž se posléze uchýlil k útočnému faulu.
78'
Opět se hráč v červeném uchýlil jen k dlouhému odkopu, nástřel Viny doletěl až k Cancarevičovi.
77'
Už to tak vypadá, že to bude právě rumunský vícemistr, který se ve třetím předkole postaví Mladé Boleslavi.
76'
Domácím divákům se pohcopitelně nelíbí pasivita vlastních svěřenců, avšak FCSB to hraje chytře. Tak aby si nenechal proklouznout postup mezi prsty.
75'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Uroš Nenadovič, přichází Gegham Ghadimyan.
74'
Když to nejde kombinačně, zkusil to Nikita Tankov z dálky. A nemířil vůbec zle, míč proletěl jen kousek nad břevnem.
73'
Z levé strany vyslal pas do přehuštěného prostoru Grigoryan. V houfu se nejlépe orientoval Crista, středopolař dokopl míč do zámezí.
72'
Avšak bylo to opravdu jen na chvíli, dlouhým odkopem do země nikoho totiž vrátil balón soupeři bek Belu-Iordache.
71'
A poté i domácí stoper s ledovým klidem rozehrál. Rumunský vícemistr si alespoň na chvíli může užít pocit s balónem na kopačkách.
70'
Úmysl Camety skvěle přečetl Filip, jenž vybojoval kulatý nesmysl do svého držení.
69'
Fotbalisté FCSB drží soupeřův útok na uzdě, se zahuštěnou defenzivou soupeře má Alašket obrovské problémy.
68'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Thiago Galvao, přichází Nikita Tankov.
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Vahagn Hayrapetyan, přichází Sargis Shahinyan.
68'
Žlutou kartu dostává Iulian Cristea (FCSB).
67'
Už to ovšem není tak jednoduché jako v plném počtu. O tom se přesvědčil Uroš Nenadovič, jenž se uvolnil po levé lajně, avšak neměl komu přihrát na střed.
66'
Alaškert ale evidentně snahy nevzdává a i nadále pokračuje v kombinaci na polovině soupeře.
65'
Domácí se rázem mohou opět o něco povysunout, neboť počet hráčů na hřišti je stejný a navíc jsou ve výhodě dvou branek.
64'
Ještě dlouho se divil forvard arménskému celku krutému rozhodnutí, nic jiného si ovšem za takový zbytečný zákrok Marmentini nezasloužil.
63'
Dal dva góly, přesto právě on nejspíše zhatil veškeré šance Alaškertu na postup. Gustavo Marmenitini byl v držení míče, naprosto nesmyslně se ale pravou rukou ohnal proti stoperovi Filipovi. Slovenský rozhodčí Kráľovič brazilského útočníka vylučuje, počet hráčů na hřišti je tak znovu srovnaný.
62'
Pro pas z levé strany si vyskočil bez větších problémů Daniel Vlad. Hra se tak alespoň na pár vteřinek zklidní.
61'
Marmentini se snažil vybojovat další pokutový kop, místo toho je mu ale odpískán útočný faul. Hostující forvard je s výrokem rozhodčího pořádně nespokojen.
59'
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
I v početní nevýhodě dokázal rumunský vícemistr snížit! Vina ve středu hřiště obral o balón pasivně hrajícího soka a poté krásnou průnikovou nahrávkou našel FLORINELA COMANA, jenž i navzdory dotírajícímu obránci dokázal poslat balón podél Cancareviče do sítě!
58'
Marmentini to zkusil na přímo, zasáhl však pouze dobře postavenou zeď, od níž se kulatý nesmysl odrazil do zámezí.
57'
Razvan Oaida těsně za hranicí šestnáctky fauloval Grigoryana. Nejenže obdržel žlutou kartu, navíc daroval velmi nebezpečnou standardku Alaškertu.
56'
Po výkopu brankáře Cancareviče došlo k halvičkovému souboji mezi Filipem a a Cametou. Úspěšnější byl hostující křídelník, Alaškert tak může pokračovat v dobývaání Vladovy svatyně.
55'
Florinel Coman se parádně protáhl po levé straně, ve velkém záklonu ale nedokázal zamířit přesně.
54'
Do pokutového území se mnoho domácích fotbalistů nenastěhovalo, a tak Popescu zvolil rozehrávku na krátko.
53'
Coman se narážečkou s Tanasem dokázal uvolnit po levé lajně, jenže poté neměl komu nahrát na střed. Nastřelil však alespoň protihráče a vybojoval roh.
52'
Ani teď se hostující forvard nedočká hattricku, jeho rána z nějakých dvaceti metrů pozdravila pouze diváky na tribuně.
51'
Hayrapetyan krásně posunul míč Galvaovi, jenž z první centroval do šestnáctky. Před nabíhajícím Marmentinim na poslední chvíli schoval míč do rukavic Cancarevič.
50'
Daghbashyan měl co dělat, aby dokázal zpracovat těžkou nahrávku od Grigoryana. Nakonec to dokázal a ještě dobře rozehrál Nenadovičovi.
49'
A to se také děje. Arměénský tým sice kombinuje na polovině soupeře, avšak trpělivě čeká na možné okénko, žádné zbrklé útočení.
48'
Alaškert má celý poločas na vstřelení jedné branky, zas tak moc do ofenzivy se tedy hnát nemusí.
47'
Rána Viny se nebezpečně odrazila od jednoho z hostujících obránců. Rána naštěstí pro Cancareviča vyletěla mimo bránu.
46'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Alexandru Stan, přichází Diogo Salomao.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:34.
Skončil první poločas odvetného zápasu druhého předkola Evropské ligy, po němž FCSB senzačně prohrává s Alaškertem 1:3. Přitom překvapení nic nenasvědčovalo, když v 10. minutě proměnil nařízenou penaltu Florin Tanase. Jenže hosté dokázali vyrovnat hned z první vážnější situace, ve 23. minutě vyraženou střelu uklidil do brány Gustavo Marmentini. Možná líčová situace celého dvojzápasu přišla o štyři minuty později. Stoper Balasa zcela jasně fauloval unikajícího Galvaa, za což si od rozhodčího vysloužil červenou kartu, zákrok se navíc odehrál už v šestnátce. K penaltě se postavil Gustavo Marmentini, který bezpečně zaznamenal druhý zásah v utkání. Ve 45. minutě se Alaškertu povedlo vstřelit veledůležitý gól do šatny, nahrávku Marmentiniho zužitkoval Galvao. Druhý poločas slibuje obrovské drama, arménskému celku chybí k úplnému dosažení senzace jeden gól.
45+3'
45+2'
Naprosto zbytečně zajel u pravé lajny do protihráče Vahagn Hayrapetyan. Středopolař se stává druhým hráčem Alaškertu potrestatným žlutou kartou.
45'
Tým Alaškert právě vstřelil branku!
Veledůležitý gól do šatny! Fantastickou průnikovou přihrávku zachytil po pravé straně Marmentini, který ve vápně našel nabíhajícího THIAGA GALVAA. Devětadvacetiletý Brazilec v zakončení zachoval chladnou hlavu, míč poslal do protipohybu bezmocného Vlada.
44'
Levou stranou se do příležitosti pokusil probít Cameta, skvěle provedeným skluzem ho ovšem obral o kulatý nesmysl Belu-Iordache.
43'
Po dlouhém nákopu se do rychlého brejku hnal Florin Tanase. Zastavil ho však praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd.
42'
Centr Grigoyana nebyl vůbecc špatný, doslova za pět minut dvanáct ho před Nenadovičem přizvedl Stan.
41'
Z jedné strany na druhou si hosté nahrávají, na zataženou defenzivu domácích ovšem zatím recept nenašli.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Alaškert zatlačil soupeře na vlastní polovině. Arménský celek se ještě snaží vstřelit třetí branku do poločasového hvizdu.
38'
Cameta dokázal i přes obležení tří protihráčů nahrát do šestnáctky Galvaovi, ten ovšem z kroku úplně minul soupeřovu svatyni.
37'
Přetažený pas Voskanyana vracel do ohně Hayrapetyan, na poslední chvíli odvrátil do zámezí před Cametou stoper Filip.
36'
Tým z Arménie zahrozil o poznání více Nenadovičem, na jehož parádní přihrávku do pokutového území jen těsně nedosáhl Marmentini.
35'
Změnit se to pokusil Voskanyan, jenže jeho rychlá rozehrávka po pravé straně se nesetkala s účinkem, výborně ji zachytil Oaida.
34'
Zatím to nevypadá, že by FCSB hrála v početní nevýhodě. Je to právě rumunský celek, který kombinuje s balónem na polovině protivníka.
33'
Už potřetí během půl hodiny jsou v permanenci domácí lékaři, ti se tentokráte starají o zatím jediného střelece domácích, Tanaseho.
32'
Florin Tanase se odvážně vrhl do trojice obránců. Nic z toho však nevytěžil, naopak si sám ublížil, když při pokusu zakončit špatně došlápl.
31'
Odražený balón těsně za hranici šestnáctky napálil z první Popescu. Gólman Cancarevič skvěle zareagoval, ránu k levé tyči ukryl.
30'
Hostující stoper Hayk Ishkhanyan v hlavičkovém souboji fauloval soupeře loktem. Od slovenského sudího Kráľoviče si vysloužil žlutou kartu.
29'
Domácí fotbalisté se nyní začnou nejspíše hodně soustředit na defenzivu, stále jsou totiž dva góly ve výhodě.
28'
Pokutový kop vzal na sebe GUSTAVOMARMENTINI, který zvolil ránu k levé tyči a zvolil dobře neboť Vlad skočil na druhou stranu, zápas se nám dramaticky zamotává!
27'
To je obrovská komplikace pro domácí! Mihai Balasa, jenž byl dlouhou dobu ošetřován za postranná čárou fauloval unikajícího Galvaa, jenž by jinak šel sám na branku. Hlavní rozhodčí domácího stopera vylučuje a navíc nařizuje penaltu!
25'
Hosté ještě tedy drží alespoň malou naději na postup, museli by ale vstřelit ještě tři góly.
24'
Dál to nepůjde. Thierry Moutinho v utkání dohrál, na jeho místě ho nahrazuje Florinel Coman.
23'
Je vyrovnáno! Po centru z levé strany se balón odrazil k Nenadovičovi, jehož ránu ještě Vlad fantasticky vyrazil. K odraženému míči se ale nejrychleji přiřítil GUSTAVO MARMENTINI, který dokázal míč propasírovat do domácí svatyně.
21'
Rumunský celek tedy hraje dokonce o devíti. Je tedy logické, že se hodně stáhl do defenzivy.
20'
Moutinho odkráčel do zámezí sám, i v jeho případě je ovšem pokračování v utkání otázkou.
19'
Hra se zase na chvíli pozastaví, neboť k osmadvacetiletému Portugalci jsou rovněž zavolání kluboví lékaři.
18'
Nyní se na hřiště posadil další hráč domácích, je jím Thierry Moutinho. To už by byla velká komplikace, pokud by se se zdravotními trablemi potýkali dva hráči.
17'
Stoper Balasa je mezitím stále ošetřován mimo hrací plochu. Podle záběrů je evidentní, že se nechce rozloučit se zápasem předčasně.
16'
FCSB i v početní nevýhodě drží soupeře pod zámkem. Po levé straně se důrazně prosadil Mutinho, na jeho centru si ale smlsnul Cancarevič.
15'
Domácí tedy prozatém hrají o deseti, rumunský stoper se mezitím pokouší postižené místo ještě rozhýbat.
14'
Skutečně tomu tak je. Domácí stoper sice odešel za postranní čáru po svých, avšak hodně kulhal na pravou nohu.
13'
Mihai Balasa si ublížil při obranném zákroku a vypadá to na problém vážnějšího rázu, neboť na hřiště museli být přivoláni lékaři.
12'
To byl velmi rychlý start rumunského vícemistra do zápasu. Tímto gólem si mužstvo FCSB definitivně pojistilo postup do třetího předkola.
10'
K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný FLORIN TANASE, jenž se v průběhu běhu několikrát zastavil, počkal si na pohyb gólmana a poté poslal balóna na opačnou stranu. Velmi zkušeně proměněná desítka.
9'
Bude se kopat penalta! Tanase se v pokutovém území zbavil soupeře a následně odcentroval, přičemž soupeř ho dohrál ve skluzu. Slovenský rozhodčí Kráľovič neváhal ani vteřinu.
8'
Narážečka středem hřiště nevyšla, nahrávku vystihl pozorný středopolař Hayrapetyan.
7'
Pas přišel tentokráte z pravé strany, avšak tentokrát se nejvýše vyšplhal stoper Mkoyan.
6'
Po přízemním centru z pravé strany byl velmi blízko gólu Tanase, jeho zakončení k levé tyči ale skvěle vyrazil Cancarevič!
5'
Hráče rumunského celku akce soupeře nijak nerozhodila, už znovu zahajují kombinační akci na polovině Alaškertu.
4'
Mohli to být ale paradoxně hosté, kteří mohli vstřelit gólz rychlého brejku, jenže Marmentini při zakončení uklouzl a vysoko přepálil branku.
3'
FCSB se hned v úvodu utkání usadila na polovině soupeře, odkud bude chtít co nejrychleji vstřelit první gól zápasu.
2'
Domácí do dnešního utkání vstoupili v červených dresech, hosté navlékli dresy barvy žluté.
1'

FCSB: Vlad – Belu-Iordache, Balasa, Filip, Stan – Vina, Cristea, Oaida – Popescu, Tanase, Moutinho
Náhradníci: Balgradean – Ardelean, Coman, Perianu, Planič, Salomao

Alaškert FC: Cancarevič – Voskanyan, Mkoyan, Ishkhanyan, Daghbashyan – Grigoryan, Galvao, Hayrapetyan – Cameta, Marmentini, Nenadovič
Náhradníci: Avagyan – Avagimian, Ghadimyan, Pogosyan, Shaninyan, Stojkovič, Tankov

Rozhodčí: Kráľovič – Pozor, Weiss (SVK).
Zde je o postupujícím nejspíše jasno. Rumunský vícemistr zvítězil na hřišti arménského celku 3:0 a doma by měla být hračka, ubránit si toto poměrně pohodlné vedení. Alaškert se přitom doma držel statečně, první branku inkasoval až po hodině hry z kopačky Tanaseho. Rumuny ale úvodní gól nakopl, o osm minut později zvýšil na rozdíl dvou gólů Cristea. Na konečných 3:0 upravil v 82. minutě Coman. Svěřenci trenéra Andoneho doma potvrdí povinnost a budou se těšit na protivníka do třetího předkola, v němž mohou narazit na Mladou Boleslav.
Krásný čtvrteční večer všem fanouškům fotbalu! Vítám vás při sledování odvetného zápasu druhého předkola Evropské ligy, v němž FCSB vyzve na domácím hřišti Alaškert.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.